Sunday, March 5, 2017

احسان طبری چگونه شکسته شد؟آخرین عکس احسان طبری
احسان طبری چگونه شکسته شد؟
مهرنوش هاتفی - رادیو زمانه

در چندماه اخیر و به خصوص پس از اظهار نظر عبدالکریم سروش در رابطه با فک و دهان شکسته یا کج شده احسان طبری در منزل محمد تقی جعفری، بحثها درباره چگونگی و چرایی اعترافات احسان طبری بالا گرفت. احسان طبری یکی از برجسته‌ترین ایدئولوگ‌های چپ ایران بود که حدود چهل سال در رهبری حزب توده ایران حضور داشت. اعترافات او یکسال پس از دستگیری و بریدن او از مارکسیسم همواره مناقشه برانگیز بوده است.
در صدمین سالگرد تولد احسان طبری و با کمک اسناد و مدارک نویافته قصد دارم روند شکسته شدن احسان طبری و تغییر ناگهانی او را نشان دهم. در نوشتار بعدی که امیدوارم به زودی چاپ شود به چرایی این اعترافات و مسئله سندرم استکهلم خواهم پرداخت. در اینجا باید از پروفسور تورج اتابکی و پژوهشکده بین المللی تاریخ اجتماعی نهایت امتنان را داشته باشم که اسناد و مدارک مورد نیازم را سخاوتمندانه در اختیارم گذاشت. بدیهی است که مسئولیت اشتباهات موجود در این متن همه بر عهده من است.

مانور «حمله چکشی» آمريكا به قایق‌های ایرانینيروهاى آميركايى مانوری را با حدود ۳۵ قایق تندرو مجهز به مسلسل همراه با حملات هلیکوپترها و جت‌های جنگی برای شبیه سازی جهت برخورد با قایق‌های تندروی ایرانی در فلوریدای انجام دادند.
به گزارش صداى آمريكا، این مانور را پایگاه نیروی هوایی اگلین سازماندهی کرد و نام آن را «حمله چکشی» نهاد تا به یکی از تهدیدهای صورت گرفته علیه نیروی دریایی آمریکا یعنی حملات از سوی قایق های تندرو رسیدگی کند.
ماه ژانويه گذشته ، یک ناو آمریکایی در تنگه هرمز اقدام به شلیک سه تیر هشدار به سمت چهار قایق تندروی سپاه پاسداران ايران کرد.
رویترز به نقل از دو مقام نظامی آمریکایی نوشت که قایق های تندروی ایرانی با سرعت بسیار بالا به سمت این ناو آمریکایی در حرکت بوده‌اند که با این شرایط مواجه شدند.
به گفته این مقامات، ناو آمریکایی USS Mahan قبل از شلیک به سمت قایق‌های ایرانی اقدام به برقراری ارتباط رادیویی با آنها کرده و درخواست نموده که قایق‌های ایرانی از سرعت خود بکاهند؛ اما قایق‌های ایرانی پاسخی به این درخواست نداده‌اند.
مقامات آمریکا در ماه سپتامبر گذشته اعلام کرده بودند که "افزایش بی‌دلیل تنش‌ها"ی ایران در خلیج ادامه دارد.شناورهای نظامی سپاه بدون دلیل به ناوهای آمریکا نزدیک می‌شوند و آنها برای جلوگیری از برخورد، مسیر خود را تغییر می‌دهند.
قایق های سپاه در ماههاى أخير براى چندمين بار به کشتی‌های آمریکایی نزدیک شده به طورى که خطر درگيرى بين دو طرف افزايش يافته است.
در شهریور قایق‌های تندروی سپاه به فاصله غیر عادی ناو «یو اس اس نیتز» وارد شده بودند که با اعتراض نظامیان آمریکا همراه شده بود. یک روز بعد از این رویداد هم، بعد از نزدیک شدن قایق های تندروی سپاه، به سوی آنها شلیک اخطار صورت گرفته بود.

العربیه.نت فارسی

جنایت هولناک زن ایرانی درامریکا
زن جوان ایرانی مقیم امریکا که پسر خردسالش را با خوراندن دارو به قتل رسانده و جسدش را در خودرویی به آتش کشیده بود، به 50 سال زندان محکوم شد.به گزارش پلیس ایالت «مریلند» امریکا، «نرگس» 35 ساله، چند ماه پس از طلاق ازشوهرایرانی‌اش، پسر 5 ساله‌شان را با داروی ضد آلرژی به قتل رساند و برای اینکه جنایت خود را پنهان کند، جسد را داخل یک خودرو قرار داد و با به آتش کشیدن آن در صحنه یک تصادف ساختگی سعی کرد مسیرتحقیقات را منحرف کند. اما این تلاش‌ها پس از معاینات تخصصی پزشکی قانونی برملا شد و علت مرگ نیزمصرف بالای داروی ضد آلرژی در بدن کودک اعلام شد. همچنین کارشناس‌ها اعلام کردند این کودک پیش از سوختن مورد ضرب و شتم قرار گرفته که به نظر می‌رسد عامل جنایت برای خوراندن دارو به زور متوسل شده است.
این زن که مدتی پیش از این جنایت، با دردسر ومشکلات فراوانی از همسرش جدا شده بود، پس از تأیید اتهاماتش در دادگاه مریلند به اتهام قتل از نوع درجه اول به 50 سال زندان محکوم شد.