Monday, January 23, 2017

مرجعیت شیعه، در "چنبره مافیای سازمان‌های اطلاعاتی"



یکی از کارکنان دادگاه ویژه روحانیت، با ارسال نوشته‌ای برای «آمدنیوز»، از تأسیس معاونت سری «حوزه و مراجع تقلید» در وزارت اطلاعات پس از وفات امام خمینی پرده برداشته و نوشت: «این معاونت وظیفه شناسایی و پرونده‌سازی برای کنترل مراجع تقلید و همراهی آنان با آیت‌الله خامنه‌ای را بر عهده دارد.»

متن ارسالی این مقام امنیتی شاغل در دادگاه ویژه روحانیت را که به «شرط افشا نشدن نام» درخواست انتشار آن‌را مطرح کرده، به شرح زیر است:

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، و مشخصا، بعد از رحلت امام خمینی(ره)، روحانیت شیعه در ایران، وارد فاز جدیدی گردید؛ به طوری که سازمان‌های اطلاعاتی، برای کنترل مراجع تقلید مستقل و روحانیون غیر وابسته، دست به اقدامات گسترده‌ای زدند.

در سال ۱۳۶۸، بعد از وفات امام راحل، معاونتی سری، به نام «حوزه و مراجع تقلید» در وزارت اطلاعات تاسیس گشت؛ عمده فعالیت این معاونت شناسایی و تحت نظر گرفتن مراجع تقلید و روحانیون برجسته مستقل بود، تا در موقع لزوم، با پرونده سازی‌های مختلف بتواند، ایشان را کنترل کند؛ همچنین از مخالفت‌های احتمالی با رهبری جدید، ممانعت به عمل آورده شود!

با گذر زمان، و ظهور برخی دولت‌ها، شکاف میان دولت و نظام بالا گرفت؛ وزارت اطلاعات در موارد بسیاری در امور مربوط به تقابل نظام، مراجع و روحانیون مستقل ورود پیدا نمی‌کرد؛ و حاکمیت چاره این‌کار را در تقویت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دید، تا خلاء ناشی از عدم ورود وزارت اطلاعات، در این موارد را پر کند.

بعد از وفات آیت‌الله العظمی اراکی، نیروهای اطلاعاتی، تلاش بسیاری را در جهت فیلترینگ مرجعیت شیعی انجام دادند، که با نفوذ نیروهای اطلاعات سپاه در تمامی بیوت، این امر به تثبیت کامل رسید.

آمد نیوز

مسعود بارزانی: اگر نوری مالکی برگردد اعلام استقلال می‌کنیم




 مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق دوشنبه ۴ بهمن‌ماه، در حاشیه اجلاس جهانی داووس سوئیس در گفتگو با روزنامه "الشرق الأوسط" چاپ لندن، به این مطلب اشاره کرد و گفت: اگر مالکی نخست وزیر شود، استقلال کردستان را اعلام می‌کنم.
وی افزود:"دقیقا لحظه‌ای که نوری المالکی به عنوان نخست وزیر عراق معرفی شود، استقلال کردستان را بدون نظرخواهی از کسی اعلام خواهم کرد و هر اتفاقی می‌خواهد بیفتد".

رئیس اقلیم کردستان عراق تاکید کرد: "بودن در عراقی که تحت حکمرانی مالکی است، ممکن نیست".

مسعود بارزانی درباره روابط اقلیم کردستان عراق با دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا تصریح کرد: مسئولان اقلیم کردستان عراق با رئیس جمهور جدید آمریکا روابط خوبی دارند.

وی گفت: ادامه حمایت آمریکا از کُردها را پیش‌بینی می‌کنیم.

بارزانی همچنین تصریح کرد: "به نظر من آمریکا در عراق نفوذ ندارد و این ایران است که بیشترین نفوذ را در عراق دارد".

وی تصریح کرد که به حیدر العبادی نخست وزیر عراق و مسئولان دولت بغداد به صراحت گفته است که عراقی‌ها در ایجاد یک نظام مبتنی بر شراکت سیاسی واقعی شکست خوردند و بهتر است که ما همسایه‌های خوبی برای یکدیگر باشیم.

وی اظهار کرد: امکان بازگشت به عراق یکپارچه بسیار بسیار سخت و مشکل است.

روز گذشته، شبکه "العربیة" به نقل از یک عضو دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد: نمایندگان ۵ حزب کُرد و نمایندگانی از ترکمن‌ها، کلدانی‌ها، آشوری‌ها جهت بررسی امکان استقلال کردستان از عراق به بغداد سفر کرده‌اند.

نام عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق که این مطلب را به العربیه اعلام کرده است، معلوم نیست

عصر ایران