Tuesday, February 7, 2017

دو ایرانی میلیونر به علت تجاوز جنسی در سوئد محکوم شدنددبی-العربیه.نت فارسی
دو ایرانی ثروتمند و شناخته‌شده ساکن سوئد که با خوراندن مواد روانگردان به دختران نوجوان به آنها تجاوز کرده و ده‌ها هزار فیلم و عکس از قربانیان خود تهیه کرده بودند، به زندان محکوم شدند.
به گزارش روزنامه پرتیراژ اکسپرسن چاپ استکهلم، یک رستوران‌دار و یک جوان ایرانی به جرم تجاوز به دختران نوجوان و دانش‌آموز سوئدی، به 6 و 9 سال زندان محکوم شدند. مرد جوان دختران را اغفال کرده و آنها را به آپارتمان مرد رستوران‌دار می‌کشاند و در آنجا با همدیگر به قربانیانشان تجاوز می‌کردند.
یکی از محکومین این پرونده که یک جوان 26 ساله ایرانی ساکن شهر گوتنبورگ سوئد است و فرد محکوم دیگر یک رستوران دار 51 ساله ایرانی تبار و صاحب حداقل پنج کلوپ شبانه بزرگ و مشهور شهر گوتنبورگ سوئد است.
ماجرا در ماه مارس سال 2016 آغاز شد که یک دختر نوجوان به پلیس اعلام نمود مورد تجاوز قرار گرفته است. پلیس جوان 26 ساله ایرانی را جهت بازجویی فراخواند و در جریان بازجویی و سپس تفتیش تلفن موبایل او، 41 هزار تصویر و 1700 فیلم که توسط خود او از دختران نوجوان تهیه شده بود پیدا شد. به گفته پلیس بسیاری از فیلم ها و تصاویر موجود بدون اطلاع قربانیان و بصورت مخفی عکسبرداری و فیلمبرداری شده است. به نوشته اکسپرسن یکی از فیلم‌های بدست آمده، افشاگر یک تجاوز سنگین به دو دختر 16 ساله است که بصورت مشترک توسط این دو در یکی از آپارتمان‌های لوکس متعلق به رستوران دار ایرانی در خیابان اعیان نشین و گران «آوه – نی» در گوتنبورگ صورت گرفته است.

کولبرهای فوق لیسانس
نزدیک به ١٠ روز می‌گذرد، ١٠ روزی که سخت گذشت؛ سخت برای خانواده‌های ٤ کولبری که در ارتفاعات سردشت، بهمن‌گیر شدند و جانشان را از دست دادند. همان‌ها که کمرهایشان خم شد بس که یخچال و تلویزیون و ماشین ظرفشویی و لباسشویی را بر پشت‌شان بستند و از تپه‌ها و راه‌های سخت بالا رفتند و پایین آمدند و آخر سر هم تن‌های خسته یخ‌زده‌شان با همان کوفتگی، زیر خاک سرد آرمید.

، پسرعموی شیرزاد عبدالهی، کولبری که ١٠ روز پیش زیر بهمن جان داد، می گوید: بعد از اتفاقی که برای کولبران افتاد، تعدادی از نمایندگان مجلس وعده داده‌اند تا ازخانواده این کولبران حمایت کنند ، اما هنوز این اتفاق نیفتاده، بعد از آن اتفاق، هیچ اقدامی در این منطقه انجام نشده است.

او از سختی کار کولبران گفت: کولبران از سر ناچاری و فقر و نداری، راهی مسیرهای سخت می‌شوند، ٩٠‌درصد مسیر صعب‌العبور است؛ خیلی از کولبران، خودشان بخشی از مسیرها را صاف کرده‌اند، هیچکس برایشان این کار را نکرده است. کار کولبران سخت است، خیلی‌هایشان دچار سرمازدگی می‌شوند، دیسک کمر می‌گیرند، پاهایشان تاول می‌زند، مسیری که آنها می‌روند را حتی کوهنوردان حرفه‌ای هم نمی‌توانند بروند. در راهی که می‌روند، خطر حمله گراز و مار وجود دارد.»

عبدالهی از وضع دانش‌آموزانی گفت که صبح‌ها سر کلاس درس می‌نشینند و شب تا صبح، در مسیر مرز، کولبری می‌کنند: «اگر کسی مجبور نباشد، کولبری نمی‌کند و این بار سنگین، ٥٠، ٦٠ کیلویی را روی دوشش نمی‌گیرد، اگر برای اینها شرایط کار در شهر خودشان یا شهرهای اطراف باشد، قطعا استقبال می‌کنند، در شهرهای مرزی، حتی آنهایی که در تابستان کار دارند، زمستان بیکار می‌شوند و به جمعیت کولبران اضافه می‌شوند.

وی افزود: ما الان لیسانسه‌هایی داریم که کپسول گاز پر می‌کنند، ما فوق لیسانس بیکار داریم که تنها تابستان‌ها، کارگری می‌کند، خیلی از خانواده‌ها در سردشت فقیر هستند و نان شب ندارند، آنها برای فرار از این وضعیت، کولبری می‌کنند

شهروند 

قبل و بعد از انقلاب