Sunday, January 29, 2017

نماینده ارومیه و درخواست عفو از رهبری برای ایرانیان مقیم آمریکا

نماینده ارومیه : دولت از رهبری درخواست کند تا برای ایرانیان مقیم آمریکا به جز اعضای گروه‌های ملحد و خائنین به مملکت به باقی عفو عمومی عطا کنند تا آنها به ایران بازگردند
نماینده ارومیه با اشاره به قانون مصوب ترامپ برای ممنوعیت ورود ایرانی‌ها به آمریکا گفت: دولت از رهبری درخواست کند تا برای ایرانیان مقیم آمریکا به جز اعضای گروه‌های ملحد و خائنین به مملکت به باقی عفو عمومی عطا کنند تا آنها به ایران بازگردند.

به گزارش خبرآنلاين،‌ اجرايي شدن قانون ممنوعيت ورود مهاجر و پناهجو در آمريكا كه شامل حال ايراني‌ها نيز مي‌شود، در جلسه علني امروز مجلس-يكشنبه، 10 بهمن- واكنش‌هاي مختلفي را در پي داشت.

او گفت: تذكر به وزير با توجه با مصوبه ترامپ براي ممنوعيت ايراني ها به آمريكا است. خواهشمندم كه دولت از رهبري درخواست كند تا براي ايرانيان مقيم آمريكا به جز اعضاي گروه هاي ملحد و خائنين به مملكت به باقي عفو عمومي عطا كنند تا آنها به ايران بازگردند تا عزت ايراني ها حفظ شود

باز پس گرفتن گرین کارت ایرانیان در فرودگاه
 اجبار ایرانیان داری گرین کارت به امضای فرم 407 در فرودگاه
خبرگزاری ایرانشهر
شاهدان عینی می گویند تعدادی از دارندگان گرین کارت ایرانی تبار در فرودگاه بین المللی لس آنجلس پس از ساعت ها انتظار مجبور به امضای فرم شماره 407 امور مهاجرتی برای ورود به خاک آمریکا شده اند. امضای این فرم به منزله باز پس دادن داوطلبانه گرین کارت به ایالات متحده آمریکا است. 


صدور حکم ۱۵۴ ضربه شلاق برای دو خبرنگار در استان گیلانبه گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری دو شهرستان رشت (۱۰۵ جزایی سابق)، به ریاست قاضی مهرانی، آقایان مصطفی براری و آرش شعاع شرق، مدیران مسئول دو سایت «گیلان نوین» و «گیلان نو» را با اتهامات «نشر اکاذیب» و «انتشار نشریه بدون پروانه»، به ترتیب به ۱۱۴ و ۴۰ ضربه شلاق و با اتهام “توهین” هر یک را به پرداخت یک میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرده است.

بر اساس این حکم، دستور قضایی مبنی بر مسدود شدن این وبسایت ها نیز صادر شده است.

یک منبع نزدیک به این دو روزنامه نگار گیلانی در مورد آخرین وضعیت پرونده به گزارشگر هرانا گفت: “آقای براری در ۲۰ روز نخست اعتراض نکرد. در واقع حکم به دست ایشان نرسیده بود و بعد هم اعتراض وی مورد قبول قرار نگرفت. آقای شعاع شرق نیز از طریق وکیل خود اعتراض کرده بود که این حکم در شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان تحت بررسی بوده، به وکیل وی گفته اند تایید شده اما هنوز تایید این حکم بدست او نرسیده است.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “در این پرونده با شکایت غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در مجلس، مسئولین سه سایت خزرآنلاین، گیلان نوین و گیلان نو بازداشت شدند. در بازجویی و بازپرسی هر سه نفر با هم بودند، اما پرونده مسئول سایت خزر آنلاین جدا و به شعبه دیگری فرستاده شد که این ایشان از اتهامات تبرئه شد.”

شایان ذکر است، آرش شعاع شرق، به دلیل فعالیت های مطبوعاتی خود پیش از این نیز سابقه چندین بازداشت که عمدتا بر پایه شکایت مسئولین شهر رشت بوده دارد.
آقای شعاع شرق، مورخ ۲۷ خرداد ۸۸ به مدت سه روز، در فروردین ماه سال ۹۰ به دلیل مصاحبه با رسانه های خارجی به مدت دو روز و آخرین بار با شکایت شهرداری رشت به دلیل عدم توانایی در تامین وثیقه به مدت ۴ روز بازداشت بوده است.

وی در این بازداشت، پس از پنج مرحله بازجویی و بازپرسی با قید وثیقه صدمیلیونی آزاد و نهایتآ در شبعه اول دادگاه انقلاب گیلان از سوی قاضی درویش گفتار تبرئه شده بود.

شعاع شرق از روزنامه نگاران گیلانی است که فعالیت رسانه ای خود را از سال۸۶ بعنوان خبرنگار، عضو تحریریه و سردبیری با روزنامه های محلی و سپس سراسری آغاز کرد.