Friday, March 31, 2017

فرمانده سنتکام: مردم ایران متفاوت از حکومت انقلابی آن هستند و در موردشان نگرانی نداریمتقاطع: “جوزف ووتل” فرمانده “ستاد مرکزی ارتش امریکا” (سنتکام) می‌گوید «ایالات متحده در خصوص مردم ایران متفاوت از رهبری انقلابی ایران فکر می‌کند» و «در مورد مردم ایران نگرانی ندارد».
فرماندهی نیروهای ارتش امریکا در خاورمیانه، شرق افریقا و آسیای مرکزی روز چهارشنبه (۲۹ مارچ-۹ فروردین) در جلسه‌ی استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان این کشور گفت: «من موافقم که بعد از توافق هسته‌ای (برجام) فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران شدت گرفته است. ایران از طریق نیروهای نیابتی، تسهیل کمک‌های مرگ‌بار، و فعالیت‌های سایبری در حال بهره‌برداری از یک “ناحیه خاکستری” است.»
این ژنرال بلندپایه ارتش امریکا در این جلسه، حکومت ایران را «بزرگ‌ترین تهدید طولانی‌مدت برای ثبات تمام منطقه» توصیف کرد و افزود: «ما باید به فرصت‌هایی که در آن می‌توانیم اقدامات ایران را با ابزارهای نظامی یا سایر ابزارها مختل کنیم نگاهی داشته باشیم؛ هم‌چنین به فرصت‌هایی که می‌توانیم آن‌ها را افشا و به خاطر اقدامات بی‌ثبات‌کننده‌شان پاسخ‌گو کنیم.»
“جوزف ووتل” راه‌حل پایانی‌اش را «نشانه گرفتن ایدئوژی انقلابی» رهبران ایران عنوان کرد و گفت: «من می‌خواهم واضح بگویم که ما به مردم ایران متفاوت از رهبری انقلابی آن نگاه می‌کنیم. از نظر من این‌ها دو چیز کاملا متمایز هستند. و نگرانی ما نه در خصوص مردم ایران که درباره دولت انقلابی آن است.»

انتشار مجموعه یادداشت‌های مرتضی مطهری در انتقاد از انحراف و فساد روحانیت شیعه از سوی علی مطهری آغاز شدانتشار مجموعه یادداشت‌های مرتضی مطهری در انتقاد از انحراف و فساد روحانیت شیعه از سوی علی مطهری آغاز شد.
این یادداشت‌های صریح و تند در جلد ۱۵ مجموعه آثار مرتضی مطهری به تازگی منتشر شده که با انتقاد‌هایی نیز در حوزه‌های علمیه مواجه شده است.
مطهری در این یادداشت‌ها انتقاد‌ها و حملات بسیار تندی متوجه روحانیت شیعه کرده که در تاریخ شیعه و جمهروی اسلامی این انتقاد‌ها کم‌سابقه است.
گزیده انتقاد‌های مطهری از روحانیت شیعه در سال ۱۳۳۸ شمسی به روایت رسول جعفریان:

یادداشت‌های مرتضی مطهری درباره فساد و انحراف روحانیت شیعه
آمدن مطهری به تهران {در سال ۱۳۳۸} به نوعی برای سرخوردگی از قم، اخلاقیات حاکم بر حوزه وبرخی از مناسبات موجود در سیستم جاری آن بود.
- یادداشت‌هایی که از مطهری از سال‌های ۳۷ تا ۴۰ مانده نشانگر تلاش وی برای یافتن پاسخ‌های تازه به مسائل و معضلات و از سوی دیگر در انتقاد به روحانیت است.
- مطهری: از وقتی که برای روحانیت دربار درست شده... دیدن رؤسای روحانی تمنای ریاست را در وجود طلاب بیدار می‌کند... همین وضع ریاست مآبی این آقایان است که اخلاق عمومی طلاب را فاسد کرده است.
- مطهری در انتقاد از «روح گریز از کار» در علما: تا کار به موضوع سهم امام و پیش نمازهای بیکار و تنبل کشید که هم خود عضو عاطل هستند و هم مانع و سد پیشرفت‌های دینی هستند.
- مطهری: شما اگر به روحیه ملاهای تهران آشنا باشید می‌دانید که فقط چشمشان به چهار تا بازاری قدیمی است.
- مطهری: وای به حال اجتماعی که ... واعظ و هادی‌های حقیقی ضعیف بشوند ولی انگل‌هایی از آخوندهای بیکاره و بی سواد، چاق و دارای بهترین زندگی‌ها بشوند.

