Thursday, December 15, 2016

احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس: فساد کمر جمهوری اسلامی را خم می‌کنداحمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس می‌گوید اگر با فساد مبارزه نکنیم٬ می‌تواند «کمر» جمهوری اسلامی را «خم» کند و مشروعیت حکومت را از میان ببرد.
وی گفته که در جمهوری اسلامی «کودتا نمی‌شود٬ آن هم با توجه به ترکیبی که از سپاه، ارتش و مردم وجود دارد، انقلاب مخملی را نیز امتحان کردند اما نشد و تجاوز نظامی نیز باعث وحدت مردم می‌شود٬ اما اگر با فساد مبارزه نکنیم کمر نظام جمهوری اسلامی خم می‌شود.»
توکلی٬ مبارزه با فساد را «مجاهدت اصلی زمان» دانسته و افزوده فساد سیاسی علاوه بر اینکه باعث «انحصار» می‌شود٬ «کارایی» را نیز پایین می‌آورد.
این نماینده سابق مجلس نسبت به از بین رفتن مشروعیت نظام بدلیل فساد گسترده نیز هشدار داده و گفته «فساد مشروعیت حکومت را از بین می‌برد چرا که اعتقاد، کارایی و کارآمدی و قانون ارکان مشروعیت دولت را تشکیل می‌دهد.»
آقای توکلی از معدود چهره‌های سیاسی در ایران است که بارها نسبت به فساد گسترده سیستمی در جمهوری اسلامی هشدار داده و گفته که نهادهای نظارتی نیز خود به درجاتی از فساد مبتلا شده‌اند
دیگربان

واکنش‌ رئیس پارلمان اسرائیل به ممنوعیت پوشیدن دامن کوتاه در پارلمانممنوعیت ورود کارمندان زن پارلمان اسرائیل که دامن کوتاه پوشیده‌ بودندبه داخل ساختمان مجلس، با واکنش رئیس کنست رو‌به‌رو شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، یوری الدشتاین٬ رئیس پارلمان اسرائیل (کنست) که برای آرام کردن معترضان در رادیو سراسری اسرائیل صحبت می‌کرد٬ از اینکه کارکنان باید پوشش مناسبی در کنست داشته باشند دفاع کرد و گفت فردی که مانع ورود این زنان شده٬ فقط انجام وظیفه کرده است.
با این حال او گفت که کنست "ایران یا طالبان" نشده است.
حدود ۱۰ روز پیش ماموران نگهبانی کنست از ورود زنانی جلوگیری کردند که از نظر آنان لباس‌شان "نا مناسب" بوده است.
اوایل ماه جاری میلادی پارلمان اسرائیل مقررات جدیدی وضع کرد که در آن مصادیق پوشش "نامناسب" برای ورود به پارلمان مشخص شده است.
بی بی سی فارسی