Thursday, March 16, 2017

حمید رسایی: شش وزیر کابینه ثروتی از ۳۰۰ تا هزار میلیارد تومان دارند‌
 حجت‌الاسلام حمید رسایی مدیر مسئول هفته‌نامه نه دی، چهارشنبه شب در جلسه روشنگری و بصیرت که در مسجد امام جواد(ع) خیابان اوحدی اصفهان برگزار شد، گفت: گریه های شبانه حضرت زهرا(س) بعد از رحلت پیامبر(ص) دارای پیام سیاسی برای مسلمانان در دفاع از اسلام و مبارزه با جریان باطل و انحراف بود.
حضرت زهرا(س) برای دفاع از ولایت در سیاست دخالت می کرد
وی ادامه داد: دلیل گریه های روشنگرانه حضرت زهرا(س) رحلت حضرت رسول نبود، بلکه ایشان برای اسلام و انحراف در آن نگران بودند، وصیت به دفن شبانه و مخفیانه حضرت زهرا(س) پیام سیاسی ایشان برای بصیرت و آگاهی نسل های بعدی است، حضرت فاطمه(س) برای دفاع از ولایت که نیاز جامعه و مردم بود در سیاست دخالت می‌کرد.
مدیر مسؤول هفته نامه نه دی افزود: مهم‌ترین شاخصه حضرت زهرا(س) دفاع از ولایت بود، برخی الان می‌گویند ما امروز کاری به سیاست و انقلاب اسلامی نداریم و اسلام را تبلیغ می کنیم و هر وقت امام زمان(عج) ظهور کردند ما هم در پیروی از حضرت فاطمه(س) از ولایت امام معصوم(ع) دفاع می کنیم.
‌رسایی بیان داشت: برخی از افراد ایراد می کنند که ولی فقیه معصوم نیست و برای همین هم ما کاری به دفاع از ولایت فقیه نداریم، اما سؤال اینجاست که آیا مسلم ابن عقیل معصوم بود، حضرت مسلم معصوم نبود اما مردم کوفه موظف بودند تا از او حمایت و اطاعت کنند، ۱۱ امام معصوم ما الان در دنیا نیستند و رحلت کرده اند و هیچ کدام از ۱۱ امام ما به دلیل بیماری یا کهولت سن یا سوانح طبیعی از دنیا نرفته اند، بلا استثناء همه ۱۱ امام معصوم ما شهید شده اند

منبع تسنیم

اتحادیه اروپا: ۱۸۳هزار افغان در ۲۰۱۶ درخواست پناهندگی دادند
گزارش تازه اتحادیه اروپا درباره میزان درخواست پناهندگی به این اتحادیه در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که ۱۸۳هزار شهروند افغانستان برای اولین بار تقاضای پناهندگی را در این مدت ارائه داده‌‌اند که بیشترین این درخواست را آلمان دریافت کرده است.
براساس این گزارش، تعداد شهروندان افغانستان که برای پناهندگی در ۲۸ کشور اتحادیه اروپا درخواست داده‌اند، نسبت به سال ۲۰۱۵ چندان تغییری نکرده اما در مقایسه با ۲۰۱۴، افزایش ۴۰۰ در صدی داشته است. 
به گزارش اتحادیه اروپا، از مجموع ۱۸۳هزار درخواست پناهندگی شهروندان افغانستان در سال ۲۰۱۶، بیش از ۷۰ درصد آنها را آلمان دریافت کرده است.
شهروندان سوریه که بر اساس روال قانونی برای اول بار درخواست پناهندگی خود را ارائه داده‌اند، با ۳۳۴هزار درخواست در رده اول قرار دارند. این رقم برای عراقی‌های متقاضی پناهندگی ۱۲۷هزار بوده که در رده سوم قرار دارند.
شهروندان ایران با درج بیش از۴۰ هزار درخواست پناهندگی در سال ۲۰۱۶، جایگاه ۶ را در این فهرست از آن خود کرده‌اند. 