- مطهری:روحانی امروز ما حال همان والی را دارند، فقط بلدند که گلوی ضعفایی از رعایا و یا هم صنفان خود را بگیرند و بفشرند.
- مطهری: تا وقتی که رابطه مسلمان با ملاها، رابطه دست بوسی و پابوسی و پول تحویل دادن و دست به سینه ایستادن باشد، کار مسلمانی درست نمی‌شود.
- مطهری: اصول تربیت روحانی بر شخص سازی و طبقه سازی و استخدام احساسات مذهبی و عمل اسلامی مردم به نفع اشخاص و افراد و طبقه معینه است، نه بر تعظیم و توقیر و تحکیم اصول و مبانی.
- مطهری: روحانیت از لحاظ طبقاتی، بی‌رنگی است و بی طبقگی، یعنی طبقه‌ای است برای ایجاد رابطه حسنه بین طبقات و برای از بین بردن مفاسد سایر طبقات، ولی در میان ما به صورت یک طبقه در آمده است.
- مطهری: در جامعه ما رواج القاب مطنطن دولتی و روحانی، نشانه‌ای از شیوع ظاهر پرستی و روح تملق در میان ماست. پیشرفت سریعی که در یک قرن اخیر ما کرده‌ایم این است که بر القاب روحانی افزوده‌ایم. یعنی سیر القاب در این دو سه قرن مساوی است با ده برابر ده قرن اول اسلامی. پس کی می‌گوید که ما پیشرفت نکرد‌ه‌ایم؟

دیگربان


ایران در آئینه آماایران در آئینه آمار(۲۳۰)
تهيه و تنظيم از مريم اسکوئی
زنان پرچم‌دار ورود به بازار کار در سال ۹۵:
دستمزد کمتر و حضور موثرتر در دانشگاه ها از جمله عوامل

ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟ / ایران در رتبه ۷۰

در سال ۹۵ بیش از ۱۲۰۰ کارگر ساختمانی در حوادث کار جان باخته اند

۱۰ پرستار سالِ گذشته به‌خاطر کار زیاد جانشان را از دست داده‌اند

نرخ بیکاری ۱۲.۳ درصد/ در بین زنان ۲۰.۴ درصد

رشد جمعیت ایران ‹صفر نشده است

نزدیک به دو میلیون هکتار جنگل بلوط خشک شده است

۲۵۲ تالاب در ایران به علت تغییرات اقلیمی و دخالت انسانی در وضعیت قرمز قرار دارد

افزایش ۴۰ درصدی آمار آدم ربایی در سال جاری نسبت به سال ۹۴

در سال ۹۵ واردادت کاغذ سیگار ۳۴ ملیارد شد

هر ۷۱ دقیقه یک نفر در جاده‌ها می‌میرد

رشد منفی جمعیت در دو استان کشور

۹ فروردین :در سال ۹۵ واردادت کاغذ سیگار ۳۴ ملیارد شد

آیت الله جوادی آملی: در جامعه جهنمی (چمهورى اسلامى)، این به او ناسزا می‌گویدآیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدردانی از این نظام و انقلاب بر همگان واجب است و باید پشتیبان این نظام باشیم اظهار کرد: به لطف الهی این نظام برکات فراوانی داشته و دارد، به لطف الهی کشور ایران خیلی ترقی کرده و این قابل انکار نیست.

