Wednesday, February 15, 2017

امنیتی شدن جو دادگاه ویژه آخوندهادر پی انتشار خبر محرمانه درگذشت مشکوک حجت‌الاسلام «علی ملاکریمی» در زندان اوین توسط «آمدنیوز»، جو این دادگاه از صبح روز سه‌شنبه امنیتی شده است.
حجت‌الاسلام «علی ملاکریمی» که برادرانش از سرداران ارشد سپاه پاسداران هستند و به دلیل اتهامات مالی به هفت سال زندان محکوم شده بود، صبح روز شنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، به دلایل مشکوکی در این زندان درگذشته است.
خبر این درگذشت با تأکید صریح مقامات ارشد دادگاه ویژه روحانیت قرار بود «محرمانه» بماند، اما تنها یک‌روز پس از تأکید این مقامات، «آمدنیوز» این مرگ مشکوک را رسانه‌ای کرده است.
در پی انتشار این خبر، از صبح روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن ماه جو دادگاه ویژه روحانیت مستقر در خیابان مقدس اردبیلی تهران «امنیتی شده است.»
یک مقام ارشد دادگاه ویژه روحانیت به خبرنگار «آمدنیوز» گفته است که حفاظت اطلاعات این دادگاه از صبح روز سه‌شنبه تلفن‌های همراه تمامی کارکنان را ضبط و پس از حدود دو ساعت گوشی‌ها را به صاحبان آنان عودت داده است.
هم‌چنین از خروج معاونان دادستان و دادیاران تا ساعت ۲۱ شب سه‌شنبه جلوگیری شده و لپ تاپ‌ها و کامپیوترهای این افراد مورد تجسس قرار گرفته است.
بر اساس قوانین حفاظتی وضع شده، احضار و انتقال متهمین روحانی به دادگاه ویژه روحانیت نیز در روز چهارشنبه ۲۷ بهمن‌ماه لغو و در این روز هیچ پرونده‌ای مورد رسیدگی قضایی قرار نمی‌گیرد.
آمد نیوز

بازیکن آلمانی تیم والیبال شهرداری تبریز به ایرانی های بیسواد باید توضیح دهم چرا طرفدار هیتلر نیستمبه گزارش ایسنا و به نقل از برلین مورگن پست، دیرک وستفال بازیکن آلمانی تیم والیبال شهرداری تبریز قصد دارد قرارداد خود را با این تیم تمدید کند تا به حضور خود در ایران تداوم بخشد. او در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۴ همراه آلمان در رده دوم قرار گرفت. او به عنوان اولین آلمانی تاریخ لیگ والیبال ایران در تیم شهرداری تبریز بازی می‌کند.

وستفال که ۷۸ بازی ملی در کارنامه دارد می‌گوید مجبور است در ایران به همه افراد توضیح دهد که چرا طرفدار آدولف هیتلر نیست. او درباره این موضوع می‌گوید: "بله اینجا باید توضیح دهم چرا طرفدار آدولف هیتلر نیستم! خصوصا برخی افراد کم سواد در ایران هستند که هیتلر را یک قاتل نمی‌دانند بلکه یک سیاستمدار و متخصص و رزم‌آور می‌دانند.

برلین مورگن پست می‌نویسد، وستفال علاوه بر مشکلاتی خارج از زمین مسابقه، باید با مسائلی که مرتبط به نظم و سازماندهی در ایران هست نیز مقابله کند. به همین خاطر بود که در ست پنجم بازی شهرداری تبریز و تیم صدرنشین یعنی بانک سرمایه، فناوری ویدئو چک برای دقایقی از کار افتاد و در ادامه تیم تبریزی بازنده شد و حالا در صورتی که فصل برای او و تیمش به پایان برسد، او برای تعطیلات به آلمان باز می‌گردد. این بازیکن ۲ متر و ۳ سانتیمتری آلمانی با این حال تمایل دارد که قرارداد خود را با شهرداری تبریز تمدید کند.

او درباره این موضوع گفت: والیبال در ایران بعد از فوتبال محبوب‌ترین ورزش محسوب می‌شود. اکثر بازی‌ها در لیگ به صورت زنده از تلویزیون پخش می شود. بهترین بازیکنان چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار در هر فصل دریافت می‌کنند. ۶ بازیکن میلیونر در تیم من وجود دارند. این مقدار دریافتی را اگر با ساعت کاری مقایسه کنید بیشتر از قبل جلوه می‌کند. خیلی جالب است که لیگ فقط ۴ ماه در ایران طول می‌کشد و شما می‌تواند باقی سال را با پولی که به دست آوردید در خانه زندگی کنید.

او در اظهاراتی عجیب درباره وضعیت زنان در ایران نیز گفته است: "زنان ایرانی وقتی در هواپیما هستند و هواپیما وارد مرز ایران می‌شود بلافاصله روسری های خود را بر سر می‌گذارند، البته روسری را خیلی به حالت شل روی سر خود می‌گذارند.

وستفال ادامه داده است: هم‌چنین زنان نمی‌توانند در ایران بازی‌های والیبال را با حضور در ورزشگاه تماشا کنند. فقط تعدادی محدود خبرنگار زن می توانند در ورزشگاه ها حضور داشته باشند و البته هیچ تماشاگر مردی نیز نمی تواند بازی‌های والیبال زنان را نگاه کند. اینجا یک دنیای متفاوت را شاهد هستیم".

او در اظهاراتی عجیب‌تر مدعی شده که مردم ایران بیش از آنکه اروپایی‌ها فکر می‌کنند اروپایی هستند و دوست دارند رابطه مستقیمی با اروپا و غرب داشته باشند.