بی بی سی

جشن بیست‌هزار نفری چهارشنبه‌سوری در استکهلم سوئددر ایران بی آخوند 80 میلیون در جشن چهارشنبه سوری شرکت خواهند کرد و جشنهای ایرانی جای گریه و ناله های اسلامی را خواهد گرفت


جشن چهارشنبه‌سوری، برای هشتمین سال پی‌درپی، در پارک باغ شاه (Kungsträdgården) واقع در مرکز شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد برگزار شد. بنا بر اعلام برگزار کنندگان این جشن بیش از بیست هزار نفر در برنامه امسال شرکت کرده‌اند. 

جشن چهارشنبه‌سوری، برای هشتمین سال پی‌درپی، در پارک باغ شاه (Kungsträdgården) واقع در مرکز شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد برگزار شد. بنا بر اعلام برگزار کنندگان این جشن بیش از بیست هزار نفر در برنامه امسال شرکت کرده‌اند. 
در سال‌های گذشته، برنامه چهارشنبه‌سوری استکهلم، از تلویزیون‌های فارسی زبان خارج از ایران پخش مستقیم می‌شد. اما امسال این برنامه، علاوه بر این شبکه‌ها، برای اولین‌بار به طور کامل از شبکه ۲ و ۲۴ تلویزیون سوئد پخش مستقیم شد.
در سوئد این جشن آرام آرام از جشنی که تنها ویژه فارسی‌زبانان باشد و در حاشیه شهر برگزار شود، به قلب چند شهر بزرگ سوئد ازجمله استکهلم، گوتنبرگ و مالمو کشیده شده است. به طوری که در چند سال اخیر، علاوه بر فارسی‌زبانان، مهاجران غیر فارسی‌زبان و سوئدی‌های علاقه‌مند به فرهنگ و موسیقی هم از این جشن استقبال کرده‌اند.
جشن چهارشنبه سوری، از نخستین جشن‌های خیابانی و مردمی در سوئد به شمار می‌رود که در ماه مارس، با برگزاری آن به استقبال بهار می‌روند. از این رو این جشن با گذشت زمان در رسانه‌های سوئدی نیز مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت جشن چهارشنبه‌سوری در سال‌های اخیر به حدی بوده که هر سال یکی از وزیران کابینه دولت سوئد در این برنامه در شهرهای مختلف شرکت کرده است. از جمله سال‌های گذشته، وزرای فرهنگ، وزیر امور خارجه و نخست وزیر سوئد در این جشن حاضر شدند یا آن را افتتاح کردند.
امسال نیز این برنامه با خوش‌آمدگویی «مگنوس آسپه‌گرن» رئیس تئاتر ملی سوئد و «اردلان شکرآبی» وزیر امور مدنی سوئد افتتاح شد. سپس مجموعه‌ای از خوانندگان و هنرمندان ایرانی و غیر ایرانی در روی سن بزرگ این پارک برنامه خود را اجرا کردند. 
در بخشی از محل برگزاری جشن در باغ شاه، آتش چهارشنبه سوری تا پایان برنامه روشن ماند تا علاقه‌مندان از روی آن بپرند. آتش‌بازی و رقص نور نیز در خلال برنامه اجرا می‌شد. 
امسال نیز همچون سال‌های گذشته، جشن چهارشنبه‌سوری با آتش‌بازی و نورافشانی آسمان مرکز شهر استکهلم خاتمه پیدا کرد.

رادیو زمانه

دادگاه فدرال هاوایی دستور مهاجرتی تازه ترامپ را معلق کردمملکتی که ولایت فقیه ندارد همینطور می شود و دادگاه های مستقل  دستور ترامپ را معلق می کند

