Friday, March 3, 2017

کردها با هم درگیر شدند


العربیه
منابع امنیتی کردهای عراق روز جمعه 3 مارس از درگیری میان دو گروه از پیشمرگه‌های احزاب کرد رقیب در منطقه سنجار در نزدیکی مرز سوریه در شمال غرب عراق خبر دادند.

این منابع از درگیری شدید میان پیشمرگه‌های کردستان عراق به رهبری بارزانی و افرادی از حزب «پ .ک .ک» در منطقه سنجار در نزدیکی مرز سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز درگیری زمانی روی داد که نیروهای «حزب دموکراتیک کردستان» به منطقۀ تحت کنترل نیروهای «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) وارد شدند.

طبق این گزارش که به نقل از یک منبع امنیتی به رویترز داده شده، بامداد امروز جمعه 3 مارس دو نیروی مسلح کرد با مسلسل و دیگر سلاح‌های سنگین با همدیگر درگیر شدند.

این منبع که نخواست نامش ذکر شود بدون ذکر جزئیات، از تلفات سنگین و کشته و زخمی شدن نیروهای دو طرف در این درگیری خبر داد.

شرکت کنندگان در مراسم رقص محلی در بجنورد بازداشت شدند
مسلم محمد یاران، دادستان عمومی و انقلاب بجنورد از بازداشت تعدادی افراد و تشکیل پرونده قضایی درباره مراسم رقص کرمانجی در دانشگاه پیام نور این شهر خبر داد.
به نوشته روزنامه خراسان، اجرای رقص کرمانجی از سوی تعدادی از دانشجویان در هفته گذشته اعتراض ابوالقاسم یعقوبی، نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد را به دنبال داشته است.
امام جمعه بجنورد اجرای این مراسم را توهین به ملت توصیف کرده و درخواست کرده که، به گفته او، «درس فراموش نشدنی» به عوامل برگزاری مراسم داده شود.
اجرای رقص کرمانجی از قدیمی‌ترین رسوم مناطق کُرد نشینشمال شرقی ایران است


کاندوم هوشمند
یک شرکت بریتانیایی تا پایان سال جاری میلادی 'کاندوم هوشمند ' را به بازار عرضه خواهد کرد.
این کاندوم در واقع کاندوم نیست بلکه حلقه‌ای است که در انتهای کاندوم قرار می‌گیرد و مجهز به نانوچیپ برای جمع‌آوری اطلاعات است.
به گفته شرکت سازنده، "اولین کاندوم هوشمند دنیا"، بسیار راحت، ضد آب و سبک است و بارها و بارها می‌توان از آن استفاده کرد؛ همچنین می‌توان آن را با مواد شوینده شست و تمیز کرد.
این کاندوم میزان کالری مصرفی در حین رابطه جنسی، مدت، دفعات و سرعت رابطه جنسی، پوزیشن‌های رابطه، دمای پوست و چند عامل دیگر را اندازه‌ گرفته و آن را از راه بلوتوث به تلفن مصرف کننده می‌فرستد.
علاوه بر این، این کاندوم به مصرف‌کننده درباره وجود عفونت‌های آمیزشی مثل کلامیدیا و سیفیلیس هم اطلاع می‌دهد؛ این حلقه "فیلتر آنتی بادی" دارد که وقتی در معرض پروتئین‌ها یا آنتی‌ژن‌های عفونت‌های آمیزشی قرار می‌گیرد هشداری را به تلفن مصرف‌کننده ارسال می‌کند.
بی بی سی