Friday, June 1, 2018

ایرانیان در صدر گردشگران خارجی ترکیه جای گرفتند


ایرانیان در صدر گردشگران خارجی ترکیه جای گرفتند
به گزارش روز جمعه ایرنا، بنا به اعلام این وزارتخانه، در پنج ماه نخست سال جاری میلادی با دو برابر افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تعداد گردشگران ورودی از ایران به ترکیه بیش از 858 هزار نفر بوده است.
بنا به گزارش این وزارتخانه، گردشگران آلمانی با 666 هزار نفر و گردشگران گرجستانی با بیش از 651 هزار نفر در رتبه های بعد از ایران قرار گرفتند.
این وزارتخانه با اشاره به افزایش حدود 32 درصدی تعداد گردشگران ورودی ترکیه در سال جاری میلادی اعلام کرد: در چهار ماه نخست سال جاری میلادی، هفت میلیون و 784 هزار گردشگر خارجی به ترکیه سفر کردند.

توافق اسرائیل و روسیه بر سر عقب‌نشینی نیروهای ایرانی از جنوب سوریهتوافق اسرائیل و روسیه بر سر عقب‌نشینی نیروهای ایرانی از جنوب سوریه
العربیه.نت
بنا به توافقی بین اسرائیل، روسیه و رژیم اسد، نیروهای ایرانی به همراه شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان روز جمعه یکم ژوئن عقب‌نشینی خود از مناطق استقرارشان در استان «درعا» در جنوب سوریه را آغاز کردند.
به گزارش العربیه، یک منبع نظامی آگاه وابسته به مخالفان سوری روز جمعه یکم ژوئن اعلام کرد، تنها تعداد کمی از نیروهای ایرانی در جنوب سوریه باقی مانده‌اند و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده به طور کامل از این مناطق عقب‌نشینی کنند.
عقب‌نشینی نیروهای ایرانی از جنوب سوریه در پاسخ به خواسته اسرائیل صورت می‌گیرد و مقدمه‌ای برای توافقی روسی است که بر مبنای آن در ازای عقب‌نشینی نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و دور کردن آنها از جنوب سوریه به ویژه از مناطق همرز با اسرائیل، به رژیم سوریه اجازه داده خواهد شد تا کنترل خود بر این مناطق را گسترش دهد.

محاکمه فوری دانشجویی که مقابل رهبر اعتراض کرده بودمحاکمه فوری دانشجویی که مقابل رهبر اعتراض کرده بود
استان‌وایر - در شرایطی که دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی شرح بازداشت خود را شرح داده٬ رئیس دادگستری استان تهران بازداشت این دانشجوی منتقد را رد کرده است.
محمدجواد معتمدی‌نژاد به همراه میثم صفاییان روز چهارشنبه (۹ خرداد) در محل اعتراض کامیونداران در میدان بار تهران بازداشت و با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.
بازداشت وی تنها دو روز بعد از سخنان اعتراضی‌اش مقابل علی خامنه‌ای صورت گرفت که بازتاب‌های فراوانی داشت.
معتمدی‌نژاد پس از آزادی در توییتر خود به شرح بازداشت و برخورد‌های پلیس امنیت و قاضی پرداخته است.
این دانشجو نوشته که ماموران هنگام بازداشت وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و تلفن همراهش را ضبط کرده و از طریق آن برای دوستانش پیامک فرستاده‌اند.