Thursday, March 9, 2017

هرجا پسری را با دختری ببینم می کشمشروزنامه ایران نوشت: چند ماه پیش دختر جوانی سراسیمه به کلانتری رفت و گفت: «مرد ناشناسی با پسر جوان همراهم درگیر شد و او را با ضربه چاقو کشت و بعد هم پا به فرار گذاشت.»
به دنبال این اظهارات، کارآگاهان به چهره‌نگاری از ضارب فراری پرداختند و پس از شناسایی‌اش او را دستگیر کردند.
این متهم 29 ساله در بازجویی‌ها به کارآگاهان گفت: «روز حادثه در بوستان جنت‌آباد چشمم به پسر و دختر جوانی خورد و به نظرم رسید آنها با هم دوست خیابانی هستند، به همین خاطر بشدت عصبانی شدم و به پسر جوان چپ‌چپ نگاه کردم. او هم به طرفم آمد که خیلی سریع درگیر شدیم و من با چاقویی که همراهم بود یک ضربه پایین چشم چپش زدم و فرار کردم.»
متهم ادامه داد: «من از 9 سالگی از خانواده‌ام طرد شده‌ام و تمام عمرم را در خیابان‌ها گذرانده‌ام. با اینکه به سختی زندگی کرده‌ام، اما هیچ‌وقت تن به رابطه‌های پلید نداده‌ام، به همین خاطر وقتی دیدم پسر و دختر در بوستان رفتار ناشایستی دارند، خونم به جوش آمد و تصمیم گرفتم پسر را ادب کنم. اما نمی‌خواستم او را بکشم، ولی حالا که او کشته شده، چندان پشیمان نیستم!»
وی در بازجویی‌ها اتهامش را پذیرفت و گفت: «اگر باز هم از زندان بیرون بیایم و چشمم به چنین افرادی بخورد، آنها را خواهم کشت!»

ایران پرس نیوز

پیروزی بزرگ برای اعراب در مقابل ايران
روزنامه الریاض عربستان سعودی در یکی از شماره های اخیر خود "جمهوری اسلامی ایران" را یکی از "بُرد های جهان عرب در نیم قرن اخیر" خواند !

نویسنده با مقایسه موقعیت ایران و کشورهای عرب منطقه در قبل و بعد از انقلاب، عنوان میکند: که جایگاه والای امروز کشورهای عرب منطقه درعرصه جهانی به خاطر "پس رفت" ایران میباشد؛ که اگر ایران با همان سرعت قبل از انقلاب به رشد خود ادامه میداد، "دنیا تنها کشوری را که در خاور میانه میشناخت ایران میبود" ...
نویسنده عنوان میکند که جنگ با ایران تا زمانی که شاه در رٱس حکومت بود غیر ممکن بود و ادامه میدهد "حتی بعد از انقلاب هم غیرت فرزندان تریبت شده دوران شاهنشاهی که به ملیت خود میبالیدند باعث شد که ایران هشت سال دوام بیاورد!" و سپس نسل رزمندگان ایران در جنگ با عراق را با جوانان امروز ایران مقایسه میکند و مینویسد که "صدام خيلی زود به جنگ با ایران رفت! و می بايستی منتظر این نسل، (نسل حاضر) میماند؛ نسلی که از بی هويتی سردرگم است ..."
او سپس به تحلیل اوضاع و احوال ایران و ایرانی در دنیای امروزی می پردازد؛ از مهاجرت ایرانیان، مشکلات اقتصادی، اعتیاد، فحشا ... و در بخش بعدی به درآمد کشورهای عربی، سوریه، عراق و عربستان از "زائران ایرانی" اشاره میکند و میگوید که در زمان قبل از انقلاب، درآمد اعراب، از زائران ایرانی فقط سه درصد آمار امروزی بود!
نویسنده به این هم قناعت نمیکند و در آخر تجاوز به جوانان ایرانی، تعرض به مسافران ایرانی در فرودگاههای عربی، فروش دختران زيبای ایرانی به اعراب و سفر ("به ظاهر") زيارتی (زائران عرب) به شهرهای مذهبی ايران، مانند قم و مشهد برای (هم خواب شدن با زنان زيبای ایران) را یک پیروزی بزرگ برای اعراب میداند و با وقاحت تمام ایران را (تایلند منطقه) میخواند

افزایش ۷۰۰ درصدی اعلام ورشکستگی در ایران
محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران اعلام کرد که تقاضا برای ورشکستگی در کمتر از دو سال گذشته حدود ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.
محمدعلی پورمختار سه‌شنبه شب ۱۷ اسفند در شبکه دو تلویزیون ایران ضمن اعلام این خبر گفت قوه قضائیه دستورالعملی را در این زمینه صادر کرده است، تا وضعیت واقعی مدعیان ورشکستگی مشخص شود.

پورمختار ورشکستگی متقلبانه را نوعی دور زدن قانون دانست و گفت: «این روش راه فراری برای نپرداختن دیون، مالیات و نپرداختن عوارض قانونی است.»

عزت‌الله یوسفیان ملا، نماینده مجلس و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز در این برنامه به‌نقل از عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گفت از حدود یک سال پیش و از زمان افزایش فشارها بر بدهکاران بانکی، دادخواست‌های ورشکستگی زیاد شده است اما دادستان تهران و غلامحسن محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه گفته‌اند که شمار ورشکستگان به تقلب کاهش یافته است.

یوسفیان ملا افزود: «در برخی از ورشکستگی‌های به تقلب با بانک‌ها تبانی می‌شود و در نتیجه حکم ورشکستگی صادر می‌شود.»

حسین افضل‌آبادی، معاون قضایی سابق اداره کل تصفیه امور ورشکستگی نیز احتمال داد که علت افزایش ۷۰۰ درصدی تقاضای ورشکستگی در نتیجه اقدامات متقلبانه تجار و شرکت‌های تجاری نباشد بلکه اوضاع نابسامان اقتصادی و تحریم‌ها موجب کاهش یافتن توان تجار و شرکت‌های تجاری شده باشد و در نتیجه آن‌ها اعلام ورشکستگی کرده‌اند.


رادیو زمانه