Monday, December 26, 2016

جرج مایکل در گذشتجرج مایکل خواننده پاپ بریتانیایی در ۵۳ سالگی در گذشت.
به گزارش رویترز، جرج مایکل روز یکشنبه ۵ دی در خانه اش در آکسفوردشایر بریتانیا جان خود را از دست داد. مدیر روابط عمومی جرج مایکل با انتشار بیانیه ای به مناسبت درگذشت او، حین ابراز تأسف و اظهار تسلیت به خانواده او گفت در حال حاضر جزئیات بیشتری درباره مرگ این خواننده منتشر نخواهد شد.
او خواننده ترانه های معروفی همچون «نجوای بی پروا» و «Before you Go-Go» در دهه ۱۹۸۰ میلادی به عنوان عضو گروه دو نفره «Wham!» به شهرت رسید.
در سبک پاپ و سول می‌خواند و در سال ۱۹۸۷ نخستین آلبوم تک نفره را راهی بازار کرد. آلبوم «ایمان» بیشتر از ۲۰ میلیون نسخه اش فروش رفت .
جرج مایکل طی سه دهه فعالیت حرفه ای بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آلبوم هایش را فروخت و جوایزی چون ‌«گرمی» دریافت کرد.
او در فهرست موسیقی بیلبورد آمریکا هشت بار نفر اول شد و از سوی این وب سایت به عنوان یکی از صد خواننده موفق در طول تاریخ شناخته شده است.
آخرین آلبوم مایکل به نام «سیمفونیکا» در سال ۲۰۱۴ منتشر شد.
او در سال ۲۰۱۱ به بیماری ذات الریه مبتلا شد و نزدیک شد جان خود را از دست بدهد و حتی مجبور شد تعدادی از کنسرتهای خود را نیز لغو کند.
در سال ۲۰۰۵ مستندی از زندگی حرفه ای و شخصی جرج مایکل به نام «روایتی متفاوت» یا «A Different Story» ساخته شد. قرار بود خود جرج مایکل در سال ۲۰۱۷ میلادی مستندی را منتشر کند.

جرج مایکل در سال ۱۹۹۸ اعلام کرد که همجنسگرا ست و درآمد برخی ترانه هایش را به سازمانهای خیریه برای کمک به کودکان، مبارزه با ایدز و آموزش می‌بخشید.

صدای آمریکا