Monday, April 3, 2017

60 تشکل دانشجویی اصولگرا: ابراهیم رئیسی آیت الله قاتل ،‌ نامزد انتخابات شودهمزمان با افزایش درخواست‌های اصولگرایان از ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس، برای نامزدی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ۶۰ اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای، از او دعوت کردند در این انتخابات نامزد شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، این تشکل‌ها روز دوشنبه، ۱۴ فروردین، از ابراهیم رئیسی خواستند «به عنوان فردی مومن و انقلابی» در عرصه انتخابات حاضر شود و «گام‌های مستحکمی در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی بردارد».
ابراهیم رئیسی هنوز به درخواست‌های نامزدی خود پاسخ نداده است؛ اما وب سایت انتخاب، به نقل از« منابع نزدیک» به تولیت آستان قدس رضوی، اعلام کرده است که

شناسایی ۷۸۰ نوزاد و کودک معتاد در ۹ ماهه اول سال 95رئیس اورژانس اجتماعی ایران روز دوشنبه ۱۴ فروردین، از شناسایی ۷۸۰ نوزاد و کودک مسموم‌شده با موادمخدر در ۹ ماهه اول سال ۹۵ خبر داد.
حسین اسدبیگی که با خبرگزاری ایسنا گفت و گو کرده، همچنین خبر داده است که ۳۹۲ تن از این کودکان، دختر و بقیه پسر هستند. بنابراین گزارش، بیش از نیمی از این تعداد - ۳۸۴ نوزاد- معتاد به دنیا آمده‌اند. در این گزارش هیچ اشاره‌ای به سن نوزادان و کودکان معتاد نشده است.
به گفته رئیس اورژانس اجتماعی، این کودکان یا از مادر معتاد متولد شده‌اند، یا در خانه به آنها مواد و یا داروهای ترک اعتیاد خورانده شده است.
«مصرف تصادفی مواد مخدر» از جمله مواردی است که از دلایل «مسمومیت به مواد مخدر» عنوان شده است. با این همه آقای اسدبیگی تاکید کرد که در عین حال که ممکن است مسمومیت با مشروبات الکلی در میان کودکان و نوزادان وجود داشته باشد، با این همه هنوز گزینه الکل در بررسی مسمومیت‌های این گروه لحاظ نشده است.
چهار استان، بالاترین آمار مسمومیت کودکان به مواد مخدر 
بنابراین گزارش چهار استان تهران، کرمان، کرمانشاه و خراسان جنوبی بالاترین آمار مسمومیت نوزادان با مواد مخدر را دارند؛ در این میان در بررسی ۷۷ مورد مسمومیت در استان کرمانشاه، مشخص شده است که ۶۰ مورد از موزادان و کودکان، دچار مسمومیت با متادون (داروی ترک اعتیاد) بودند.
رییس اورژانس اجتماعی همچنین خبر داد که ۲۸۱ تن از این کودکان و نوزادان با دستور قضایی به بهزیستی ارجاع و تحویل داده شدند و ۴۵۰ مورد آنها به خانواده بازگردانده شدند و کفالت ۳۶ تن آنها نیز به علت عدم صلاحیت والدین به اقوام شان واگذار شد و ۱۳ مورد آنها نیز فوت شدند.
مقام‌های ایران برای کنترل و مقابله با پدیده نوزاد فروشی، دستورالعملی جدید تصویب کرده‌اند که براساس آن نوزاد یا نوزادان بعد از تولد به بهزیستی تحویل داده شده و مادران آنها نیز به مراکز ترک اعتیاد فرستاده خواهند شد.
خبر ابلاغ این دستور‌العمل به دانشگاه‌های علوم پزشکی را محمدهادی ایازی٬ معاون امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی وزیر بهداشت در گفت‌و‌گو با ایسنا اعلام کرده است.
پیش از این، شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران، از افزایش میزان اعتیاد در میان دختران انتقاد کرده و گفته بود ۹ درصد معتادان در ایران زن هستند.
وی افزوده بود که «تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از مواد سنتی به صنعتی و روانگردان‌ها به ویژه در میان دختران نگران‌ کننده است.»
در این میان، در گزارش رسانه های ایران، از بیکاری نیز به عنوان یکی از عوامل گسترش مصرف مواد مخدر در میان دختران و پسران نام برده می‌شود.
«جلوی فروش کودکان معتاد گرفته شد» 
رئیس اورژانس اجتماعی همچنین به فروش نوزادان معتاد اشاره کرده و گفته است:«ممکن بود تعداد کمی از نوزادان معتاد که از مادران معتاد متولد شده بودند، توسط مادرانشان که برخی از آنها کارتن خواب هستند به فروش برسند که با نظارت اورژانس اجتماعی از این مساله جلوگیری شد».
پیش از این، سیاوش شهریور٬ مدیرکل اجتماعی استانداری تهران، خواستار عقیم‌سازی زنان معتاد کارتن‌خواب با رضایت خودشان شده و گفته بود که «برخی از این زنان علاوه بر اعتیاد و کارتن‌خوابی و توسعه فحشا، عین ماشین جوجه‌کشی بچه تولید می‌کنند و چون بچه‌ها سرپرست ندارند، به‌فروش می‌رسند».
این موضوع که پس از انتشار گزارش‌های مربوط به گورخوابی در گورستان نصیرآباد شهریار در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود٬ واکنش‌های منفی گسترده‌ای را به دنبال داشت.

