Friday, January 27, 2017

ترامپ: آمریکا، عراق را به سود ایران و داعش ترک کرددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلفزیونی «ای‌ بی‌ سی» با انتقاد از مقامات سابق کشورش، گفت که آمریکا، عراق را به سود ایران و داعش ترک کرد و اکنون ایرانی‌ها و عوامل داعش در آنجا هستند.

ترامپ افزود :«عراق قدرتی نظامی مساوی با ایران داشت. این دو کشور برای سال‌ها با هم جنگیدند. این جنگ‌ها می‌توانست ادامه یابد. اما آمریکا اشتباه فاحشی مرتکب شد، هنگامی که وارد عراق شد و آن را به ایران تسلیم کرد.»

وی در همین زمینه گفت:« نباید عراق را ترک می‌کردیم، ما یک خلأ را در آنجا بوجود آوردیم و ایران و داعش آن خلا را پُر کردند.»

رئيس‌جمهوری آمریکا بر این باور است که از زمان خروج آمریکا از عراق تاکنون حکومتی در این کشور تشکیل نشده است. ایالات متحده باید در آن کشور می‌ماند و نفت عراق را در دست می‌گرفت تا در دست داعش نیفتد.

دونالد ترامپ در نخستین روز ریاست جمهوری‌اش در سخنانی که در سازمان سیا ایراد کرد، گفته بود که به نظر او آمریکا می‌بایست نفت عراق را در اختیار بگیرد. رئیس‌جمهوری آمریکا سپس به کارکنان آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا گفته بود: «شاید یک فرصت دیگر داشته باشید».

دیوید میور مجری شبکه تلفزیونی «ای‌ بی‌ سی» از ترامپ پرسید که منظور دقیقش در مورد «شاید یک فرصت دیگر» چیست؟

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «من در حوزه نظامی، نمی‌خواهم بحث در مورد گزینه‌ها را پیش از اقدامی علمی آغاز کنم».

دبی - العربیه فارسی

دستگیری ۱۶ نفر به جرم مدلینگ در تبریزرییس پلیس امنیت عمومی استان آذربایجان‌شرقی از انهدام «باند مدلینگ لباس» و پلمب پنج واحد صنفی متخلف در تبریز خبر داد.

محمد حسن پاشا گفته ۱۶ نفر «که به صورت گروهی و باندی نسبت به ترویج مد و لباس فرهنگ غربی در فضای مجازی فعالیت می‌کردند»، شناسایی و دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رییس پلیس امنیت گفته که در بازدید و بازرسی از ۱۵ واحد صنفی پوشاک و البسه، به ۱۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت ضوابط و مقررات اماکن عمومی برگ اخطاریه داده شده و پنج واحد صنفی متخلف نیز برابر ماده ۲۷ قانون نظام صنفی پلمب شدند.

مدتی است دستگیری مدل‌ها، عکاسان و صاحبان برندهای تجاری آغاز شده است و در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران و شیراز و مشهد گروهی دستگیر شده‌اند.

مبارزه با برند و مدلینگ به دنبال هشدارها و سخنرانی‌های رهبر جمهوری اسلامی درباره برند، سبک زندگی و ولنگاری فرهنگی شدت گرفته است.

منبع : زمانه

نتانیاهو: ترامپ به سکوت جهان در برابر خطر ایران پایان خواهد داد
نخست وزیر اسرائیل یکشنبه دوم بهمن در دومین روز ریاست جمهوری دونالد ترامپ با او گفت و گوی تلفنی کرد؛ ترامپ گفت و گو را «بسیار دلپذیر» توصیف کرده بود.

کاخ سفید تایید کرد، «تهدید ایران» در مکالمه تلفنی ترامپ- نتانیاهو مطرح شد و این مذاکرات، ماه آینده در سفر نتانیاهو به واشینگتن، میان دو رهبر ادامه خواهد یافت.

نخست وزیر اسرائیل در سخنان پنجشنبه خود گفت، مقامات ایران به طور دایم خواهان «پاک کرن اسرائیل از نقشه جغرافیا» هستند، «اما واکنش جامعه جهانی سکوتی کر کننده است».

به گفته نتانیاهو، «نفرت از قوم یهود، بزرگ‌ترین خطری که اسرائیل با آن دست و پنجه نرم می کند، از شرق، از ایران می آید».