Thursday, January 11, 2018

مجلس خبرگان به سبب عدم موافقت با مراجع تقلید وقت و مخالفت با تشکیل شورای رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای را به رهبری برگزید



مجلس خبرگان به سبب عدم موافقت با مراجع تقلید وقت و مخالفت با تشکیل شورای رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای را به رهبری برگزید

پایگاه تلگرامی مجلس خبرگان رهبری، در پی انتشار بخشی از فیلمِ مذاکرات جلسۀ رای گیری این مجلس در روز ١٤ خرداد ١٣٦٨، توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد. در این فیلم که در روزهای اخیر بصورت وسیع در فضای مجازی منتشر شده است حجت الإسلام علی خامنه‌ای پیش از رای گیری با اشاره به عدم مرجعیت خود، بر نداشتن صلاحیت برای احراز مقام رهبری تاکید می‌کند. وی در سخنان خود آشکارا می گوید که در این باره پیش از آن با اکبر هاشمی رفسنجانی که در آن هنگام ریاست مجلس خبرگان را بر عهده داشت گفتگو کرده است. در جلسۀ یاد شده، اکبر هاشمی رفسنجانی با تاکید بر «موقت بودن این انتخاب تا هنگام رفراندم» آنرا به رای می گذارد. چنین به نظر می‌رسد که هدف انتشار دهندگان این فیلم تاکید به عدم صلاحیت آیت‌الله خامنه‌ای در احراز مقام رهبری باشد.

این زن زیبا از سوی سازمان سیا برای ملک حسین دام عشقی پهن کرده بود



تله عشقی سازمان سیا برای ملک حسین، پادشاه پیشین اردن
طبق اسناد آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا"، قرار بود سفر ملک ‌حسین، پادشاه پیشین اردن به آمریکا برایش آنقدر مطبوع باشد که هیچگاه فراموش نکند. سوزان کابوت، مامور تصاحب قلب پادشاه شد. 

اخیرا ۳۵ هزار صفحه اسناد آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که به پرونده "کندی" شهرت یافته از طبقه‌بندی سری خارج شده و اجازه انتشار یافته‌اند. دو برگ از این اسناد اما ماجرایی را فاش می‌کنند که در آن سوزان کابوت، هنرپیشه زیبا‌رو و "درجه دو" هالیود نقش اول را در کنار ملک حسین، پادشاه متوفی اردن هاشمی ایفا می‌کند
سازمان سیا از علاقه ملک حسین به زنان زیبا‌رو باخبر بود و مامور سابق اف‌بی‌آی به نام رابرت ماهیو (Robert Maheu) را مامور بدست آوردن دل پادشاه اردن می‌کند. رابرت ماهیو که روابط گسترد‌ه‌ای با سیاستمداران و ثروتمندان داشت، در اوائل ماه آوریل با همکاری "ادوین پاولی" که ثروت‌اش را از راه فروش نفت بدست آورده بود یک مهمانی برای پادشاه اردن در لس‌آنجلس ترتیب می‌دهد.

در اسناد سازمان سیا آمده است که این سازمان از سوزان کابوت خواسته است او با ملک حسین رابطه جنسی برقرار کند. کابوت اما از سویی به ملک حسین علاقه‌مند شده بود و از سوی دیگر نگران برملا شدن این رابطه در رسانه‌ها بوده است. پادشاه اردن ۱۸ آوریل آمریکا را ترک می‌کند. ملک حسین در سال ۱۹۶۱ با آنتوآنت آوریل گاردینر (ملکه مونا) ازدواج می‌کند.

دویچه وله آلمان

آیا حاکمیت جمهوری اسلامی درسی از خیزش بزرگ دی ماه میگیرد؟



آیا حاکمیت جمهوری اسلامی درسی از خیزش بزرگ دی ماه میگیرد؟

عبدالله مهتدی
اقتدارگرا و اصلاح طلب به موقعش جلاد بوده و هستند، این را نشان داده اند، اما دستشان برای قلع و قمع مانند دهه های گذشته و حتی مثل سالهای گذشته باز نیست. ترس از واکنش بعدی مردم و از بازتابهای بین المللی اعمالشان، میتواند آنها را دچار تردید کند. با تمام توان باید علیه این سرکوبها ایستاد، کمپین کرد و افشاگری نمود و دست جلادان را در انتقام جوئی از مردم هر چه بیشتر بسته و محدود کرد.
با وجود اینکه وزیر اطلاعاتشان اعلام کرده که هیچ سندی دال بر دخالت خارجی در تظاهراتهای اخیر وجود ندارد و گویا در نشست دربسته مجلس با مقامات امنیتی نیز همین مسأله تأکید شده، اما بازار برچسپ زدن به مردم معترض و فعالان جنبش مردمی اخیر کماکان گرم است. سران جمهوری اسلامی، از محمد جواد ظریف، که ریاکارانه ترین دروغها را در دفاع از رژیم فاسد و دیکتاتور به زبان انگلیسی و با ادبیات غرب پسند تحویل «خارج» میدهد، تا مقامات امنیتی و نظامی و آیت الله ها و امام جمعه های ریز و درشت، جز ابراز نفرت و انزجار از مردم ایران، جز تهدید به تنبیه و سرکوب چیزی برای گفتن ندارند.