Monday, April 16, 2018

سعید طوسی، دو روز پیش در مراسم شب معراج ترکیه - شهرداری ازمیرسعید طوسی، دو روز پیش در مراسم شب معراج ترکیه - شهرداری ازمیر

تازه‌ترین حرف‌های سعید طوسی پس از بازگشت از ترکیه
اعتمادآنلاین نوشت: سعید طوسی، قاری مشهور قرآن درباره سفرش به ترکیه گفت که نام برنامه را نمی‌داند اما برنامه قرآنی و به دعوت حزب اسلام‌خواهان بوده است.
سعید طوسی، قاری مشهور قرآن به تازگی رفت و آمدهای جدیدی دارد. امروز عکس‌هایی از او در کشور ترکیه و شهر ازمیر منتشر شد که در یک مراسم با نام «شب معراج» حضور داشته است. مراسمی که خود طوسی از نام آن اعلام بی‌خبری می‌کند و می‌گوید که این مراسم به دعوت حزب «اسلام‌خواهان» ترکیه بوده و کار این حزب دعوت از قاری‌های کشورهای مختلف برای برگزاری مراسم‌‌شان است.
خبری منتشر شده که شما چند روز پیش در ترکیه حضور داشتید، چه مراسمی بود؟
مراسم قرانی بود، دعوت کردند و من هم رفتم.
اسم مراسم چه بود؟
مراسم قرانی بود دیگر اسم ندارد.
به هر حال اینگونه مراسم معمولا اسم دارند.
مراسمی بود، برای تلاوت دعوت کردند، رفتیم.
از طرف دولت ترکیه دعوت شده بودید؟
از طرف گروه اسلام‌خواهان، یک حزبی است که کارش همین دعوت از قاریان کشورهای مختلف برای برنامه‌هایی است که دارند.
روند بررسی پرونده شما در قوه قضاییه چه شد آیا کاملا مختومه اعلام کردند؟
تبرئه اعلام کردند.
تبرئه شدید و پرونده مختومه شد؟
بله.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه می گوید حجاب زنان با معیارهای متمدنانه مطابقت ندارد.امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه می گوید حجاب زنان با معیارهای متمدنانه مطابقت ندارد.
رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه شب در جریان مصاحبه تلویزیونی خود با شبکه «ب اف ام» و پایگاه اینترنتی «مدیاپار» پوشش زنان محجبه در این کشور را با روابط موجود بین زنان و مردان در جامعه فرانسه ناسازگار دانست.
امانوئل ماکرون اظهار داشت: «ما به ایده برابری بین زنان و مردان که بسیار جمهوریخواهانه و حتی انقلابی است وابسته ایم در نتیجه نمی توانیم بفهمیم که چنین تفاوت، فاصله و جدایی [بین زنان و مردان] وجود داشته باشد.»
رئیس جمهوری فرانسه در عین حال افزود که تمایلی به وضع قانون برای ممنوعیت حجاب در خیابان ندارد. امری که به گفته وی «غیرسازنده» خواهد بود.
امانوئل ماکرون همچنین در مورد حجاب مادران دانش آموزان هنگام همراهی آنها در برنامه های خارج از مدرسه تاکید کرد که این مادران به عنوان «شهروند» می توانند از پوشش مورد علاقه خود استفاده کنند. با این حال به گفته وی مادران محجبه اگر از طرف مدارس مسئولیت همراهی دانش آموزان را برعهده باشند باید به قوانین مدارس لائیک فرانسه احترام بگذارند.
دانش آموزان و کارکنان مدارس فرانسه اجازه استفاده از نشانه های مذهبی در موسسه های آموزشی دولتی را ندارند. به‌علاوه کارمندان دولت هم براساس رویه قضایی این کشور در محیط کار نمی‌توانند از نمادهای مذهبی، به‌ویژه حجاب استفاده کنند.

فرار از جهنم آخوندها . یک و نیم میلیون ایرانی درخواست مهاجرت به استرالیا و کانادا را دادندیک و نیم میلیون ایرانی درخواست مهاجرت به استرالیا و کانادا دادند. مردم ‌متوسط هم در پی خرید خانه در خارجند
 نایب رئیس اتاق ایران و چین نوشت: در شرایط حاضر تصمیمات اتخاذشده منطقی است و هرکس در این باره انتقاد دارد، باید راهکار خود را به تناسب وضعیت موجود ارائه بدهد.

به گزارش روزنامه جوان، وی با بیان اینکه شنیده ها حاکی از آن است، هم اکنون بیش از 100 هزار نفر در صف اخذ ویزای سرمایه گذاری هستند و چندی پیش نیز اعلام شده بود که بیش از 1.5 میلیون نفر درخواست مهاجرت به استرالیا و کانادا را داده اند، گفت: شرایط و تبلیغات به گونه ای عمل شده که حتی مردم عادی و متوسط هم به فکر خروج از کشور از طریق خرید خانه و ویلا شده اند و باید فکری به حال این موضوع کرد.