Monday, December 19, 2016

افت شدید فشار و غلظت بالای خون آرش صادقی؛ هشدار پزشکان نسبت به احتمال سکته قلبیخبرگزاری هرانا – آرش صادقی کنشگر مدنی در بند هشت زندان اوین در پنجاه و هفتمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود به سر می برد. شب گذشته این زندانی بار دیگر درپی تنگی نفس و تپش شدید قلب به بهداری زندان منتقل و به کمک دستگاه اکسیژن نفس کشید. درحالی که فشار خون آقای صادقی به شدت افت کرده، غلظت خون وی بالاتر رفته و پزشکان نسبت به لخته شدن خون و احتمال سکته قلبی وی هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش صادقی زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین شب گذشته باز هم در اثر افت شدید فشار، «۷ روی ۵»، تپش قلب، و تنگی تنفس شدید به بهداری منتقل و با دستگاه اکسیژن به وی رسیدگی شد.

پزشک بهداری از تنگی نفس آرش صادقی که شب گذشته شدید تر از دفعات قبل بوده ابراز نگرانی کرده است.

کاهش ولادت، فوت و ازدواج و افزایش طلاق
به گزارش صداوسیما مرکز کردستان، مدیر کل ثبت احوال استان امروز در جمع خبر نگاران استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 10 هزار و 772 واقعه ازدواج در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشبه سال قبل 7 دهم درصد کاهش نشان می دهد.

محسن آقایی افزود: در همین مدت 2 هزار و 655 واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 دهم درصد افزایش نشان می دهد.

وی افزود: شهرستانهای قروه، سقز، مریوان بیشترین و سروآباد و بیجار و بانه کمترین میزان طلاق در استان را به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل ثبت احوال استان همچنین افزود: شهرستانهای سروآباد، بیجار وقروه کمترین و بانه، مریوان ودهگلان بیشترین واقعه ولادت را به ثبت رسانده اند.

آقایی با اشاره به وقوع 14 هزار فوت در 8 ماه نخست سالجاری افزود: نرخ فوت در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 13درصد کاهش داشته است