Saturday, April 14, 2018

احمدی‌نژاد را به امامزاده صالح راه نمی‌دهنداحمدی‌نژاد را به امامزاده صالح راه نمی‌دهند
زمانه
ه گزارش خبرگزاری فارس عبدالعلی گواهی تولیت آستان امام‌زاده صالح گفته است که از این به بعد حضور احمدی‌نژاد و هواداران او را در این مکان تحمل نخواهد کرد.
او با بیان اینکه «کسی که ۸ سال مسئول بوده باید پاسخگو باشد»،گفته است: «از امروز به بعد این‌طور افراد را راه نمی‌دهیم تا امنیت و آرامش زائران تأمین شود».
محمود احمدی‌نژاد و گروهی از هواداران او در اعتراض به محکومیت حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی از ۱۰ فرودین  در این مکان مذهبی بست نشسته‌اند.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نامه احمدی‌نژاد که خواستار صدور دستور آزادی حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی شده بود، را بی‌پاسخ گذاشت.

دیکتاتور مسلّح و مُصلِح» جانشین «ولایت مطلقه فقیه»؟!


«دیکتاتور مسلح و مصلح» و «ولی مطلقه فقیه»
دیکتاتور مسلّح و مُصلِح» جانشین «ولایت مطلقه فقیه»؟!
[کیهان لندن شماره ۱۵۶]
- روی کار آمدن دولت نظامی در جمهوری اسلامی ایران، مستلزم برچیده شدن بساط «ولایت مطلقه فقیه» است. دو دیکتاتوری، یکی دینی و دیگری نظامی، در یک کشور نمی‌گنجند.
- تجربه نشان داده است که دیکتاتوری‌های نظامی در بیشتر موارد با واکنش‌های شدید جامعه بین‌المللی مواجه می‌شوند.
- اگر «نگاه به شرق» می‌توانست جمهوری اسلامی را از انزوای دوران احمدی‌نژاد نجات دهد، خامنه‌ای مجبور به «نرمش قهرمانانه» نمی‌شد و تیم روحانی و ظریف را برای پذیرفتن شکست اتمی راهی «غرب» نمی‌کرد.

شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ برابر با ۱۴ آپریل ۲۰۱۸

آمریکا: تاسیسات شیمیایی سوریه را مورد هدف قرار دادیمآمریکا: تاسیسات شیمیایی سوریه را مورد هدف قرار دادیم
دبی.العربیه نت فارسی
جیمس متیس وزیر دفاع ایالات متحده روز شنبه ۱۴ آوریل ۲۰۱۸ اعلام کرد که جنگنده های این کشور پایگاه های نظامی سوریه که در حمله شیمیایی دست داشته اند را بمباران کردند. او گفت که تلاش می کنیم در این حملات شهروندان آسیبی نبینند.
وزیر دفاع آمریکا در یک نشست خبری در مقر پنتاگون به همراه ژنرال دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا حاضر شد و گفت که ادامه این عملیات نظامی به استفاده مجدد بشار اسد از تسلیحات شیمیایی منوط است.
پنتاگون اعلام کرد که حمله نظامی آمریکا مناطق مختلفی در سوریه را مورد هدف قرار داد. متیس گفت: «کارگاه های تولید گاز سارین در حمص را هدف قرار دادیم. اطلاعی درباره پاسخ پدافند هوایی سوریه نداریم.»
متیس در ادامه توضیح داد: «یک مرکز علمی پژوهشی در زمینه تسلیحات شیمیایی در دمشق را نیز بمباران کردیم. همه اهداف مورد نظر را منهدم کردیم و عملیات به پایان رسید.»
پنتاگون تاکید کرد که هیچ هماهنگی در زمینه حمله به سوریه با روسیه نداشته و هماهنگی ها تنها به موضوع عدم درگیری در آسمان سوریه محدود بوده است.
متیس گفت: «اهداف را با دقت کافی انتخاب کردیم. این اهداف با برنامه تسلیحات شیمیایی اسد در ارتباط هستند. ما فقط تاسیسات مرتبط با تسلیحات شیمیایی را هدف قرار دادیم. سلاحی که به کار بردیم دو برابر تعدادی است که در هجوم سال قبل استفاده شد.»