وی اضافه کرد: ما از زمین به آسمان رفتیم. مرحوم شیخ مفید نقل کرد که در یکی از مسافرت‌ها وقت نماز که شد دیدند پیغمبر مرتب دارد آسمان را نگاه می‌کند، به حضرت عرض کردند چرا آسمان را نگاه می‌کنید؟ فرمود منتظرم ببینم چه وقت آفتاب از دایره نصف‌النهار می‌گذرد تا نماز بخوانیم. بعد حضرت این جمله را نقل کرد که ما قبلاً شتربان بودیم الآن شمس‌بانیم از زمین به آسمان رفتیم! کسانی که آن جاهلیت را ندیده بودند قدر این نظام را نمی‌دانند.

این مرجع تقلید در ادامه به ضرورت بهره‌برداری از تجربیات گذشته و سوق دادن نظام به سوی آرمان‌های انقلاب اشاره کرد و افزود: ما اگر از تجاربمان استفاده کنیم می‌توانیم این نظام را نظام بهشتی کنیم، این شدنی است، اگر شدنی نبود این کتاب آسمانی نازل نمی‌شد. قرآن آمده که ما را متمدن کند و زندگی ما را بهشتی کند. چهار مطلب را خدا در قرآن کریم فرمود یکی اینکه جهنم چیست و بهشت چیست؟ یکی اینکه جامعه جهنمی کدام است و جامعه بهشتی کدام است؟ این چهار مطلب را خوب مشخص کرده و فرمود جهنم جایی است که همه به جان هم می‌افتند جهنم جای فحش و بدگویی است، در بهشت هیچ بهشتی علیه بهشتی دیگر حرف نمی‌زند، جامعه اسلامی جهنمی این به او ناسزا می‌گوید و بدگویی می‌کند، چه رسانه، چه گفتار، چه قول و چه فعل تلاششان این است که یکدیگر را بکوبند. جامعه بهشتی این است که همه از یکدیگر حمایت می‌کنند، نقطه ضعفی دارند آرام به هم می‌گویند و اگر نقطه قوتی دارند که آن را ترویج می‌کنند. 

وی ادامه داد: در سوره حشر آمده مردان الهی که در بهشت دنیا زندگی می‌کنند می‌گویند خدایا این فیض را تو به ما دادی، تو کاری بکن که کینه کسی در دل من راه پیدا نکند، او اگر ترقی کرد، من خوشحال باشم و زیر پایش را نلغزانم، کار بدی کرد، فوراً او را حمایت و کمک کنم. ما می‌توانیم نظاممان را نظام بهشتی کنیم آنها که این فکر را ندارند دائما به فکر خونریزی‌ هستند.

آیت‌الله جوادی آملی بیان کرد: کشورهای غربی اکثر بودجه‌هایشان صرف آدم‌کشی می‌شود چون اینها مرگ را پوسیدن می‌دانند اما ما می‌گوییم که مرگ پوسیدن نیست بلکه از پوست به در آمدن است. یک بیان نورانی امام حسین (ع) دارد که یاران من! بدانید که مرگ پوسیدن نیست و مرگ پلی است که شما از آن گذر می‌کنید و ابدی می‌شوید .

وی در ادامه به تبیین معنای «نصیحت» و «ناصح» پرداخت و اضافه کرد: ما می‌توانیم طوری زندگی کنیم که جامعه را جامعه بهشتی کنیم. بخشی از روزنامه‌ها تمام تلاششان این است که از یکدیگر بدگویی کنند. ما نمی‌دانیم نصیحت یعنی چه خیال می‌کنیم آبرو بردن و نقد و آبروریزی این نصیحت است. اصلِ نصیحت را قدمای ما معنا کردند. نظام وقتی از عدل برهنه است جامه عدل به نظام بپوشاند، جامعه وقتی به کینه و اختلاف مبتلاست با این جامه وحدت این نظام را حفظ کند. آنکه لباس عزت بر بدن یک نظام و ملت می‌پوشاند او نصیحت کرده است وگرنه با سخنرانی و سفارش نه اقتصاد مقاومتی حاصل می‌شود نه با اختلاس می‌شود برخورد کرد