Wednesday, January 24, 2018

درخواست هفت تن از مقامات دولت احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
 متن این درخواست بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر عبدالرضا رحمانی
وزیر محترم کشور، با سلام
آزادی تشکیل اجتماعات و نقد و اعتراض به سیاست ها و عملکردها و بیان مطالبات به حق و قانونی، از حقوق مصرح در قانون اساسی است.
طی ماههای اخیر جمع کثیری از مردم در مناطق مختلف در اعتراض به برخی سیاست ها ، رفتارها ، شرایط بد اقتصادی و نحوه مدیریت بخش های گوناگون کشور، اقدام به تجمع و راهپیمایی نمودند که در مجموع از سوی مدیران سازمانهای مخاطب و همچنین نهادهای امنیتی با پاسخ و برخورد مناسبی مواجه نشدند.
طی چند هفته اخیر برخی رفتارهای نادرست و مشکوک مانند تخریب و آتش زدن امکانات عمومی و از جمله پرچم عزیز ایران ، موجب برخورد گسترده با برخی از معترضین و دستگیری تعداد زیادی از آنان گردید.

ثروت ۴۵ نفر در آلمان برابر ثروت نیمی از جمعیت این کشور است
ثروت ۴۵ نفر در آلمان برابر ثروت نیمی از جمعیت این کشور است

از روز سه‌شنبه (۲۳ ژانویه/ ۳ بهمن) سیاستمداران ارشد و مدیران شرکت‌های بزرگ و موسسات مالی جهان در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئيس گرد هم می‌آیند تا به بحث و تبادل نظر درباره روندها و چشم‌اندازهای اقتصاد جهان بپردازند. برای بسیاری از ناظران این سوال مطرح می‌شود که رشد اقتصادی و سودهایی که از آن حاصل می‌شود به نفع چه کسانی است؟
به نظر فلوریان دیکمان‌، نویسنده نشریه "اشپیگل"، بخشی از پاسخ به این پرسش را می‌توان با نگاهی به چگونگی تقسیم ثروت در یک جامعه داد.