پاسخ تند آیت الله نمیرالمومنین حنتی به شایعه مرگشسخنگوی شورای نگهبان به شایعه درگذشت آیت‌الله جنتی در روز سیزده فروردین واکنش نشان داد.
به گزارش خبرآنلاین عباسعلی کدخدایی درباره شایعه درگذشت آیت‌الله جنتی در روز سیزده فروردین در کانال تلگرامی خود نوشت:
باسمه تعالی
دروغ_تر_از_دروغ!
شایعه عبارت است، از یک گزاره ویژه که ملاک‌های اطمینان بخش رسیدگی برای آن وجود نداشته باشد ومعمولاً به صورت شفاهی از فردی به فرد دیگر انتقال می‌یابد. به نظر می‌رسد که دو شرط «اهمیت» و «ابهام» در انتقال شایعه، قانون اصلی شایعه را تعیین می کند. بدین معنا که فرمول حدت و شدت شایعه را می‌توان به این صورت تعریف کرد: میزان رواج شایعه تقریباً برابر است با حاصلضرب اهمیت در ابهام موضوع مطروحه در آن شایعه.
در علم ارتباطات، شایعه را گفتمان‌های غیررسمی و نامعتبر و در نتیجه نهایی اطلاعات وارسی نشده می‌دانند که در چند مرحله در چارچوب نظام ارتباطی پرورانده شده‌ است و از آنجایی که اطلاعات در هر مرحله دست به دست شده‌ است، اغلب تحریفاتی در آنها صورت می‌گیرد. ممکن است بعد از چندین بار تحریف، محصول نهایی به کلی با آنچه در ابتدای کار منتقل شده متفاوت باشد.
یکی از دلایل اهمیت بررسی شایعه‌ها این است که «چه کسی از رواج این شایعه سود می‌برد.» این امر برای درک منشاء این شایعه‌ها سودمند است.
دیگر اهمیت شایعه‌ها در این است که، رواج یک شایعه می‌تواند اطلاعاتی از میزان زودباوری مردم آن جامعه نسبت به خبری که شک‌برانگیز و اثبات‌ نشده‌ است، در اختیار کارشناسان و همچنین دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی بیگانه گذاشته و در زمان بحران و یا در چهارچوب جنگ‌های روانی_و رسانه‌ای برایشان مفید باشد.
از قبل از ظهر امروز نیز دروغی در قالب خبر مانند سال های گذشته منتشر شد که علاقه‌مندان به دبیر محترم‌ شورای‌نگهبان را نگران کرد و از من و یا سایر دوستان جویای احوال ایشان می‌شدند.
لازم به ذکر است، دیروز عصر به اتفاق برخی مسئولان توفیق زیارت ایشان را داشتیم و بسیار سرحال بودند و امروز نیز در چند نوبت با ایشان تماس تلفنی داشتم اما بهترین پاسخ به این شایعات را از زبان خود ایشان بشنویم: «این موضوع قطعا برای من یک توفیق است. جمله‌ای حضرت امام فرمودند که اگر آمریکا از ما خوشحال بود در خودمان شک کنیم. اگر او با ما دشمنی کرد حقانیت خودمان را باور کنیم. به نظر من اگر کسانی که تخریب می‌کنند حزب‌اللهی باشند نماز شب‌خوان باشند آدم باید در خودش شک کند اما اگر افراد بی‌مبالات تخریب می‌کنند این اتفاقا مایه خوشحالی است. انسان از مذمت افراد صالح باید برای خود نگران شود.»

