Thursday, November 2, 2017

آیت الله خامنه ای برای خنثی کردن تحریم شیطان بزرگ دست به دامان ولادیمیر پوتین شدآیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با ولادیمیر پوتین خواستار «همکاری روسیه برای خنثی کردن تحریم‌های آمریکا» شد

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه اول نوامبر با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در تهران گفتگو کرد و «از پیشنهاد وی برای گسترش همکاری‌ در همۀ زمینه‌ها استقبال» نمود. رئیس جمهوری روسیه نیز در این دیدار که یک ساعت و ربع طول کشید ایران را «شریک استراتژیک» کشور خود خواند و با اعلام حمایت از برجام، «هرگونه تغییر یک جانبه در مفاد این توافقنامه را زیر پا گذاشتن قوانین و نظام بین الملل» دانست. ولادیمیر پوتین پیش از آن با همتای ایرانی خود، حسن روحانی، نیز دیدار و گفتگو کرد.
آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با رئیس جمهوری روسیه با اشاره به همکاری‌های دوکشور در روسیه و حمایت بیدریغ از بشار اسد گفت باید از تجربیات مفید سالهای اخیر در مسائل منطقه‌ای و مناسبات دوجانبه برای تحکیم و توسعه روابط بهره جست. وی گفت نتایج این همکاری نشان داد تهران و مسکو می‌توانند در میدان‌های دشوار، اهداف مشترک را محقق کنند. آیت الله خامنه ای «شکست ائتلاف امریکایی حامی تروریست‌ها در سوریه» را «واقعیتی انکارناپذیر» خواند و آنان را به «طراحی و توطئه» متهم کرد و «روسیه را در مسائل منطقه غرب آسیا تأثیرگذار» خواند.
آیت الله خامنه‌ای، مردم سوریه را تصمیم‌گیر نهایی مسائل آن کشور خواند و با تائیدِ سخنان ولادیمیر پوتین گفت باید همه مسائل و راه حلها درباره حکومت سوریه از درون این کشور بجوشد.
خامنه‌ای گفت «امریکایی‌ها درصدند که در همه مسائل منطقه و جهان دخالت کنند» و بی آنکه اشارۀ روشن تری کند افزود آنان «برای این کار، بر روی مسئولان ضعیف برخی کشورها، حساب باز کرده‌اند».
آیت‌الله خامنه‌ای از سخنان رئیس جمهوری روسیه درباره برجام و ضرورت رعایت معاهده‌های چند جانبه استقبال کرد و گفت، بدون توجه به تبلیغات منفی دشمنان برای تضعیف روابط کشورها، «می‌توانیم تحریم‌های امریکایی‌ها را با روشهایی از جمله حذف دلار و جایگزین کردن پول ملی در معاملات اقتصادیِ دو یا چند جانبه، بی‌اثر و آمریکا را منزوی کرد.

سازمان ملل قربانیان کشتار ۶۷ را به عنوان ناپدیدشده قهری به رسمیت شناخت
عدالت برای ایران 

در پی شکایت مریم اکبری منفرد، سازمان ملل متحد، دو تن از قربانیان کشتارجمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را به‌عنوان ناپدیدشده قهری به رسمیت شناخت.
گروه کاری ناپدیدشدگان قهری سازمان ملل در نامه‌ای که نسخه‌ای از آن به دست عدالت برای ایران رسیده است، ضمن پذیرش شکایت مریم اکبری منفرد درباره برادرش، عبدالرضا و خواهرش رقیه که از جمله هزاران زندانی سیاسی بودند که در سال ۶۷ اعدام شدند، از دولت ایران خواست تا درباره سرنوشت آن‌ها و محل دفن‌شان توضیح دهد