Saturday, May 27, 2017

خالد مشعل: آماده سازش هستیمخالد مشعل: آماده سازش هستیم 
خالد مشعل، رئیس سابق دفتر سیاسی حماس که به تازگی این مقام را واگذار کرده است، در یک مصاحبه روی خط مشی و رویکرد عمل‌گرایانه جدید این سازمان تاکید کرده است. مشعل می‌گوید حماس آمادگی پذیرش کشور مستقل فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ را دارد.‌
خالد مشعل اعلام کرده که اگر حماس احساس کند که اسرائیل اراده‌ای جدی برای صلح دارد، متقابلا آماده سازش است. او با این همه، از مقاومت در اشکال خشونت‌آمیز آن دفاع کرده و گفته است: «این برای ما خشونت نیست.»

اعدام کشتی‌گیر معروف به جرم تجاوز به يك زندانى ديگر حجت‌اللە تدرو، یکی از کشتی‌گیران مطرح شهرستان اسلام‌آباد در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه اعدام شد.
برخی رسانه‌های داخلی ایران گزارش داده‌اند که این کشتی‌گیر سحرگاه روز گذشته، پنج‌شنبە ۴ خرداد‌ماه اعدام شده است.
حجت‌اللە تدرو، نزدیک به ١٠ سال پیش یکی از برجسته‌ترین کشتی‌گیران وزن ۷۴ کیلوگرم ایران بود و در سطوح مختلف سنی سابقه قهرمانی داشت.
تدرو نفر اول نیروهای مسلح و حتی انتخابی تیم ملی بزرگسالان بود. او در اوج دوران موفقیت‌اش کشتی‌گیران نامدار ۷۴ کیلوی ایران مانند هادی حبیبی، رضا رمضان‌زاده و صادق گودرزی را شکست داده بود.
او پس از آن‌کە چندین سال پیش بە زندان افتاد از سوی مسئولان زندان و دستگاه قضایی بە اتهام «تجاوز بە یک زندانی» بە اعدام محکوم شد. یک منبع نزدیک به حجت‌اللە تدرو او را قربانی یک توطئە خوانده و گفته است تدرو چنین جرمی را مرتکب نشده بود.

رادیو زمانه