Wednesday, April 12, 2017

امام جمعه موقت اصفهان: خوف این را دارم که با کاندیداتوری احمدی نژاد فتنه ای داخلی به راه افتد محمدتقی رهبر ضمن انتقاد از کاندیداتوری احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به وقوع «فتنه» در کشور هشدار داد.
عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار سیاسی «انتخاب» اظهار داشت: ما انتظارمان این بود که احمدی نژاد پس از اینکه گفت من سرباز ولایتم و وارد نمی شوم، به عهدش وفادار بماند. 
وی افزود: بهتر این بود که احمدی نژاد این کار را نمی کرد، شورای نگهبان باید با براساس ضوابط پرونده کاندیداها را بررسی کند.
محمدتقی رهبر ضمن ابراز نگرانی از کاندیداتوری احمدی نژاد اضافه کرد: خوف این را دارم که این اقدام منجر به یک شکاف و فتنه داخلی شود. خوب بود اقایان متانت به خرج می دادند و صرف نظر می کردند که نکردند. این کاندیداتوری به صلاح نظام و کشور نیست و خلاف منویات رهبری  است، هر عاقلی می فهمد که ایشان نظر مساعدی نسبت به کاندیداتوری احمدی نژاد نداشتند.
رهبر در پاسخ به سئوالی در مورد رد صلاحیت احمدی نژاد گفت: این تصمیم با شورای نگهبان است. البته برای احمدی نژاد محرز شد که «آقا» تمایلی ندارند و حتی پیش بینی یک دو قطبی را می دادند. احمدی نژاد باید التزام خود به رهبر معظم انقلاب را نشان می داد.