Saturday, January 7, 2017

تابعیت ایرانی افراد دوتابعیتی لغو می‌شود"
تابعیت ایرانی افراد دوتابعیتی لغو می‌شود"
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس پذیرش تابعیت مضاعف را عملی "مجرمانه" نامید. حسین نقوی حسینی گفت، تابعیت ایرانی این‌گونه افراد لغو می‌شود و آن‌ها حق داشتن اموال غیر منقول را نیز ندارند.
خبرگزاری قوه قضائیه ایران از لغو تابعیت ایرانی افراد دوتابعیتی خبر داد. حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با میزان گفت، این اقدام "مطابق قانون مدنی" انجام می‌شود و افراد دوتابعیتی که تابعیت کشور دیگری را می‌پذیرند "در اصل یک تابعیتی"‌اند و "حتی حق داشتن اموال غیر منقول را هم ندارند."
او تدوین قانونی جامع در مورد تابعیت را ضرورت خواند و گفت، مانع اصلی در اقدام علیه دوتابعیتی‌ها "خلاء قانونی" است. او تصریح کرد: «ما باید از این طریق همه مفاهیم را تعریف و حدود آن را مشخص کنیم و ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های آن را قید کنیم تا تکلیف افراد مشخص شود.»
نقوی حسینی یکی از خلاءهای قانونی را "لزوم جداسازی مفهومی بین اصطلاحات تابعیت مضاعف، گرین کارت و حق اقامت" خواند و تأکید کرد که حدود حقوق و تکالیف هر کدام باید به طور مجزا مشخص شود.

برنامه‌ریزی جاسوس ایران برای ترور سیاستمدار آلمانی؟ به گفته دادستانی آلمان راینهولد روبه از حزب سوسیال دمکرات آلمان و رئیس پیشین انجمن آلمان در اسرائیل به این خاطر از سوی ایران مورد جاسوسی قرار گرفته تا در اقدامی احتمالی ترور شود.
به گزارش سایت اینترنتی شبکه اول تلویزیون آلمان (ARD) یک دانشجوی پاکستانی که سال گذشته میلادی به عنوان جاسوس احتمالی سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی بازداشت شده بود، زندگی روزمره این سیاستمدار آلمان را بررسی کرده و مسیرهای آمد و رفت او را تحت نظر داشته است.

امام‌جمعه شهرری: آمار بالای طلاق در ايران تقصير رضا خان است !امام‌جمعه شهرری به سران سه قوه توصیه کرد به جای طرح اختلافات خود در رسانه‌های گروهی، مشکلات را در محضر مقام معظم رهبری حل کنند!

آخوند سید علی شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرری تصریح کرد: "مسئولان باید بدانند مردم مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی دارند و طرح مشکلات و اختلافات بدین شکل در رسانه‌ها، به هیچ عنوان به نفع نظام و جامعه نیست و موجب بی اعتمادی مردم خواهد شد."

وی که گويی تصور می کند مردم هنوز به رژيم آخوندی اعتماد دارند، با اشاره به اينکه "با این قبیل اقدامات مردم نسبت به نظام بی اعتماد می‌شوند"، اظهار کرد: "اینکه مسئولان قوا، مشکلات و اختلافات موجود را به سطح جامعه و رسانه‌ها می‌کشانند، درست نیست چراکه موجب اضطراب و تشویش مردم خواهد شد."

شاهچراغی گفت: "دشمنان نظام در خارج از مرزهای ایران اسلامی در کمین نشسته اند تا با بزرگ‌نمایی مشکلات و اختلافات ناچیز، به اصل انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند."

شاهچراغی همچنین به 17 دی ماه {سالروز آزادی زنان ايرانی از چادر و چاغچور} اشاره کرد و گفت: "رضاخان به صورت علنی با روحانیت، علما و مجالس عزاداری سیدالشهدا مقابله می کرد و از همه بدتر، چادر و حجاب را از سر زنان این کشور برداشت."

اين آخوند که خود از مسئولين کشاندن جامعه ايرانی به نهايت فقر و فحشا زير سلطه نظام اسلاميست، اظهار کرد: "ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی کشور مانند آمار بالای طلاق در بی عفتی و بدحجابی به عنوان دستاورد اقدام زشت و منفور رضاخان است

پیک ایران