قاضی دادگاهی فدرال در ایالت هاوایی دستور تازه مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در سراسر این کشور معلق کرده است. این دومین بار است که دستور مهاجرتی دولت ترامپ که کشورهای عمدتا مسلمان را هدف می گیرد در دادگاه ها معلق می شود.
شکایات مطرح شده علیه این دستور تازه روز چهارشنبه در دادگاه هایی در سه ایالت مریلند، هاوایی و واشنگتن بررسی شد. دو دادگاه دیگر هنوز حکم خود را اعلام نکرده اند.
دستور تازه مهاجرتی دولت آمریکا قرار بود با شروع پنجشنبه به اجرا گذاشته شود اما حکم قاضی مانع اجرای آن خواهد شد.
براساس فرمان مهاجرتی تازه قرار بود صدور ویزا برای شهروندان شش کشور ایران، لیبی، سودان، سومالی، سوریه و یمن برای ۹۰ روز به حالت تعلیق در ‌آید. در فرمان مهاجرتی قبلی، عراق هم در فهرست این کشورها بود. این فرمان همچنین ورود پناهجویان به آمریکا را برای ۱۲۰ روز معلق می کرد.
قاضی دریک واتسون در دادگاه هاوایی به "شواهد سوال برانگیز" در این استدلال دولت اشاره کرد که این ممنوعیت برای امنیت ملی لازم است.
آقای ترامپ عصر چهارشنبه در تجمعی در شهر نشویل در ایالت تنسی گفت که این حکم باعث می شود آمریکا "ضعیف جلوه کند."
او گفت این پرونده را "تا جایی که باید" حتی تا دیوان عالی پیش خواهد برد و افزود: "ما برنده خواهیم شد." 
هاوایی در روز ۹ مارس اولین ایالتی شد که دستور جدید را به چالش ‌کشید. داگ چین، دادستان هاوایی، گفته بود که نسخه جدید فرمان دونالد ترامپ اساسا همان فرمانی است که بار اول صادر شده بود.

فوتبالیست برزیلی.. دوست دخترش را کشت، طعمه سگ‌ها کرد و به بازی بازگشت
در فوتبال برزیل این روزها جنجالی آغاز شده است. منشا آن دروازه‌بان سابق اتلتیکو مینیرو و فلامینگو این کشور است. او «برونو فيرنانديز داس دوريس دي سوزا» که به اختصار به «برونو» معروف است. این بازیکن به اتهام قتل دوست دختر و خوراندن اجزای بدن وی به سگ‌ها 7 سال در زندان بود و اخیرا از زندان آزاد شده ‌است.
ماه مارس 2013، دادگاهی برزیلی قاطعانه برونو را به 22 سال و 3 ماه حبس محکوم کرد. او به اتهام قتل دوست دخترش در سال 2010 بازداشت و برای تکمیل تحقیقات روانه زندان شده بود.
بنا به گزارش روزنامه‌های برزیلی، برونو پس از قتل دوست دخترش، در تلاش برای مخفی کردن جنایت خود، اجزای بدن قربانی خود را طعمه سگ‌ها کرد.
مشکل میان برونو و دوست دخترش الیزا، زمانی آغاز شد که الیزا راضی به سقط جنین نشده و تصمیم گرفت فرزند غیر شرعیش از برونو را به دنیا آورد.
برونو که با زن دیگری ازدواج کرده، پس از متولد شدن فرزند، دوست دخترش الیزا را در سال 2010 ربود و به همراه شماری از دوستان و همسرش، الیزا را شکنجه کرذ، سپس وی را کشت و اجزای بدنش را به منظور مخفی کردن جنایت خود، به سگ ها داد.
قاضی که در آن زمان، حکم برونو را صادر کرد، این پرونده را « نفرت انگیز و کاملا وحشیانه» توصیف کرد.
برونو پس از طی کردن 7 سال در زندان، در پی درخواست تجدید نظر، آزاد شد. او خواهان بازگشت به میدان فوتبال شده است. نخستین تیمی که پذیرفته برونو دروازه بان سابق اتلتیکو مینیرو و فلامینگو را در خدمت بگیرد، پوا اسپورتی دسته دومی برزیل است.
این دروازه‌بان گفته که شایسته دادن فرصتی دیگر است. او اعلام کرده که رویای پیوستن به تیم ملی برزیل را در سر دارد. این در حالی است که تیم پوا اسپورتی پس از اعلام آمادگی برای بستن قرار داد با برونو، سه پشتیبان مالی خود را از دست داد.

العربیه.نت فارسی