Thursday, January 25, 2018

داستان عاشقانه صدام آنلاین به فروش می رسدفروش آنلاین داستان عاشقانه‌ای که صدام حسین نوشته است
دبی-العربیه.نت فارسی
صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق که  دسامبر 2006 به اتهام جنایت علیه بشریت توسط دولت جدید این کشور اعدام شد، ظاهرا داستان‌های عاشقانه‌ای هم به رشته تحریر درآورده است.
جستجو درباره صدام حسین در سایت «Amazon books» ما را به شماری کتاب درباره رئیس جمهور پیشین عراق خواهد رساند که کشورش را با مشت آهنین رهبری کرد. اما احتمالا یک کتاب، بیشتر توجه جستجوگران را به خود جلب خواهد کرد.
داستان عاشقانه با نام «زبیبه والملک» (زبیبه و پادشاه)؛ قهرمان آن صدام حسین است و معشوقه‌اش دختری با نام «زبیبه». زبیبه ظاهرا به «عراق» اشاره دارد که با مردی ظالم (آمریکا) ازدواج می‌کند.
بر اساس توضیحی که سایت آمازون منتشر کرده، این داستان به زبان عربی نوشته شده اما یک بازرگان آمریکایی خواستار ترجمه آن به انگلیسی شده است.
این داستان  160 صفحه‌ای از جمله 4 داستانی است که صدام حسین نویسنده آن است. داستان «زبیبه والملک» به نیمه قرن 600 میلادی و آغاز قرن 700 میلادی برمی‌گردد که در آن یک پادشاه بت‌پرست عراقی عاشق یک دختر روستایی ساده می‌شود.
در این داستان، صدام گفت‌وگوهای طولانی میان زبیبه و پادشاه، درباره دین، عشق، ملی‌گرایی و اداره ملت‌ها را نوشته است

رویگردانی مردم و بیزاری جوانان از اسلامرویگردانی مردم و بیزاری جوانان از اسلام
مردم روز به روز از قرآن فاصله می‌ گیرند
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، اظهار داشت: قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می‌یابد.
حجت‌الاسلام سیدمحمدجواد رئوف سیدنژاد     گفت: اما متأسفانه در سال‌های اخیر جایگاه قرآن و آموزه‌های دینی در جامعه کم‌رنگ شده است و مردم روز به روز از قرآن فاصله می‌گیرند، ازاین‌رو نهادها و سازمان‌های مرتبط باید بیش‌ازپیش برای ترویج فعالیت‌های قرآنی در جامعه تلاش کنند

شاعر روس در باره رهبر انقلاب اسلامی ایران چه گفت.شاعر روس در باره رهبر انقلاب اسلامی ایران چه گفت.
شاه در سردرگمی غرق شده بود.
او را برکنار و یکی دیگر جایش بگذارید!
از کجا پیدا کنیم؟ در ترکمنستان، یک نفر از هر دو نفر-
یا آیت الله است و یا خمینی!
اسپونتیک 

آژانس خبری اسپوتنیک، در روز  سالگرد ولادیمیر ویستوسکی، شاعر کبیر روس که ترانه سرا، هنرپیشه تئاتر و سینما بود، یادآوری می کند که موضوع ایران چه تأثیری بر زندگی و هنر او داشته است.
ولادیمیر ویسوتسکی، شاعر و ترانه سرای مردمی اتحاد شوروی در باره موضوعات مختلفی شعر نوشت و ترانه سرود- در باره ملوانان، خلبانان، کوهنوردان،غواصان، قطب نوردان و رانندگان…او در عمق سیمای گرگ رانده شده ای که بسوی نوار پرچم ها می دوید،اسب راهواری که سوارکار خشمگین را بر زمین پرت می کرد که از ناآرامی میکروفون جعلی شکنجه شده بود و حتی جنگنده «یاک»، خود را غرق می کرد. او آدم ها را در انحنا و زاویه سرنوشت و زندگی اشان، در لحظه اوج احساسات و در مرز غلبه بر خود تجسم می کرد.
موضوع ایران- کشوری که او نیز مانند سرگی یسنین شاعر دیگر روس، موفق نشد به آنجا سفر کند، در مواضع هنری و مدنی اش، جایی برای خود یافت.
محبوبم به ایران فرار کرد

اندیشکده آمریکایی: ثروت آیت‌الله خامنه‌ای را از جیبش دربیاورید!اندیشکده آمریکایی: ثروت آیت‌الله خامنه‌ای را از جیبش دربیاورید!اندیشکده آمریکایی: ثروت آیت‌الله خامنه‌ای را از جیبش دربیاورید!

ایران اینترناشنال 

 اندیشکده آمریکایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در مقاله‌ای روز چهارشنبه ۴ بهمن‌ماه، موضوع ثروت‌های زیر کنترل بیت آیت‌الله خامنه‌ای را مطرح کرده و می‌نویسد: «یکی از راه‌های حمایت از مبارزه مردم ایران برای آزادی و عدالت اجتماعی درآوردن این ثروت‌ها از جیب او است».

در این گزارش آمده است: «دولت ترامپ تاکنون حمایت لفظی و معنوی خود از معترضان ایرانی در مقابل دولتشان را اعلام کرده است. امروز نزدیک به یک ماه پس از آغاز این تظاهرات، پرسش اینست که دولت آمریکا چگونه می‌تواند یک کمک عملی را به مردم ایران بکند؟ پاسخ آسان است: به دنبال پول مردم بگردید که کجاست؟»

سید محمد خاتمی، ذلیل‌کننده‌ی آزادگان
سید محمد خاتمی، ذلیل‌کننده‌ی آزادگان

کیهان لندن
یوسف مصدقی – این تقوی‌ام تمام که با شاهدان شهر/ ناز و کرشمه بر سرِ منبر نمی‌کنم (حافظ).
درآمد
بعضی از آدم‌ها به قول فرنگی‌جماعت «با قاشق نقره در دهان‌شان به دنیا آمده‌اند» (born with a silver spoon in one’s mouth). این مَثَل کنایه از به دنیا آمدنِ آدمیزاد در خانواده‌ای ثروتمند، مرفه و برخوردار از امتیازاتِ اجتماعی است. فرزندانِ به عرصه رسیده در چنین خانواده‌هایی، معمولا در تمام عمر، در مقابل بدبختی‌های روزمره بیمه هستند. این افراد، برای آنچه دارند، زحمتی نمی‌کشند و اگر موفقیتی هم کسب کنند، بیشتر به خاطرِ داشتن سرمایه و امتیازاتی بوده که از خانواده‌شان به ارث برده‌اند. از این‌جور نازپروردگانِ بی‌خاصیت- که گاهی هم مصدرِ امور مهمی شده‌اند و می‌شوند- در سیاست و اقتصادِ شرق و غرب عالَم بسیار هستند. اغلب آنها نه تنها از پسِ کارِ محوله بر نمی‌آیند بلکه معمولا باعث فاجعه هم می‌شوند.