Tuesday, May 30, 2017

احمدی‌نژاد برای دریافت کمک مالی حساب بانکی اعلام کرددفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران شماره حسابی را برای دریافت کمک‌های مالی به منظور تأمین هزینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود اعلام کرده است.
این شماره حساب پس از آن معرفی شده که نزدیکان آقای احمدی‌نژاد از تخلیه ساختمانی در نارمک با حکم قضایی خبر دادند که به گفته آنها، محل اقامت محافظان رئیس جمهور پیشین بوده و با فشار دولت حسن روحانی از آنها پس گرفته شده است.
وبسایت‌های خبری و حساب‌های کاربری نزدیکان و هواداران آقای احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از فیش‌های پرداخت به این حساب را منتشر کرده‌اند.
حساب مذکور یک حساب مشترک بانکی به نام آقای احمدی‌نژاد و حمید بقایی است.

مرگ یک جوان کورد در زیر شکنجه پس از بازگشت به ایران از اروپامروفایتی: بر پایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات، دیاکو هاشمی، جوان ۲۴ ساله کورد، که پس از بازگشت از اروپا از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در شهر کرج دستگیر شده بود، تحت شکنجه جان باخته است.
دیاکو هاشمی، ۲۴ ساله و اهل شهرستان روانسر می باشد که از سال ۲۰۱۱ در کشور فنلاند موفق به اخذ اقامت گردیده بود.
بر اساس این گزارش وی به عات مریضی و وخامت حال پدرش به ایران بازگشته بود اما از سوی اداره اطلاعات دستگیر شد.
ا ین شهروند جوان کورد مدت ۲ ماه در زیر شکنجه بوده است و پس از این مدت به خانواده اش گزارش داده شده است که وی در زندان جان باخته است.
ماموران اطلاعات خانواده این شهروند کورد را نسبت به رسانه ای نمودن خبر مرگ فرزندشان در زیر شکنجه مورد تهدید قرار داده اند.

پاسخ مهدی خزعلی به موحدی کرمانی: آرأیی که با فریب مردم، دروغ‌پردازی بدست آمده نه تنها حرام بلکه بانیانش باید به عنوان مفتری محاکمه شوند !موحدی کرمامانی گفته بود : در جلسه‌ای بحث درباره یکی از کاندیداها (رئیسی) و آراء او بود و نظر بنده را می خواستند. بنده گفتم این ١٦ میلیونی که اعلام شده بر اساس اطلاعات واصله و این که احدی در صحت این آراء تشکیک نکرده آراء واقعی اوست و بنده این رأی بالای مردمی و حلال را به ایشان تبریک می گویم. در اینجا لازم می‌دانم کلمه حلال را معنا کنم: اگر در سبد رأی یک کاندیدا آراء واقعی او ریخته شود، این آراء پاک و حلال است و اگر آراء دیگری به اشتباه یا عمد در سبدش ریخته شود این آراء پلید و حرام است. تخلف در انتخابات یک امر طبیعی است و مرجع تشخیص، طبق قانون شورای محترم نگهبان است.

پاسخ مهدی خزعلی به موحدی کرمانی:

گران‌ترین فوتبالیست جهان به مکه رفت- پل پوگبا، گران‌ترین فوتبالیست جهان به مناسبت آغاز ماه رمضان، برای ادای حج عمره به مکه، مکان مقدس مسلمانان, سفر کرد.
این ستاره فرانسوی دنیای فوتبال روز یکشنبه عکس خود را به اشتراک گذاشت و در شرح آن نوشت: "زیباترین چیزی است که تاکنون در زندگی‌ام دیده‌ام".
او همچنین در توییتر خود ماه رمضان را بر تمامی مسلمانان سراسر جهان "مبارک" گفت.
پل پوگبا ۲۴ ساله در تابستان گذشته با قیمت ۱۰۴ میلیون دلار به منچستریونایتد پیوست و تبدیل به گران‌قیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال شد.
پوگبا چهارشنبه گذشته ۲۴ مه به همراه تیم منچستریونایتد، در فینال لیگ اروپا، با شکست آژاکس آمستردام، به قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت.
پس از پایان فصل مسابقات، پوگبا فیلم کوتاهی از خود همراه با چمدانش را به اشتراک گذشت و گفت که او برای شرکت در مراسم حج عمره راهی مکه شده است. بنا بر گزارش‌ها پوگپا پیش از این دست کم یک بار برای شرکت در مراسم حج تمتع به مکه سفر کرده است.
پل پوگبا ۲۴ ساله در تابستان گذشته با قیمت ۱۰۴ میلیون دلار به منچستریونایتد پیوست و تبدیل به گران‌قیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال شد 

