Friday, April 20, 2018

بختیار فروشی نیستبختیار فروشی نیست
رامین کامران - ایران لیبرال
داستان کوشش برای درست کردن شورای ایرانیان، به همان سبکی که اول برای عراق ساختند و سپس لیبی و سوریه، مدتهاست در دستور کار است و تا به حال هم، به دلایلی که بارها به آن پرداخته ام، به جایی نرسیده است. ولی از آنجا که در قوطی آمریکایی ها جنسی جز این پیدا نمیشود، هیچگاه از کوشش در این راه بازنایستاده اند.
دستور طبخ بسیار ساده است. نمایندگانی از جمیع گرایشهای سیاسی یک کشور را دور هم جمع میکنید، مهم هم نیست که اصلاً در ردۀ خود شاخص باشند، یا نه، کافیست برچسبی معین داشته باشند. اسمی که متناسب با بازی کردن نقش ملت ایران باشد، روی آن میگذارید و بعد هم اعلام میکنید که اینها را نمایندۀ ملت ایران میدانید، نه دولت موجود را که استبدادی است و… روش روش کشتی نوح است، مهم این است که از هر جانوری جفتی در آن باشد، ریز و درشتی و کیفیت پر و پشمشان اهمیتی ندارد. از اینجا دیگر دستتان برای مانور دادن باز میشود و هر حرفی را خواستید به ایرانیان نسبت بدهید، میگویید اینها بزنند و به محض احتیاج، هم رئیس گروه و هم ترکیب اعضای آنرا عوض میکنید تا همیشه درست با خواستهایتان همگام بماند. بعد هم هی میزنید به سوی تغییر رژیم.

بانک مرکزی: داشتن بیش از ۱۰هزار یورو نقد جرم استبانک مرکزی: داشتن بیش از ۱۰هزار یورو نقد جرم است
 دویچه وله: بانک مرکزی ایران برای یکسان سازی نرخ ارز دستورالعملی صادر کرده بود که مهلت آن جمعه ۳۱ فروروین (۲۰ آوریل) سر می‌رسد. بر اساس این دستورالعمل هر فرد تنها مجاز است ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها در اختیار داشته باشد.

ترانه علیدوستی در واکنش به برخورد نامناسب مامور زن گشت ارشادواکنش ترانه علیدوستی به گشت ارشاد
ترانه علیدوستی در توییتر در واکنش به برخورد نامناسب مامور زن گشت ارشاد نوشت: «البته که مردم معطل اطلاع رسانی ما نیستن و خودشون بلدن، اما من هم از این به بعد هر ویدئویی از رفتار وحشیانه ی مأمور، معذور، پلیس، شهرداری، گشت… ببینم، هم اینجا میذارم هم اینستاگرام. اگه از هویت عزیزان اطلاع موثق در دسترس باشه که چه بهتر.»