Wednesday, May 16, 2018

شایعاتی که چندان هم شایعه نیستند – درباره تعیین رهبر بعدی نظامشایعاتی که چندان هم شایعه نیستند – درباره تعیین رهبر بعدی نظام
س. اقبال  - زمانه
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. این همان ضرب‌المثلی است که شایعات بین مردم را در چیزکی از واقعیت می‌جوید. هم آن چیزک واقعیت است و هم نفس وجود شایعات.
این روزها در ایران باز هم شایعات پیرامون انتخاب رهبر جدید بالا گرفته است. یعنی دوباره قرار است که کسی به “ملکوت اعلا” بشتابد تا آن دیگری را بر جای او بنشانند. می‌گویند “مقام عظمای ولایت” عده‌ای از خودی‌های نظام را گرد آورده است تا شاید همین گروه در خصوص انتخاب جانشینی برای او به توافق برسند. با این اوصاف باید انتظار داشت که در هرم قدرت جمهوری اسلامی همگی از ریز و درشت، مجلس خبرگان را به هیچ می‌شمارند تا ضمن پیروی از خواست خامنه‌ای از گزینه‌ای مناسب برای رهبری رونمایی به عمل آورند.

گلشیفته فراهانی :اصغر فرهادی حتی اسم مرا هم به زبان نمی آورد


لئا سالامه، روزنامه‌نگار سرشناس فرانسوی به مناسبت نمایش فیلم «دختران آفتاب» میزگردی با حضور اوه اوسون، امانوئل برکو و گلشیفته فراهانی  ترتیب داد. گلشیفته فراهانی در بخشی از این میزگرد گفت:

میانگین سن ازدواج دختران در شهرستان زاوه (استان خراسان رضوی) ۱۱ سال استمیانگین سن ازدواج دختران در شهرستان زاوه (استان خراسان رضوی) ۱۱ سال است
 علی باغدار دلگشا در نشست «کودکی فراموش‌شده؛ بررسی پدیده کودک‌ همسری از منظر قانونی و فقهی» که در تالار رجایی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، مطرح کرد: “طبق آماری که در سال ۹۶ اعلام شد، ۶۳ هزار مورد ازدواج دختران زیر ۱۵ در تهران صورت پذیرفت”.
وی افزود: “میانگین اسف‌بارتر این است که در برخی از شهرستان‌های خراسان رضوی، مانند شهرستان زاوه، میانگین سن ازدواج دختران ۱۱ سال است”.

یک منبع آگاه اطلاعاتی : سردار قاسم سلیمانی طراح اصلی حملات تروریستی در بروکسلیک منبع آگاه اطلاعاتی : سردار قاسم سلیمانی طراح اصلی حملات تروریستی در بروکسل
مهرداد شاکری
بنا به اظهار یک منبع اطلاعاتی در ایران که سال هاست در حال رصد فعالیت های سپاه قدس و کشف راه های ارتباطی نیروهای عملیاتی آنان در داخل و خارج از کشور میباشد، شواهد و قرائن زیادی تاکنون ازبرنامه ریزی و هدایت نیروهای داعش توسط سردار قاسم سلیمانی و انجام حملات تروریستی داعش در قلب اروپا با هدایت قاسم سلیمانی، بدست آمده است.
سلسله عملیات هایی که طی یک فرایند پیچیده اطلاعاتی عملیاتی با نظارت سردار سلیمانی انجام گرفته است.
یکی از بزرگترین این عملیات های تروریستی ، عملیات بمب گذاری در فرودگاه بروکسل در مارس ۲۰۱۶ می باشد.
حمله تروریستی گسترده ای که برای ماه ها وحشت و ترس را در قلب اروپا حاکم نمود.
و سر آغازی گردید برای انجام عملیات های تروریستی گسترده که تاکنون نیز در جریان می باشد.
سپاه قدس توانست از داعش به عنوان بازوی راست عملیاتی خود در گوشه گوشه دنیا استفاده نماید.
بدون داعش سپاه قادر به حضور گسترده در خارج از مرزهای ایران نبود.
در آینده ای نه چندان دور پرده از رازهای مخوف سپاه قدس در این زمینه برخواهیم داشت.
نگام