Monday, October 30, 2017

اقشار ضعیف جامعه در مرز انفجارند
هادی غفاری در گفتگو با آرمان
اقشار ضعیف جامعه در مرز انفجارند 
در شرایط کنونی باورهای مردم در حال فرو ریختن و ریزش است. اگر نگاهی به وضعیت نمازخواندن در ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس بیندازیم متوجه می‌شویم که عده‌ای اندک از کارمندان، دانشجویان و دانش آموزان در زمان نماز در مسجد حاضر می‌شوند و نماز می‌خوانند. اغلب این کارمندان و دانشجویان یا نماز نمی‌خوانند و یا کارهای روزمره را بر حضور در مسجد مقدم می‌دارند. در عرصه‌های دیگر نیز وضعیت به همین شکل است. در مراودات اقتصادی، رفتارهای اجتماعی و فرهنگی و همچنین رعایت حقوق دیگران نیز جامعه وضعیت مناسبی ندارد و با مشکلات ریشه‌های مواجه است که اغلب آنها نیز به ریزش باورهای مردم ارتباط پیدا می‌کند.

روحانی درخواست ترامپ را برای دیدار رد کردوزارت خارجه ایران: روحانی درخواست ترامپ را برای دیدار رد کرد
رادیو فردا
وزارت خارجه ایران مدعی است که حسن روحانی در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، درخواست دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را برای دیدار و گفت‌وگو رد کرده است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران، شامگاه یکشنبه در واکنش به یادداشتی در خبرگزاری فارس در مورد رد درخواست دیدار دونالد ترامپ از سوی حسن روحانی، ادعا کرد که «چنین تمایلی از سوی طرف آمریکایی مطرح شد اما مورد تأیید رئیس‌جمهور ایران قرار نگرفت».
در سخنان آقای قاسمی در این زمینه اشاره‌ای به جزئیات بیشتر و زمان دقیق این موضوع نشده و مقام‌های آمریکایی تا کنون واکنشی به این ادعا نشان نداده‌اند