Saturday, February 25, 2017

هلال احمر ایران: فرکانس زلزله تهران بسیار نزدیک است و بالای 200 هزار کشته خواهد داشتهلال احمر ایران: فرکانس زلزله تهران بسیار نزدیک است و بالای 200 هزار کشته خواهد داشت
امیر حسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره تلفات زلزله تهران گفت: فرکانس زلزله تهران خیلی نزدیک است و حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن، ضیائی پنجشنبه 23 فوریه با اشاره به اینکه بنده به عنوان رییس جمعیت هلال احمر نخستین کاری که کردم تشکیل کارگروه برای زلزله تهران بود چون اتفاق آن فاجعه ملی است، اظهار داشت: «هر چند که بسیاری از مسئولان به این مسئله باور ندارند، ولی اگر بخواهیم به لحاظ تاریخی و علمی به پدیده زلزله نگاه کنیم می‌بینیم که در هر زلزله ای یک بازگشتی وجود دارد، ممکن است زمان مشخص نباشد ولی اگر بخواهیم فرکانس منطقی را در نظر بگیریم باید گفت خیلی نزدیک است».

وی قدرت این زلزله را بالا پیش بینی کرد و گفت: «ما نیاز به ترس مدیریت شده؛ داریم؛ چه در مردم و چه در مسئولان، اما متاسفانه هیچ کدام به این مسئله توجهی ندارند و نمی‌دانند که بر روی بمب ساعتی نشستیم که خود را برای مقابله با آن آماده نکردیم».

وی مسئول رسیدگی به حوادثی چون زلزله در تهران را شهرداری دانست و گفت: «این مسئولیت از سوی هیات دولت به شهرداری واگذار شده است. حال اینکه چقدر شهرداری در این زمینه آمادگی دارد معلوم نیست».

ضیائی در پاسخ به این پرسش که «در صورت وقوع زلزله آمار تلفات در تهران چه میزان خواهد بود؟»، افزود: «حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته خواهد داشت و بازسازی تهران نیز بسیار طولانی خواهد بود».

رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اینکه آمادگی مردم و مسئولان برای مقابله با زلزله احتمالی در تهران بسیار کم است، گفت: «نمی توان از وقوع زلزله در تهران بی توجه گذشت واقعا فکر این زلزله شب‌ها به یکی از دغدغه‌های من تبدیل شده است که اگر چنین اتفاقی بیفتد ما چه کاری در مقابل آن می‌توانیم انجام دهیم».
العربیه فارسی

لذت جنسی زنان همجنس گرا از غیر همجنس گرا بیشتر است .زنان غیرهمجنس‌گرا 'کمتر از زنان همجنس‌گرا' اوج لذت جنسی را تجربه می‌کنند
نتایج تحقیقی که روی ۵۲۶۰۰ آمریکایی انجام شده نشان می‌دهد زنان غیرهمجنس‌گرا کمتر از مردان، زنان همجنس‌گرا و زنان دوجنس‌گرا اوج لذت جنسی (ارگاسم) را تجربه می‌کنند.

این تحقیق که در نشریه آرشیو رفتار جنسی منتشر شده به این نتیجه رسیده که جنسیت و گرایش جنسی سبب تفاوت در رسیدن به اوج لذت جنسی در افراد می‌شود.

بر اساس این تحقیق شرکای جنسی می‌توانند "طیف متفاوتی از رفتارهای جنسی را امتحان کنند تا دفعات لذت جنسی آنها افزایش پیدا کند."

سکس دهانی و تحریک با دست از جمله این رفتارها است.

این تحقیق که با همکاری سه دانشگاه آمریکایی انجام شده درصد رسیدن به اوج لذت جنسی را بر اساس گرایش جنسی به ترتیب زیر نشان داده است:

    زنان غیرهم‌جنس‌گرا ۶۵%
    زنان دوجنس‌گرا ۶۶%
    زنان هم‌جنس‌گرا ۸۶%
    مردان دوجنس‌گرا ۸۸%
    مردان‌هم‌جنس‌گرا ۸۹%
    مردان غیرهمجنس‌گرا ۹۵%

این محققان همچنین به این نتیجه رسیده‌اند که این تفاوت در دفعات رسیدن به اوج لذت جنسی را "می‌توان کاهش داد:"

سند ویکی‌ لیکس: دیدار یک آمریکایی با خمینی
کمتر از یک ماه قبل از بازگشت امام خمینی به ایران، یک شهروند آمریکایی در روز ۱۵ دی ۱۳۵۷ در نوفل‌لوشاتو به دیدار ایشان رفت و متن گفت‌وگوی خود را از طریق سفارت ایالات متحده در پاریس به وزارت خارجه منتقل کرد.

در این سند که سایت ویکی‌لیکس منتشر کرده، لئونارد فریمن پیام امام خمینی به مقامات آمریکایی را اینگونه نقل کرد: «این حقیقت ندارد که ما قصد داریم از فروش نفت به آمریکا خودداری کنیم. ما استقلال می‌خواهیم و نمی‌خواهیم کسی در امور داخلی کشورمان دخالت کند ولی خواهان روابط حسنه با آمریکا هستیم.»

این برای نخستین بار است که متن کامل گفت‌وگوی امام خمینی با این شهروند آمریکایی منتشر می‌شود:

تاریخ: ۵ ژانویه ۱۹۷۹
از: پاریس
به: وزارت امور خارجه

۱. صبح روز ۵ ژانویه یک شهروند آمریکایی که خود را لئونارد فریمن، رئیس صنایع جی‌ال‌تی از نورثویل نیوجرسی معرفی کرد با سفارت تماس گرفت و گفت که می‌خواهد گزارش دیدار مهم یک ساعت و نیمه‌ شب قبل با [آیت‌الله] خمینی را ارائه دهد. او با یک شهروند ایرانی به نام م. نوربخش به سفارت آمد، در کارت نوربخش نوشته شده بود که با صنایع AMTRON در جریکوی نیویورک همکاری می‌کند (بعد از گفت‌وگو مشخص شد که او طرفدار خمینی است). او از شرکای تجاری فریمن است و دیدار با خمینی را ترتیب داده است. فریمن گفت که به درخواست نوربخش به پاریس آمده تا با خمینی دیدار کند.

۲. دکتر یزدی - دستیار شخصی خمینی - تنها کسی بود که در دیدار خمینی با فریمن و نوربخش حضور داشت و از گفت‌وگوها یادداشت برمی‌داشت. در پایان ملاقات فریمن از خمینی پرسید که آیا می‌تواند یک نسخه از گفت‌وگوها را در اختیار مقامات آمریکایی قرار دهد. خمینی موافقت کرد و سپس یزدی یادداشت‌های جلسه را خواند تا بر یک نوار صوتی ضبط شود. فریمن این نوار را به سفارت آورد و ما با دقت جزئیات این نوار را یادداشت کردیم. در پاراگراف سوم نکات اصلی این مکالمه آمده است که فریمن آن را یک اختصار خوب و موجز می‌داند.