Saturday, January 14, 2017

علی شریعتی پس از 73 روز به اعتصاب غذای خود پایان داد
به گزارش کلمه، خانواده علی شریعتی خبر دادند که این زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، ظهر امروز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

علی شریعتی که بیش از ۷۰ روز بود دست به اعتصاب غذا زده بود، با درخواست خانواده و جمعی از فعالین سیاسی و همچنین توصیه مشفقانه آقای خاتمی و پس از صحبت با مسولان زندان، اعتصاب غذای خود را شکست.

علی شریعتی ضمن اعلام این خبر به خانواده خود، تاکید کرده است که از درخواست‌های به حق خود نخواهد گذشت و درخواست‌های خود همچون بررسی مجدد و عادلانه پرونده و درخواست در دیوان و همچنین درخواست مرخصی تا زمان اتمام رسیدگی مجدد را از طرق دیگر پیگیری خواهد کرد. 


افزایش ۳۵ درصدی قیمت گوشت گوسفند در مدت ۸ ماه»
در ۸ ماهه ابتدایی سال جاری، قیمت گوشت گوسفندی در ایران در هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان گران شده و به سقف ۳۹ هزار تومانی رسیده است.


بنا به گزارش تسنیم قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی بدون دنبه در اردیبهشت‌ماه سال جاری حدود ۲۸ هزار تومان به فروش می‌رسید و دام زنده ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان قیمت داشت، این محصولات امروز به ترتیب ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان و ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

با این حساب گوشت گوسفندی در مقایسه با گذشته از سبد خانوار طبقه متوسط و ضعیف جامعه بیشتر خارج شده است.

علی اصغر ملکی، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در مردادماه سال جاری گفته بود «خروج غیرقانونی دام از مرزهای کشور و کمبود دام در میادین از جمله دلایل گرانی گوشت به شمار می‌رود» و اگر به شرایط موجود رسیدگی نشود قیمت‌ها باز هم افزایش خواهند یافت.

به دلیل ضعف پول ایران، قاچاق گوسفند به کشورهای عربی و به عراق رونق پیدا کرده است. دلالال و قاچاقچیان بیشترین بهره را می‌برند، دامداران همچنان در مضیقه‌اند