Sunday, July 16, 2017

خامنه‌ای: فیلمی از قصاب اوین لاجوردی بسازید!- خامنه‌ای به کارگردان «ماجرای نیمروز» توصیه کرده که فیلمی از قصاب اوین، اسدالله لاجوردی، بسازد!
علی خامنه‌ای در واکنش به فیلم «ماجرای نیمروز» گفته که سکانس محاصره خانه موسی خیابانی برایش «شیرینی آن روز» را تکرار کرده و از گروه سازنده‌ی این فیلم خواسته تا درباره اسدالله لاجوردی معروف به «قصاب اوین» نیز یک فیلم بسازند.
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به تازگی بخشی از سخنرانی علی خامنه‌ای رهبر سیاسی و مذهبی جمهوری اسلامی را پس از تماشای فیلم «ماجرای نیمروز» در اسفندماه سال گذشته منتشر کرده است.
این فیلم که رویدادهای بعد از عزل ابوالحسن بنی صدر، نخستین رییس جمهوری ایران، در سال ۱۳۶۰ را موضوع قرار داده، به شدت مورد حمایت و تایید حکومت قرار گرفته و در سی‌ و پنجمین جشنواره فیلم «فجر» برنده سیمرغ بلورین برای بهترین فیلم از «نگاه ملی» و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از «نگاه تماشاگران» و برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس شد.
وابستگان به حکومت آن را نمایش واقع‌گرایانه‌ای از بحران تروریسم داخلی می‌نامند و مخالفان جمهوری اسلامی آن را فیلمی حکومتی می‌خوانند که ترور را در این مقطع تاریخی ایران یک‌جانبه و فارغ از عدالت و استناد تاریخی و بدون در نظر گرفتن موقعیت نیروی مخالف یعنی سازمان مجاهدین خلق به تصویر درآورده است. «ماجرای نیمروز» مانند دیگر «مستندات» و آثار ساخت جمهوری اسلامی آشکارا به تحریف واقعیت و رویدادها و همچنین «تاریخ‌سازی»‌ پرداخته است. از همین رو نیز مورد تایید و تشویق علی خامنه‌ای قرار گرفته است.
حالا، با ورود این فیلم به شبکه نمایش خانگی، پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی نظر مساعد خامنه‌ای را نسبت به این فیلم منتشر کرده است.
رهبر جمهوری اسلامی که معلوم نیست در کدام حوزه علمیه درباره هنر سینما کسب فضل کرده است، در واکنش به این فیلم گفته: «این فیلم بسیار خوب بود. همه اجزای فیلم عالی بود، کارگردانی عالی بود. بازی‌ها عالی، قصه عالی بود. فیلم خوش‌ساخت بود»
رهبر جمهوری اسلامی درباره سکانس محاصره و کشتار خونین صورت گرفته در خانه موسی خیابانی از رهبران سازمان مجاهدین خلق گفته است: «آن روزی که این قضیه (محاصره منزل موسی خیابانی) اتفاق افتاد من محضر امام بودم. بچه‌ها آمدند و گفتند، از جمله همین آقای سیف‌اللهی، آمدند و گفتند که قضیه تمام شده. آمدند که به امام گزارش بدهند.» وی با قساوتی وصف‌ناپذیر می‌افزاید: «با دیدن فیلم شیرینی آن روز تکرار شد.» بر اساس همین نگاه سیاسی- عقیدتی و جنایتکارانه است که وی به کارگردان «ماجرای نیمروز» توصیه می‌کند تا فیلمی نیز درباره «قصاب اوین» یعنی اسدالله لاجوردی بسازد.
خامنه‌ای به محمدحسین مهدویان کارگردان این فیلم گفته: «انشاءالله یک کاری هم برای آقای لاجوردی بکنید. ایشان از آن شخصیت‌هایی است که شایسته است برایشان کار انجام بشود. در این فیلم اسمش بود اما لاجوردی کسی است که از قبل از انقلاب ما به او می‌گفتیم «مرد پولادین».»
«ماجرای نیمروز» وقایعی چون اعلام مبارزه مسلحانه سازمان مجاهدین خلق، کشتار خونین آنها به نام مبارزه با تروریسم و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و انفجار دفتر نخست‌وزیری را به تصویر کشیده است.
رهبر جمهوری اسلامی که هرگز نسبت به موفق‌های جهانی فیلم‌های مستقل ایرانی اظهار نظر نکرده، همواره نظر مساعدی نسبت به فیلم‌های ایدئولوژیک و حکومتی چون «مارمولک»، «طلا و مس»، «اخراجی‌ها»، «شیار۱۴۳»، «چ (چمران)» و «محمد» و «یوسف پیامبر»، داشته و آثار خارجی چون «تک تیرانداز»، «سیصد»، «آرگو» و «بدون دخترم هرگز» را مورد انتقاد قرار داده است.

