Thursday, March 29, 2018

خشم افکار عمومی از قتل یک بازمانده هولوکاست در فرانسهخشم افکار عمومی از قتل یک بازمانده هولوکاست در فرانسه

بازپرسان پلیس گمان می‌برند قتل یک زن ۸۶ ساله در شهر پاریس با انگیزه‌های یهودی‌ستیزانه صورت گرفته باشد. دولت فرانسه به این حادثه واکنش نشان داده است. دو مظنون که یکی از آنها مسلمان است، دستگیر شده‌اند.

دختر ٧ ساله در ازاى شیربها؛ فروش نوزاد ۵٠ هزار توماندختر ٧ ساله در ازاى شیربها؛ فروش نوزاد ۵٠ هزار تومان
از غم‌انگیزترین خبرها این روزها در ایران کاهش قیمت فروش نوزاد از سوى مادران معتاد تا ۵٠ هزار تومان و فروش دختران خردسال در مقابل دریافت شیربها است. آگهى فروش فرزند تازه متولد شده را به بهاى نازل بر در و دیوارهاى شهرها مى‌توان دید.
فاطمه دانشور از جمله بانوانى است که در زمینه حقوق کودک و تصویب لایحه «حمایت از کودکان» تلاش مى‌کند. او مى‌گوید امیدواریم با تصویب  لایحه «حمایت از کودکان»  که مدت‌هاست معطل مانده بلاتکلیفى کنونى به پایان برسد و بتوان از فروش نوزادان جلوگیرى کرد.

تکلیفتان را با دولت روشن کنید


تکلیفتان را با دولت روشن کنید
رامین کامران
ایران لیبرال - یکی از مشکلات اساسی که سر راه برقراری دمکراسی در ایران قرار دارد، رویکرد منفی نسبت به دولت است. تعداد قابل توجهی از فعالان سیاسی هنوز نتوانسته اند تکلیف خود را با این نهاد مهم روشن کنند و همه جور عیب به آن نسبت میدهند، یک حسن در آن نمیبینند و حتی خواستار نابودیش هم میگردند. این کار بدترین نوع خیالپردازی سیاسی است. از بابت نظری اسباب اغتشاش فکر است و از بابت عملی فاجعه بار. زیرا نه فقط مهمترین اسباب ادارهُ جامعه را در معرض انتقاد های نابجا قرار میدهد، برای جایگزین کردنش هم افسانه هایی میپردازد که صد رحمت به حکایات جن و پری.
دو گروه دولت ستیز

نامه حشمت طبرزدی به رئیس جمهور آمریکا: خامنه‌ای دروغ می‌گویدنامه حشمت طبرزدی به رئیس جمهور آمریکا: خامنه‌ای دروغ می‌گوید، از تغییر رژیم در ایران حمایت کنید

متن کامل نامه حشمت طبرزدی به رئیس جمهور آمریکا بدین شرح است:
آقای دونالد ترامپ ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا
با درودهای گرم و سپاس از پیام نوروزی شما خطاب به ملت ایران
فراموش نمی‌کنم هر گاه آقای اوباما، برای ملت ایران پیام نوروزی می‌داد، در ظلمی آشکار، ما مردم ایران و حاکمیت را در کنار هم قرار می‌داد. درست مثل قرار دادن گرگ و میش در کنار هم. به همین دلیل، پیام تبریک ایشان برای ما زجرآور بود تا شادی‌بخش باشد.