Tuesday, August 8, 2017

پهپاد ایرانی به 'سی متری جنگنده آمریکایی در خلیج فارس رسید'زدیک شدن یک پهپاد ایرانی به یک جنگنده ‌ اف-۱۸‌-ای نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس، این جنگنده را مجبور به مانور اضطراری برای فرود بر ناو هواپیمابر نیمیتس کرد.
مرکز فرماندهی نیروی دریایی آمریکا با صدور بیانیه‌ای، اقدام پهپاد ایرانی را "خطرناک" و "برخلاف عرف و قوانین دریایی بین‌المللی" خواند و گفت این سیزدهمین باری است که در سال ۲۰۱۷، نیروی دریایی آمریکا با عملیات "خطرناک یا غیرحرفه‌ای" نیروهای ایران مواجه شده است.
در این بیانیه آمده که جنگنده هورنت آمریکایی قصد فرود از ارتفاع چند هزار پایی را بر عرشه ناو داشت اما حضور پهپاد باعث شد هواپیما برای فرود مجبور به مانور شود تا با پهپاد ایرانی، شصت متر افقی و سی متر عمودی فاصله بیندازد.
نیروهای آمریکایی چند بار از طریق یک خط رادیویی اضطراری به هدایت‌کنندگان پهپاد هشدار دادند اما گزارش شده که هشدارهای رادیویی نادیده گرفته شده؛ هر چند که کمی بعد پهپاد از منطقه دور شده است.
بنا بر گزارش‌ها به نظر می‌رسد این پهپاد مسلح نبوده است.

بی بی سی فارسی

بازهم تجاوز جنسی، پریا دختر۵ ساله
رئیس اورژانس اجتماعی گفت: شنبه (۷ مرداد ماه) گزارشی به اورژانس اجتماعی ارسال شد مبنی بر اینکه یک کودک ۵ ساله‌ای در ساوه دچار ضربه مغزی شده و به کما رفته است.
وی ادامه داد: پس از اعزام کارشناسان اورژانس اجتماعی و بررسی‌های لازم احتمال آزار جنسی و تجاوز به این کودک وجود داشته، اما تا این لحظه پزشکی قانونی آن را تأیید نکرده است.
اسدبیگی گفت: متأسفانه بر اثر ضربه وارده به سر این دختر بچه ۵ ساله به کما رفته بود که متأسفانه صبح امروز فوت کرد.
وی افزود: مادر پریای ۵ ساله هنوز در بازداشت به سر می‌برد و پزشکی قانونی باید بررسی‌های لازم را بر روی جسد این کودک انجام دهد.
کودکان زیادی در حال قربانی شدن هستند
بسیاری از آسیب‌ها رسانه‌ای نمی‌شود
وقتی کار از کار گذشت؛ ورود می‌کنیم

ندا امین، وبلاگ‌نویس ایرانی، در فرودگاه ترکیه دستگیر شد ندا امین، وبلاگ‌نویس و روزنامه‌نگار ایرانی در ترکیه، که امروز صبح قصد پرواز به‌سوی اسرائیل را داشت، درفرودگاه استانبول دستگیر شده است. دولت اسرائیل برای جلوگیری از اخراج ندا امین از ترکیه و بازگرداندن او به ایران، روز شنبه، به او پناهندگی اعطا کرده بود.
امین از فعالان حقوق زنان در ایران است که سال ۲۰۱۴، پس‌از گریختن از ایران، در ترکیه تقاضای پناهندگی کرده بوده است.
او در طول اقامت خود در ترکیه، به‌عنوان خبرنگار روزنامه‌ی «تایمز اسرائیل»، برای این رسانه مطالبی در مورد مبارزه‌ی زنان ایران برای آزادی‌های اجتماعی- سیاسی می‌نوشته است.
وزارت خارجه‌ی اسرائیل می‌گوید که با مقامات وزارت خارجه‌ی ترکیه، در حال گفت‌وگو برای آزادی و آوردن ندا امین به تل‌آویو است.
معاون وزیر خارجه‌ی اسرائیل، تسیپی هوتوولی (Tzipi Hotovely) به رادیوی Reshet Bet گفته است کنسولگری اسرائیل در استانبول، اخبار مربوط‌به دستگیری ندا امین را دنبال می‌کند و تأخیر او احتمالاً به‌خاطر برخی مسائل شخصی است و در روزهای آینده، وارد اسرائیل خواهد شد.

ایران اینترناشنال