کیهان لندن

کدوی تلخ قاتل سلولهای سرطانی
کدوی تلخ در بسیاری از نقاط آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی کاشته می‌شود و از زمان‌های قدیم مصرف دارویی داشته است. در هند، چین و آمریکای مرکزی از این گیاه برای درمان دیابت استفاده می‌کردند.
کدوی تلخ را معمولا هنگامی که هنوز سبز روشن یا زرد است می‌چینند. میوه جوان را نصف می‌کنند و تخم‌ها درون آن را بیرون می‌ریزند. این میوه را بصورت سبزی می‌خوردن و یا آب آن را می‌گیرند. این میوه سرشار از ویتامین ث است و از گیاه-مغذی‌های با ارزش است. این گیاه به تازگی به خاطر خواص درمانی آن مورد استقبال قرار گرفته شده است. پژوهش‌ها بر روی حیوانات نشان می‌دهد که کدوی تلخ گلوکز و کولسترول خون را پایین می‌آورد و به همین دلیل برای درمان دیابت و کاهش وزن بسیار مفید است.
این میوه برای درمان بیماری‌های عفونی مانند سرخک نیز مناسب است. در فیلیپین معتقدند که کدوی تلخ می‌توان جلوی شیوع مالاریا را نیز بگیرد. همچنین مواد موجود در کدوی تلخ می‌تواند به درمان HIV هم کمک کند.
خاصیت ضدسرطان کدوی تلخ
تحقیقات در باره خاصیت ضد سرطان کدوی تلخ بسیار زیاد است. کدوی تلخ در درمان سرطان پستان، لوزالمعده، پروستات، روده، جگر، معده و خون موثر است.
کدوی تلخ می‌تواند سلول‌های سرطانی را نه فقط در آزمایشگاه بلکه در حیوانات نیز از بین ببرد. تحقیقات دانشگاه کلرادو نشان می‌دهد که خوراندن کدوی تلخ به موش‌ها جلوی سرطان لوزالمعده را به میزان ۶۴ درصد می‌گیرد. این نتیجه‌ای درخشان است که پژوهشگران به دنبال آن هستند.
سرطان پستان در میان زنان غربی بسیار شایع است. در تحقیق دانشگاه سنت لویی در آمریکا عصاره کدوی تلخ در از میان بردن سلول‌های این بیماری بسیار موثر عمل می‌کند.
در این تحقیقات روشن شده که کدوی تلخ سلول‌های ضدسرطان را افزایش می‌دهد و از پیشرفت سرطان پروستات جلوگیری می‌کند.
العربیه

حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور ایران 'به زندان منتقل شد'غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران خبر داده که حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهوری ایران به زندان منتقل شده است.
آقای محسنی اژه‌ای امروز در کنفرانس خبری گفته است: "دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شد و چون تامین نشده، به زندان منتقل شده است. یعنی این قرار بازداشت موقت نیست و قرار تامین وثیقه است و هرگاه قرار تامین شود، او از زندان آزاد می‌شود."
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاران گفته که از مبلغ وثیقه اطلاع ندارد و پرونده آقای فریدون در حال رسیدگی است.
به گفته آقای محسنی‌اژه‌ای در پرونده برادر رئیس‌جمهور، افراد دیگری نیز "مورد تحقیق" قرار گرفته‌اند که بعضی از آنان "بازداشت" هستند.
حسین فریدون، دستیار ویژه حسن روحانی، تابستان سال گذشته در ماجرای جنجال فیش‌های حقوقی، به دخالت در تعیین رئیس بانک رفاه کارگران متهم شده بود. اتهامی که به شدت آن را تکذیب کرد. 

بی بی سی