Monday, April 10, 2017

دل‌نوشته نرگس محمدی در پی اجرای حکم جدید زندانشزنان در جنگ با آیت الله ها

دل‌نوشته نرگس محمدی در پی اجرای حکم جدید زندانش: ترجیح 
می‌دهم به‌جای مادر همنشین با دختر و پسر به خاکستر نشسته در فردای ایران، مادر ایستاده بر تضمین حقوق انسانی فرزندان فردای سرزمینم، هر چند محبوس در اوین باشم
سایت کانون مدافعان حقوق بشر 
بوی بهار می‌آید. زمستانی سرد می‌رود و بهاری دل‌انگیز می‌رسد. حکم ۶ سال حبس من در این زمستان سرد در ۲۴ اسفند ۹۵ پایان پذیرفته و در همان لحظه آزادی، محکومیت ۱۶ساله از راه می‌رسد. لحظه پایان حکم پیشین قلاب به آغاز محکومیت جدید انداخته و زنجیره طویل حبس را محکم می‌کند. زنجیر به زنجیر می‌بندند. به خیال خودشان فرصتی حتی یک روزه برای تنفس آزادی نمی‌دهند.
عقل و دلباختگان قدرت، گمان می‌برند که کارکرد زندان پشیمان‌سازی و

کشف شگفت‌انگیز نحوه حفظ خاطره در مغزیک گروه از پژوهشگران آمریکایی و ژاپنی پی برده‌اند که مغز از هررویدادی در زندگی یک فرد دو نسخه خاطره ذخیره می‌کند که یکی برای حال و دیگری برای تمام عمراست.
تاکنون چنین تصور می‌شد که هررویدادی در زندگی فرد، اول به صورت خاطره کوتاه مدت ذخیره و سپس با مرور زمان به آرامی به خاطره درازمدت تبدیل می‌شود.
متخصصان می‌گویند که این کشف نه تنها شگفت‌انگیز بلکه "زیبا و قانع کننده" است.
دو بخش از مغز در یادآوری تجربیات شخصی ما نقش اساسی دارند.
"هیپوکامپ" محل حفظ خاطرات کوتاه مدت و "کورتکس" مغز جایی برای حفظ خاطرات درازمدت است.
این نقطه نظر پس از آن معروف شد که در سال ۱۹۵۰ فردی به اسم هنری مولیسن تحت عمل جراحی صرع قرار گرفت و بخش هیپوکامپ مغزش آسیب دید. این عارضه باعث شد که او نتواند از رویدادهای جدید خاطره بسازد اما قادربه یاد آوری خاطرات خود قبل از عمل جراحی بود.
به همین دلیل این فرضیه قوت گرفت که بخش هیپوکامپ مغز محل ذخیره خاطره‌های کوتاه مدت است که بعدتر با تبدیل به خاطره‌های درازمدت در بخش کورتکس مغز ذخیره می‌شود.
اما گروهی از پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست در آمریکا (ام آی تی) به دنبال مطالعاتی تازه، به پیشرفتی شگفت انگیز برای رد این فرضیه دست یافته‌اند.
بی بی سی

روسیه و ایران: از این پس به هر حمله آمریکا به سوریه پاسخ خواهیم دادمرکز فرماندهی عملیات مشترک در سوریه که روسیه و ایران و گروه‌های شبه‌نظامی حامی بشار اسد رئیس نظام سوریه در آن حضور دارند، در بیانیه مشترکی اعلام کرد از این پس به هر «تجاوزی» پاسخ خواهد داده خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این بیانیه، یکشنبه 9 آوریل در واکنش به موشک باران پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص سوریه توسط آمریکا صادر شده است.
در بیانیه مرکز فرماندهی عمالیات مشترک آمده است: «حمله آمریکا به پایگاه هوایی در سوریه، همه خطوط قرمز را نقض کرد».
در این بیانیه تاکید شده است: «از این پس به هر تجاوز پاسخ داده خواهد شد و میزان حمایت از اسد افزایش خواهد یافت».
بامداد جمعه 7 آوریل، پایگاه هوایی الشعیرات، هدف 59 موشکی قرار گرفت که از دو ناوشکن آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه شلیک شد.
این واکنش در اقدام به حمله شیمیایی صورت گرفت که سه‌شنبه 4 آوریل، شهرک خان‌شیخون در استان ادلب را هدف قرار داد و در نتیجه آن، حدود 100 غیر نظامی کشته و 400 تن دیگر مصدوم شدند.
کشورهای غربی، ترکیه و برخی کشورهای عربی، نظام بشار اسد را عامل این حمله شیمیایی می‌دانند. وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد که اطمینان یافته حمله توسط جنگنده بمب‌افکن‌های ارتش نظام سوریه صورت گرفته است. 

دبی-العربیه.نت فارسی

احمد منتظری: کاندیداتوری رئیسی توهین به ملت ایران استاحمد منتظری: کاندیداتوری رئیسی توهین به ملت ایران است؛ مسئولین سعه صدر پیدا کنند بقیه فایل‌ها منتشر می‌شود 
احمد منتظری، فعال سیاسی - مذهبی و فرزند آیت الله حسینعلی منتظری در مصاحبه با کمپین حقوق بشردر ایران گفت که کاندیداتوری ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر به یک شوخی شبیه است و توهین به ملت ایران است.
خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری ایران از قطعی شدن کاندیداتوری ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران که ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد خبر داده‌اند.
ابراهیم رئیسی از سال ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۹۳ به مدت ۱۰ سال معاون اول قوه قضائیه بود و از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴ نیز دادستان کل کشور شد. او ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۴ با حکم آیت‌الله خامنه‌ای به تولیت آستان قدس رضوی یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین نهادهای غیرشفاف در جمهوری اسلامی منصوب شد. اما بیشترین بخش از دوران مسئولیت‌‌های اداری‌اش در قوه قضائیه جمهوری اسلامی سپری شده است. او از ابتدای دهه شصت در سمت‌های قضائی-امنیتی مشغول به کار بود. در جریان اعدام‎ زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ او از اعضای گروه موسوم به «هیات مرگ» بود و درباره مرگ و زندگی زندانیان سیاسی تصمیم گیری می‌کرد.