Thursday, January 26, 2017

حضرت آدم به چه زبانی سخن می گفتند؟در خصوص زبانی که حضرت آدم(ع) با آن صحبت می کردند، روایات تاریخی در دست نیست، اما به شکل خداوند هنگام وحي و سخن گفتن با انبياء قطعا بايد به يكي از زبان ها با آنان سخن می گفتند. قرآن نسبت به كيفيت ارسال پيامبران و ابلاغ پيام‏هاي خويش مي فرمايد: "و ما أرسلنا مِن رسول إلاّ بلسان قومه ليبين لهم ...؛ (۱)

ما هر فرستاده اي را با زبان مردمش فرستاديم تا بتواند حقايق را براي آنان به روشني بيان كند".

ممکن است زبان سخن گفتن خداوند با حضرت آدم، همان زبان محاوري آدم و حوا باشد.

با توجه به توضیحات بالا، نظرات گوناگونی در خصوص زبان حضرت آدم(ع) بیان شده است.

نخست اینکه برخي مي گويند، خداوند همه زبان ها را به آدم(ع) آموخت. قرآن مى گويد: «و علّم الادم الأسماء كلّها؛ (۲) خداوند همه نام ها را به او آموخت... » برخى از مفسران در تفسير آيه گفته اند: "خداوند جميع لغاتى را كه فرزندان آدم تا روز قيامت به آن تكلّم مى كنند، به او آموخت. (۳)

دیگر اینکه برخي مي گويند: زبان سرياني قديم، يعني مادر زبان هاي سامي و عربي زبان آدم ابو البشر است. (۴)

سومین گروه می گویند که احتمال مي رود با توجه به اين كه در برخي روايات عنوان شده كه اهل بهشت با زبان عربي سخن مي گويند و روايت شده كه زبان حضرت آدم(ع) عربي بوده ..»،(۵) بتوان اين احتمال را دادكه ایشان با زبان عربي سخن مي گفتند.

پي نوشت ها:
۱ ابراهيم (۱۴) آيه ۴.
۲ بقره (۲) آيه ۳۱.
۳ علامة المجلسي، بحار الأنوار، بيروت، دار إحياء التراث العربي، ۱۴۰۳ - ۱۹۸۳ م، ج ۱۱، ص ۱۴۶.
۴ عبدالحجت‏ بلاغي، حجه التفاسير و بلاغ الاكسير، ناشر: موسسه تحقيقات و نشر معارف اهل البيت، ج۱، ص۷.

منبع  باشگاه خبرنگاران جوان

کینه جویی های رهبری نسبت به برادر و نزدیک ترین اقوام


هادی خامنه ای

نگام، حکایت فراموشی حجت الاسلام خامنه ای نسبت به الطاف افرادی که در گذشته ی او نقشی داشته اند حکایت تازه ای نیست، هم چون حکایت بسیاری از زمامدارانی که پس از رسیدن به قدرت حتی نزدیک ترین افراد به خود را به فراموشی سپرده و محبت های آنان را در حق خود به یاد نیاورده بلکه در برخی از موارد حتی در حق آنان بدی و ظلم روا داشته اند ، در این قسمت به نحوه برخورد کینه جویانه ی حجت الاسلام خامنه ای با برادر و اقوام نزدیک وی خواهیم پرداخت ، و از دوستان عزیز خواهشمندیم چنان چه موارد مستند و قابل انتشاری از این دست مطالب سراغ دارند ، برای تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی عمومی برای ما ارسال نمایند تا در بخش های بعدی از آن استفاده شود.
سید هادی خامنه ای

حجت الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه‌ای متولد ۱۳۲۶ برادر کوچک‌تر حجت الاسلام سید علی خامنه‌ای است که در اکثر مبارزه‌های پیش از پیروزی انقلاب همگام و همراه یکدیگر بوده‌اند.

سیدهادی خامنه ای به دلیل مجالست بیشتر با پدرش آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای، و بهره گیری فراوان‌تر از او درمباحثات علمی، مسلط تر از برادر بزرگ‌تر درشناخت مفاهیم فقهی و اصولی و کتب حوزوی بوده، و به همین لحاظ برادر بزرگتر، به تسلط علمی او اقرار دارد.

هم زمان با تغییر رئیس هیات مدیره ناظر بر پخش برنامه های صدای آمریکا
سونامی در صداى آمريكا

ده ها تن از كارمندان صداى آمريكا خواهان بركنارى ستاره درخشش شدند
مدير کل صداى آمريكا با بالا گرفتن ميزان انتقادات بدون دادن پاسخ جلسه را ترک كرد

به گزارش پایگاه خبری امروز نما،هم زمان با تغییر رئیس هیات مدیره ناظر بر پخش برنامه های صدای آمریکا، ده ها تن از کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا، در جلسه ای با حضور مدیر کل این سازمان، خواهان برکناری ستاره درخشش شدند .

به گزارش امروز نما، رييس جديد و موقت هيات مديره شورای اطلاع رسانی بین المللی ایالات متحده آمریکا ( بى بى جى BBG ) که صدای آمریکا و رادیو فردا زیر نظر این شورا برنامه های خود را پخش می کنند، (۱) تعيين شد.

ترامپ صدور ویزا برای شهروندان ایران را لغو کرد
ساعتی بعد از گزارش رویترز، آقای ترامپ در توئیتی نوشت چهارشنبه یک «روز بزرگ» برای امنیت ملی آمریکا خواهد بود. به نوشته این خبرگزاری، انتظار می رود برای چند ماه اجازه ورود پناهجویان به ایالات متحده و همچنین صدور ویزا برای شهروندان کشورهای سوریه، عراق، ایران، لیبی،‌ سومالی، سودان و یمن متوقف شود.

    Big day planned on NATIONAL SECURITY tomorrow. Among many other things, we will build the wall!
    — Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 25, 2017

روزنامه واشنگتن پست نیز روز سه شنبه در گزارشی تایید کرد که این تصمیمات آقای ترامپ بعد از دیدار با کارکنان وزارت امنیت داخلی در روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

محدودیت دوباره ویزا برای شهروندان ایران