Thursday, June 1, 2017

تخریب گور‌های جمعی مربوط به اعدام‌های تابستان ۶۷ موجب نابودی آثار جرم خواهد شدعفو بین‌الملل و عدالت برای ایران در اطلاعیه‌ای مشترک از تخریب یک گور جمعی در اهواز، جنوب غربی ایران که حاوی بقایای حداقل ۴۴ نفر که در تابستان ۱۳۶۷ به صورت فرا قضایی اعدام شدند است، ابراز نگرانی کرده و هشدار داده‌اند که این اقدامات موجب از بین رفتن شواهد جرم و امکان دادخواهی خواهد شد.

فیلم‌ها و عکس‌هایی که به سازمان غیردولتی عدالت برای ایران رسیده و توسط عفو بین الملل بررسی شده نشان می‌دهد که در حال حاضر بولدوزرها بر روی یک پروژه‌ی ساخت و ساز درست در کنار گورهای دسته‌جمعی در اهواز مشغول به کار هستند و تپه‌ایی از خاک و زباله اطراف گور دسته جمعی را فراگرفته است. اگر چه مقامات ایران هیچ اظهار نظر رسمی در این‌باره نکرده‌اند، خانواده‌های قربانیان از طریق یکی از کارگران در محل مطلع شده‌اند که قرار است بلوک‌های سیمانی که نشان گورهای دسته جمعی است با خاک یکسان شده و آن منطقه به منظور احداث یک «فضای سبز» یا مرکز تجاری پاکسازی شود.

سگ آزار دیده ایرانی به کالیفرنیا رسیدفریاد از این کافران بی خدا 

شبکه خبری ای بی سی ‌لس‌آنجلس ضمن انتشار عکسها و پست‌های اینستاگرام در مورد این سگ نوشت « ایزابلا با 30 هزار فالوور در شبکه‌های مجازی امروز از رسیدن پاگی از ایران به ‌لس‌آنجلس خبر داد.» 
این شبکه از ایزابلا با نامی موسوم به « ملکه پاگی» که مصداق نجات دهنده‌ای برای حیوان است یادکرد. 
پاگی سگ رنج دیده‌ای بوده که در کنار یکی از جاده‌های ایران در حالی که خودرویی او را زیر گرفته بود از ناحیه گردن دچار آسیب جدی بوده است. 
ایزابلا می‌گوید یکی از ایرانیان عاشق حیوانات که از نیواورلئان به تهران سفر کرده بود مسئولیت اخذ ویزای پاگی و آوردن او به ‌لس‌آنجلس را متقبل شد. 
ایزابلا می‌گوید در تمام مدت پروازهای طولانی از تهران به فرانکفورت و سپس از آن گذرگاه به ‌لس‌آنجلس انتظار ملاقات پاگی را داشته است.