Thursday, April 26, 2018

سیما رئيسی؛ دختر نابینایی که فعال محیط زیست شدسیما رئيسی؛ دختر نابینایی که فعال محیط زیست شد
ایران وایر
با لباس بلوچی و عصای سفید، پلاستیک در دست و لبخند به لب زباله‌ها را جمع می‌کند، لبخندی که حالا یک نماد شده است، نماد یک فعال مدنی نابینا که پیشگام شده است در حوزه محیط زیست.
سیما رئيسی در شرح عکسی که سه روز پیش به مناسبت روز جهانی زمین پاک در اینستاگرامش منتشر کرده، نوشته است: «برای حفظ محیط زیست و پاک کردن زمین همیشه سعی کنیم پیش‌قدم باشیم، قبل از این‌که دیگران به ما بیاموزند.»  تصویر او حالا بارها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، با تحسین و شوق.
سیما به «ایران وایر»می‌گوید: «من هر وقت به طبعیت می‌روم، زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنم. حتی اگر سطل آشغال آن اطراف نباشد، زباله‌ها را با خودم به خانه می‌آورم چون معتقدم در قبال لذتی که از طبیعت می‌برم، باید نسبت به آن احساس مسوولیت هم داشته باشم.»

امامزاده جعلی - البته ایرانی ها هیچ امامزاده ندارند همه متعلق به آخوندها می باشند که آنها هم ایرانی نیستند


ماجرا چیست؟
مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری در گفتگو با خبرنگار ایلنا، ضمن تایید خبر تخریب امامزاده جعلی گفت: سال 1386 بود که فردی برای تنظیم یک شکایت‌نامه از اداره اوقاف به دفترم مراجعه کرد.آن فرد که بعدا موکلم شد درباره ملکی صحبت کرد که در روستای قلعه نو بخش حسن‌آباد فشافویه در استان تهران قرار دارد. موضوع شکایت درباره ملک کشاورزی بود که اداره اوقاف مقبره‌ای را در آن ساخته بود. آرامگاهی که اوقاف مدعی بود مربوط به یک امامزاده است.
ترک همدانی افزود:‌ با موافقت موکلم شکایت نامه‌ای تنظیم و برای بررسی بیشتر به دادگستری ارجاع شد.‌‌ طی گذراندن مراحل قانونی پرونده، اداره اوقاف با همکاری عده‌ای که بومی منطقه هم نبودند به داخل ملک رفته و بنای بزرگی را هم در آنجا ساختند. ادعای اوقاف نیز براساس گفته‌های زنی بود که ادعا داشت خواب دید‌ه امام‌زاده عبدالله در این محل دفن شده‌ است و از موکل‌ام خواسته ‌بودند آن ملک را در اختیار اوقاف قرار دهد.