بی بی سی

رفع حصر پرخاشگری لاریجانی و واکنش حسن روحانیسخنگوی دولت گفت: توصیه می کنم رئیس قوه‌قضائیه به جای کشاندن برخی مباحث به سطح جامعه آنها را در جلسه شورای عالی امنیت ملی که خود عضو ‌آن است مطرح کند.
وی افزود: جلسه شورای عالی امنیت ملی که رییس قوه قضاییه هم عضو آن است به صورت مرتب برگزار می‌شود اگر در جلسات شرکت کنند این جلسه بهترین جا برای طرح این مباحث است. نباید چنین مسائلی در رسانه‌ها مطرح شود تا مردم درگیر اتفاقات شوند.
شما چه‌کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید؟
دیگربان: رئیس قوه‌ قضائیه با هشدار نسبت به آنچه «جریان‌سازی پوپولیستی برای ایستادن مقابل تصمیمات نهادهای قانونی کشور» نامیده٬ به اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه «ما آمده‌ایم تا حصر را بشکنیم» واکنش نشان داد و گفت «شما چه کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید؟»
صادق لاریجانی بدون اشاره به نام روحانی افزود «از اتاق‌های فکر آنان خبر می‌رسد که می‌گویند تا التهابات انتخاباتی باقی است و فضا داغ است، باقی منویات خود را دنبال کنیم و سخنان خود را به کرسی بنشانیم. بنده از چنین فضایی بوی فتنه استشمام می‌کنم.»
وی ماهیت سخنان روحانی در جمع هواداران خود را شبیه همان کاری دانسته که در سال ۸۸ صورت گرفت و اضافه کرد «عالی‌ترین نهاد امنیتی کشور در این زمینه تصمیمی را اتخاذ کرده است. رفع حصر نیز مانند سایر مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای معتبر بودن پروسه خاص خود را دارد و اینکه بخواهیم عواطف مردم را برای ایستادگی مقابل این قبیل تصمیمات قانونی تحریک کنیم همان روح و باطن فتنه ۸۸ است.»
رئیس قوه قضاییه همچنین به «رسانه‌ها و افرادی که تلاش می‌کنند به صورت زنجیره‌ای و همنوا چنین مسائلی را دائماً تکرار کنند و از این طریق فشار وارد آورند» هشدار داد که «این بساط را جمع کنند وگرنه قوه قضاییه با اقتدار، خود این بساط را جمع خواهد کرد.»
لاریجانی همچنین افزود که «به فرض که شورای عالی امنیت ملی مصوبه خود را ملغی کند و رفع حصر اتفاق بیفتد، در این صورت تازه کار قوه قضاییه برای رسیدگی قضایی به این موضوع آغاز می‌شود.»
اشاره وی به وعده دوباره حسن روحانی مبنی بر رفع حصر رهبران جنبش سبز است که در دور اول ریاست جمهوری خود موفق به تحقق آنها نشده بود.
وی نسبت به اظهارات نامزدها در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نیز انتقاداتی وارد کرد و تهدید کرد که «سخنان نامزد‌ها باید در جای خود مورد ارزیابی لازم قرار گیرد.»
رئیس قوه قضائیه در واکنش به پرسش‌های حسن روحانی و اسحاق جهانگیری مبنی بر اینکه «قوه قضاییه در مبارزه با فساد بویژه در دولت قبل چه کار کرده است» نیز گفت «دستگاه‌های اجرایی موظفند سرمنشأ فساد را از بین ببرند، اما متأسفانه برخی دستگاه‌ها می‌خوابند و بعد از قوه قضاییه توقع دارند که به فساد رسیدگی کند.»
صادق لاریجانی آنچه «تضعیف نهادهای حاکمیتی» نامید را «خلاف قواعد عقلانی و موازین امنیت ملی» عنوان کرد و افزود «برهمین اساس دادستان تهران و سایر دادستان‌های سراسر کشور موظفند موارد تخریب قوه قضاییه را به دقت رصد کنند و اگر به این نتیجه رسیدند که برخی اظهارات نهایتاً موجب آسیب رساندن به امنیت کشور می‌شود با قاطعیت با آن برخورد کنند.»
صادق لاریجانی و حسن روحانی پیش از این نیز با یکدیگر جدال لفظی پیدا کرده بودند.
پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی حسن روحانی٬ فشارها و تهدیدهای محافظه‌کاران علیه دولت و حتی صحت انتخابات افزایش یافته است

دیگربان: