Thursday, April 6, 2017

حمله موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی سوریهآمریکا می گوید که در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در سوریه یک پایگاه هوایی ارتش سوریه را بمباران کرده است. در این حمله از موشک های کروز توماهاک استفاده شده است.
پنتاگون می گوید دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف ۵۹ فروند موشک کروز قرار داده است.
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که پایگاه شعیرات، واقع در استان حمص، را بمباران کرده که آمریکا می گوید حمله شیمیایی در استان ادلب از آن پایگاه انجام شده بود.
این اولین بار است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دستور اقدام مستقیم نظامی علیه نیروهای وفادار به بشار اسد رئیس جمهور سوریه را صادر می کند.
رئیس جمهوری آمریکا که برای دیدار با شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین به فلوریدا سفر کرده است، خبر اقدام نظامی را به مردم آمریکا اعلام کرد.
آقای ترامپ بشار اسد را دیکتاتور خواند و او را متهم کرد که در واقعه اخیر با گاز اعصاب مردم بیگناه از جمله "کودکان زیبا" را بی رحمانه به قتل رسانده است.
دونالد ترامپ گفت: "بر سر این که سوریه از تسلیحات شیمیایی ممنوعه استفاده کرده است هیچ بحثی نیست."

ابراهیم رئیسی عضو هیئت مرگ ، نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری ایران را اعلام کردسید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی رسما نامزدی خود برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد. 
به گزارش خبرگزاری ایلنا، صولت مرتضوی نماینده آقای رئیسی در مجمع «نیروهای مردمی انقلاب اسلامی» (جمنا) روز پنجشنبه گفت: «نظر به درخواست متعدد از ایشان، حجت الاسلام رییسی با استعفا از هیات نظارت مرکزی انتخابات رسما پذیرش داوطلبی خود را اعلام کردند. حضور ایشان حضور جدی است و ان‌شالله با قوت و قدرت و حمایت شما نقش‌آفرینی کنیم.»
آقای رئیسی در دومین مجمع ملی جمنا شرکت نکرده است. نماینده وی در این گردهمایی سیاسی گفته است که زلزله دیروز مشهد دلیل این عدم حضور بوده است. قرار است ائتلاف اصولگرایان، نام پنج نامزد مورد نظر خود را امروز، پنجشنبه هفدهم فروردین اعلام کند. از میان این پنج نفر، هفته آینده نام کاندیدای نهایی اعلام خواهد شد. 

زنانی که برای حفظ ازدواجشان با مردان غریبه سکس دارندتحقیقات بی‌بی‌سی نشان می‌دهد در بریتانیا خدمات اینترنتی‌ به وجودآمده که از زنان مسلمان برای پیداکردن "محلل" هزاران دلار پول می‌گیرند. بعضی زنان مومن پول می‌دهند تا با مردان غریبه ازدواج کنند، همبستر شوند و بعد طلاق بگیرند و بتوانند به شوهر اولشان برگردند.
شوهر فرح را یکی از دوستان خانوادگی به او معرفی کرد، در آن زمان او بیست و چند ساله بود. با هم ازدواج کردند و خیلی زود بچه‌دار شدند. اما فرح می‌گوید کم‌کم آزارها شروع شد.
دادگاهی در هند 'سه طلاقه' کردن همسر را مغایر قانون دانست

صدها گاوپرست یک راننده کامیون مسلمان را کشتند پیهلو خان 55 ساله ، راننده مسلمان هندی روز شنبه در جاده منطقه الوار در ایالت راجستان با کامیونش چند راس گاو را حمل می کرد که ناگهان چند صد نفر از گاوپرستان به کامیون حمله کردند. آنها راننده را به اتهام حمل گاو زیر مشت و لگد گرفتند. مرد نگونبخت به علت شدت جراحات دو روز بعد در بیمارستان جان سپرد.

پلیس منطقه الوار پرونده ای را برای قتل گشوده اما هنوز به دلیل اصلی مرگ این راننده مسلمان اشاره ای نکرده است. راهول پراکاش، رئیس پلیس الوار گفت: ما منتظر گزارش پزشک قانونی هستیم اما فقط می توانم بگویم مقتول دچار شکستگی های زیادی شده بود.

وی افزود: رانندگان و کمک راننده های چند کامیون دیگر نیز در این حادثه مجروح شده اند.
در بسیاری از مناطق شمال و غرب هند، گروه های خودسر حامیان گاوها در محورهای جاده ای پرسه زده و راه را بر کامیون های حمل چارپایان می بندند. گاو پرستان می گویند که فقط می خواهند از کشتار گاو ها جلوگیری کنند کاری که در برخی از ایالت های هند ممنوع است

بنابراین ، گاو پرستان در توجیه اقدام خود راننده های کامیون های حمل گاو را می کشند. دستکم تا کنون 10 راننده مسلمان توسط گاو پرستان هندی به قتل رسیده و تعداد زیادی نیز مجروح شده اند.
از زمان به قدرت رسیدن ناراندا مودی ، نخست وزیر هندو مذهب ملی گرا در سال 2014 گاو پرستان نیرویی مضاعف یافته اند. مودی که مدتها در برابر این پدیده سکوت کرده بود سرانجام سال گذشته میلادی این گروه های خودسر را متهم کرد که با سوء استفاده از مذهب مرتکب جنایت می شوند.
در ایالت اوتارپرادش ، پرجمعیت ترین ایالت هند ، دولت محلی جدیدی که رهبری آن را یک هندوی افراطی به عهده دارد مقابله علیه صنعت گوشت گاو که به طور سنتی در اختیار مسلمانان است ، به راه انداخته است.

 جام جم آنلاین به نقل از فرانس پرس،