احتمال رد صلاحیت حسن روحانی سخنگوی شورای نگهبان بار دیگر درباره احتمال رد صلاحیت حسن روحانی گفت که صلاحیت رئیس جمهور محدود به چهارسال است و او برای دوره بعدی باید دوباره تائید صلاحیت شود.
عباسعلی کدخدایی در مصاحبه با هفته نامه «مثلث» که روز یکشنبه، ۱۳ فروردین، در وب سایت انتخاب بازنشر شد، درپاسخ به سئوالی درباره اعلام نامزدی حسن روحانی پس از دیدار با رهبر جمهوری اسلامی گفت که «ما راه خودمان را می رویم».
آقای کدخدایی اعلام کرد که تائید صلاحیت همه نامزدهای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری «به همان دوره چهار ساله محدود است».
وی اضافه کرد که اظهار نظر سابق شورای نگهبان درباره صلاحیت رئیس جمهور، برای چهار سال گذشته بوده است.
سخنگوی شورای نگهبان درعین حال اعلام کرد که سخنانش، طرح یک موضوع «کاملا حقوقی» است و نباید از آن برداشت سیاسی شود.
عباسعلی کدخدایی روز ۱۵ دی ۹۵ نیز گفته بود بود که این شورا همواره صلاحیت رؤسای جمهوری «مستقر» را نیز در دوره دوم نامزدی آنان بررسی می‌کند و «هیچ تضمینی» نیست که رئیس‌جمهور «مستقر» دوباره تأیید صلاحیت شود.
۱۰ روز پس از این سخنان نجات‌الله ابراهیمیان، دیگر عضو شورای نگهبان، گفت که از نظر حقوقی فرقی میان رئیس‌جمهور و دیگران نیست، و ممکن است صلاحیت رئیس‌جمهور هم رد شود.

این قبیله آدمخوارها به هیچکس رحم نمی کنند باور اینکه در سال ۲۰۱۷ هنوز هم قبیل های آدمخوار و بدوی در گوشه و کنار دنیا زندگی می کنند کمی سخت است.
به نقل از دیلی میل، یک قبیله بومی در شمال جزیره سنتینل واقع در اقیانوس آرام زندگی می کنند، قبیله ای که گفته می شود از شش هزار سال پیش تاکنون ساکن آنجا هستند. از سال ۱۹۶۰ تاکنون با وجود پیشرفت های شگرف فناوری ارتباط این قبیله با دنیای بیرون از جزیره حتی محدودتر هم شده است.
اخیرا به منظور اطلاع از وضع زندگی این قبیله هواپیمایی به بالای این جزیره رفت و یکی از سرنشینان این هواپیما موفق شد تصاویر و فیلم هایی در شرایط بد جوی از ساکنان بگیرد. ساکنان بومی این جزیره به محض رویت این هواپیما با سنگ به آن حمله کردند و چوب هایی را که مشتعل شده بود به طرف آنها پرتاب می کردند.
پیش از این در سال ۲۰۰۶ دو فرد کنجکاو که وارد این منطقه شده بودند به دست همین بومی ها کشته شدند. روایت ها حاکی از این است که بومی ها پس از قتل این دو نفر گوشت بدنشان را خورده بودند.
دولت هند با توجه به اینکه ساکنان این جزیره بسیار بی رحم و وحشی هستند به هیچ شهروند هندی اجازه ورود به این جزیره را نمی دهد.

روزگاران