Tuesday, May 2, 2017

مدیر مقتول شبکه جم از سوی ایران تهدید به ‘مرگ’ شده بود»نزدیکان سعید کریمیان، مدیر شبکه تلویزیون فارسی جم، در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که او در ماه‌های اخیر پیوسته از سوی افرادی در ایران مورد تهدید قرار گرفته بوده است.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، خانواده سعید کریمیان به بی‌بی‌سی گفته اند که او اخیرا از جانب «رژیم ایران» تهدید به «مرگ» شده است و به همین علت قصد داشت از ترکیه به بریتانیا نقل مکان کند.
مدیر ۴۵ ساله شبکه جم شامگاه شنبه نهم اردیبهشت‌ماه در استانبول با شکلیک گلوله ترور شد.
سعید کریمیان به‌تازگی با حکم غیابی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به ۶ سال حبس محکوم شده بود.


جامعه مدرسین: رئیسی آیت الله قاتل اصلح است؛جامعه مدرسین: رئیسی اصلح است؛ از او حمایت می کنیم /جامعه روحانیت هم پشت سر رئیسی ایستاد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای از آخوند رئیسی به عنوان کاندیدای "اصلح" انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.

به گزارش خبرآنلاین، متن بیانیه به شرح زیر است:

ملت شریف مؤمن و انقلابی ایران اسلامی

سلام علیکم و رحمة الله

با احترام، در پی درخواست‌های مکرر مردم متدین و انقلابی، طلاب و فضلا، بزرگان و علمای بلاد نسبت به معرفی نامزد اصلح از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی به‌ استحضار می‌رساند؛ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم براساس تکلیف شرعی و وظائف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و طبق دوره‌های گذشته موضوع را در دستور کار کمیسیون سیاسی این نهاد مقدس قرار داد و پس از برگزاری جلسات متعدد، و ارتباط با علمای اعلام و هم‌اندیشی با گروه‌های مختلف و رعایت همه جوانب و معیار‌ها، و ارائه گزارشات در جلسات شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سرانجام موضوع در جلسه روز جمعه مورخ 1396/02/08 مطرح و با اکثریت قاطع آراء حاضرین حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید ابراهیم رئیسی «دامت توفیقاته» به عنوان نامزد اصلح شناخته شد، که به شما ملت همیشه در صحنه نیز معرفی می‌گردد.

امید است مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی با عنایت خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت بقیة‌الله الاعظم (ارواحنا له الفداه) و همچنین با لبیک گفتن به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله‌العالی» با حضور پرشور و انقلابی خود در انتخابات 29 اردیبهشت باردیگر نقشه شوم استکبار جهانی را نقش برآب کرده و عظمت ملت ایران را به جهانیان نشان دهند و با انتخاب نامزد اصلح موجبات تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی، مبارزه با فقر وفساد و تبعیض و رشد و پیشرفت کشور را فراهم نمایند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم 

همچنین به گزارش مهر آخوند حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، عنوان کرد: "در جلسه آخر جامعه روحانیت مبارز تصمیم نهایی بر این شد که در انتخابات آتی ریاست جمهوری از حجت الاسلام رئیسی حمایت کنیم."

وی درباره اینکه براساس چه شاخص هایی از این کاندیدا اعلام حمایت خواهید کرد، افزود: "آقای رئیسی شخصیت شناخته شده ای هستند و قطعا ما از وی حمایت خواهیم کرد."

ابراهیمی با اشاره به رایزنی هایی که بین جامعه روحانیت و جامعه مدرسین درحال انجام است تصریح کرد: "جامعتین تلاش می کنند در نهایت به 
گزینه واحدی برای انتخابات ریاست جمهوری رسیده و از آن حمایت کنند." 

حماس تشکیل کشور مستقل فلسطین درون مرزهای ۱۹۶۷ را پذیرفت
حماس با اعمال تغییراتی به اساسنامه اش، اعلام کرده که تشکیل کشور فلسطین در چارچوب مرزهای ۱۹۶۷ را می پذیرد.

گروه فلسطینی حماس، دوشنبه 1 مه از تصویب سندی جدید خبر داد که مواضع این گروه را در قبال مسائل گوناگون تبیین کرده و همچنان بر حق بازگشت پناهجویان فلسطینی به سرزمین خود تاکید می‌کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، حماس در سند خود، با برپایی کشور موقت فلسطین در مرزهای 1967 موافقت کرده است اما در عین حال، حق موجودیتی برای اسرائیل به رسمیت نشناخته است.
سازمان ملل متحد، برپایی کشور فلسطین در مرزهای پس از جنگ 1967 را به رسمیت شناخته که شامل کرانه باختری رود اردن و نوار غزه به پایتختی بیت‌المقدس شرقی می‌شود.
سند جدید سیاسی حماس همچنین فراخوان صریح برای نابودی اسرائیل را حذف کرده است. در این سند، حماس به طور علنی، ارتباط خود را با گروه اخوان المسلمین نفی می‌کند؛ اقدامی که به نظر می‌رسد برای حفظ ارتباط با مصر باشد.
قرار است خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس، شامگاه دوشنبه بندهای سند را به طور کامل اعلام کند. این گروه همچنین طی روزهای آینده، نتایج انتخابات داخلی خود را اعلام خواهد کرد. 
العربیه فارسی