Thursday, December 14, 2017

ورود و خروج پول نقد به ایران بیش از 1200 دلار ممنوع شد
ورود و خروج پول نقد به ایران بیش از 1200 دلار ممنوع شد
ایرانشهر
یک نهاد حکومتی در ایران تحت عنوان «شورای پول و اعتبار» که به ریاست رییس بانک مرکزی اداره می‌شود، در جلسه مورخ 14 دسامبر 2017 خود، مصوب کرد که هیچ شهروند ایرانی در هنگام خروج از مرزهای زمینی و هوایی ایران و نیز هیچ مسافری اعم از ایرانی و خارجی در هنگام ورود به ایران حق ندارد بیش از 5 میلیون تومان، معادل حدودا 1200 دلار آمریکا پول به همراه داشته باشد. 
از سوی دیگر پلیس فرودگاه در ایران که وابسته به سپاه پاسداران است، اعلام کرد این مصوبه شورای پول و اعتبار را همزمان با آغاز دیماه 1396 (ایام کریسمس پیش‌رو) به اجرا خواهد گذاشت و همچنین متذکر شد تخلف از این محدودیت تازه، مشول مجازات‌های مندرج در ماده 42 قانون پولی و بانکی ایران خواهد بود.
این ماده تصریح دارد ورود یا خروج ارز یا پول رایج ایران بدون رعایت ‌مقرراتی که دولت اعمال می‌کند، جرم محسوب شده و با مجازات‌هایی از جزای نقدی، مصادره وجوه کشف شده و زندان روبرو خواهد بود.
کارشناسان اقتصادی در گفتگو با خبرگزاری ایرانشهر با تحلیل هزینه‌های زندگی و سفر در ایران، اعمال محدودیت تازه را به نوعی بستن درهای ایران به روی توریست‌های خارجی و البته شهروندان ایرانی ساکن در خارج از کشور توصیف کرده‌اند که به تناوب به خانواده‌های خود در ایران سرکشی می‌کنند.
تحلیل‌گران معتقدند با اینکه مشابه این محدودیت‌ها در خصوص ارقام به بالاتر، پیش این نیز در قانون وجود داشته اما همواره از اعمال آن خودداری شده‌بود. با این حال این‌بار، همزمان با افزایش هزینه آنچه حکومت ایران «عوارض خروج از کشور» می‌نامد، اعمال محدودیت تازه به منزله تلاش حکومت برای جلوگیری از  تردد فرامرزی ایرانیان با اهداف غیر مشخص است. شرایطی که نهایت به قوانین سختگیرانه کره شمالی برای مسافرت شهروندانش شباهت دارد. 

جنتی: وقتی فردی توسط رهبری به ریاست قوه قضاییه انتخاب شده، آیا مصلحت است که کسی او را زیر سؤال ببرداحمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، در جمع کارکنان این شورا با اشاره به فعالیت‌هایی که در هفته وحدت صورت گرفته است، این اقدامات را مفید برشمرد و اظهار امیدواری کرد روزی فرا برسد که کمترین تفرقه‌ای در میان مسلمانان جهان وجود نداشته باشد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که قوه قضائیه نهاد مرجع رسیدگی به تظلمات مردم است، اضافه کرد هر حرکتی که باعث شود جایگاه دستگاه قضایی کشور و مسئولان آن تضعیف شود، در حقیقت به اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی خدشه وارد کرده است و باید از چنین اقداماتی خودداری شود.
رئیس مجلس خبرگان با اشاره به اصل ۱۵۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که اجتهاد، عدالت، آگاهی به امور قضایی و مدیر و مدبر بودن را از ویژگی‌های رئیس قوه قضائیه برمی‌شمارد، اضافه کرد وقتی فردی با چنین ویژگی‌های مهمی توسط مقام معظم رهبری انتخاب شده است، آیا مصلحت است که کسی او را با صراحت زیر سؤال ببرد و هتک حرمت کند؟ 
وی افزود: البته من قصد ورود به این قضیه را ندارم و به عنوان نهی منکر این مطالب را بیان می‌کنم

خانواده کیلور ناواس با حجاب در مسجد ابوظبیخانواده کیلور ناواس در مسجد ابوظبی

همسران و خانوده بازیکنان رئال مادرید اسپانیا که در امارات متحده عربی به سر می‌برند، به دیدار مسجد شیخ زاید در ابوظبی رفته‌اند.
به گزارش سایت «سوپر کورا» بازیکنان رئال مادرید اسپانیا که برای شرکت در جام قاره‌ای باشگاه‌های جهان به امارات سفر کرده‌اند، همسران و دوست‌دختران خود را به همراه خود آورده‌اند.