Friday, May 11, 2018

احمدی‌نژاد، خامنه‌ای را شریک شکست برجام کرداحمدی‌نژاد، خامنه‌ای را شریک شکست برجام کرد
زمانه
رئیس سابق جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که پیش از آغاز مذاکرات محرمانه با ایالات متحده آمریکا در عمان، در جلسه‌ای هشدار داده که مذاکره با آمریکا در شرایطی که تحریم‌های اقتصادی اثرگذار بوده به زیان ایران است. علی اکبر صالحی در کتابی به نام «گذری در تاریخ» می‌گوید مذاکرات محرمانه با آمریکا در عمان زیر نظر علی خامنه‌ای انجام شده است. به این ترتیب محمود احمدی‌نژاد، رهبر جمهوری اسلامی را شریک شکست برجام کرده است.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنانی که بعد از خروج آمریکا از برجام ایراد کرد، گفته است: «از روز اول بارها گفتم به آمریکا اعتماد نکنید. گفتم اگر می‌خواهید قرارداد ببندید، تضمین لازم را بگیرید و بعد ببندید.»

احمد خاتمی اسراییل اگر دیوانگی کند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرداحمد خاتمی اسراییل اگر دیوانگی کند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد.

 امام جمعه موقت تهران در خطبه های خود گفت: ما کاری به بمب اتمی نداریم بلکه سیاست ما بازدارندگی است و در این عرصه ایران روز به روز بر اقتدار موشکی خود خواهد افزود تا اسراییل خوابش نبرد و این کابوس را همیشه مجسم ببیند اگر دیوانگی کند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد.

نارضایتی‌های گسترده در کادرهای مختلف سپاه پاسداران افزایش یافتنارضایتی‌های گسترده در کادرهای مختلف سپاه پاسداران افزایش یافت
وضعیت پرسنل و کادرهای رده‌های مختلف سپاه پاسداران به دلیل عدم اختصاص بودجه در سال ۹۷ و فساد گسترده‌ی سرداران موجب شدت یافتن نارضایتی‌ها در سپاه پاسداران شده است.
به گزارش «آمدنیوز»، اسفندماه سال ۱۳۹۶ بود که «جواد کریمی قدوسی» نماینده جبهه پایداری از مشهد و یکی از سرداران ارشد سپاه، از عدم اختصاص بودجه به سپاه پاسداران توسط حسن روحانی سخن گفت. کریمی قدوسی اظهار کرده بود که روحانی به دلیل فعالیت‌های سپاه علیه دولت از بودجه سالیانه، بخشی از این بودجه را قطع می‌کند. کریمی قدوسی از جانب روحانی اظهار کرده بود که دولت نمی‌تواند هزینه‌ی دو ارتش را بپردازد و باید سپاه و ارتش در هم ادغام شوند.
اظهارات کریمی قدوسی، حملات افراد و رسانه‌های وابسته را به حسن روحانی را افزایش داد، اما اختصاص ۶۰٪ از بودجه سال ۹۷ به سپاه، نارضایتی‌های گسترده‌ای را در کادرهای این نیرو به همراه داشته است.

گوادالوپ-۲» در واشنگتن؛ طرح تغییر رژیم ایران کلید خورده است؟


رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه به همراه نخست وزیر بریتانیا و صدراعظم آلمان از ۴ تا ۷ ژانویه ۱۹۷۹ برابر با ۱۴ تا ۱۷ دی‌ماه در جزیره گوادالوپ گرد آمدند تا سرنوشت ایران را رقم بزنند. دولت بختیار همان روز در تهران قدرت را به دست گرفت و تنها تا ۲۲ بهمن به مدت ۳۷ روز دوام آورد

کیهان لندن
«گوادالوپ-۲» در واشنگتن؛ طرح تغییر رژیم ایران کلید خورده است؟
- از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ در کاخ سفید کفه مزایای حفظ حکومت اسلامی در تهران در برابر گزینه عبور از آن تدریجا سبکتر شده و با استقرار مایک پمپئو در وزارت خارجه و جان بولتون در شورای امنیت ملی آمریکا سیاست توسل به چماق بجای هویج، از هماهنگی بیشتری برخوردار است.
- دولت ترامپ سیاست تسریع روند فروپاشی نظام اسلامی ایران را از راه تشدید فشارهای مالی و اقتصادی، قطع درآمدهای نفتی و انزوای خارجی حکومت کنونی تهران دنبال می‌کند.
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر با ۰۷ مه ۲۰۱۸
رضا تقی‌زاده – برخلاف تاکید حسن روحانی در سبزوار مبنی بر اینکه «هفته آینده تغییری در زندگی ما ایجاد نخواهد شد»، اعلام خروج امریکا از توافق اتمی پیش از رسیدن موعد تعلیق تحریم‌ها در ۲۲ اردیبهشت ماه جاری، و خروج محتمل جمهوری اسلامی از «برجام»، بحران موجود جمهوری اسلامی ایران را یک گام بزرگ به «وضعیت انفجاری» نزدیکتر خواهد ساخت.