Wednesday, December 14, 2016

مردم دیگر زکات نمیدهند؟
مدیرکل زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) از افت درآمد حاصل از زکات در کشور خبرداد. انتظاری در جمع خبرنگاران در بحنورد اظهارکرد: طی سال جاری درآمد حاصل از زکات در کشور کاهش یافت که این مهم دلایل متعددی همانند عدم پرداخت وجه محصولات خریداری شده توسط دولت، خشکسالی و تعدد مراکز جمع آوری زکات دارد.

وی ادامه داد: طی هفت ماهه سال جاری در سطح کشور ۱۳۶۰ میلیارد ریال زکات جمع آوری شده است، اما نمی توان ادعا کرد که همه زکات به کمیته امداد پرداخت می شود.

انتظاری با اشاره به اینکه ۲۳۰۰ میلیارد ریال زکات طی سال گذشته در کشور جمع آوری شد، گفت: براساس تصویب شورای زکات از این پس ۶۰ درصد زکات جمع آوری شده به منظور کمک به محرومان اختصاص می یاید و ۴۰ درصد از زکات نیز در چارچوب صرف هزینه پروژه های عمرانی می شود.

انتظاری با اشاره به مشارکت ۳۴ هزار عامل افتخاری در روستاها به منظور جمع آوری زکات، یادآورشد: هم اکنون شورای زکات در سطح استان های کشور تشکیل شده است و باید ایجاد این شورا به سطح بخش و روستاها هم تسریع یابد.

وی تاکید کرد: نباید بحث زکات را شرطی کرده و از مردم جدا کنیم.

انتظاری با تاکید بر احیاء فرهنگ زکات در کشور، گفت: تحقق این مهم از طریق مشارکت دستگاه های اجرایی، اعزام مبلغ و تبلیغات چهره به چهره امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه میزان جمع آوری زکات در خراسان شمالی مطلوب است، افزود: در مجموع امسال ۶۱ میلیارد ریال زکات در این استان جمع آوری شده است.

قائم مقام ولی فقیه در خراسان شمالی نیز اظهارکرد: باید به نحوه جمع آوری زکات در استان نگاه جدیدی ایجاد شود و به زکات نیز همانند برپایی نماز نگاه ویژه ای وجود داشته باشد و همان برپایی حی الصلاه حی الی زکات نیز رواج یابد.

حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر فرهنگ سازی جمع آوری زکات ، خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر خشکسالی و سرمازدگی در جمع آوری زکات تاثیر به سزایی داشته است

اتهام تجاوز جنسی به یک ایرانی‌تبار ساکن نیوجرسیمقامات پلیس در نیوجرسی آمریکا می گوند: یکشنبه 11 دسامبر 2016، یک مردی ایرانی‌تبار مسلح در بخش میدلند پارک ایالت نیوجرسی، با توسل به زور وارد منزل یک زن شده و به او تجاوز کرده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

متجاوز«ویام راشدی» 36 ساله مقیم شهر نیوجرسی معرفی شده است  که با قرار وثیقه 2 میلیون دلاری به زندان برگن کانتی منتقل شده و متهم به تجاوز جنسی، آدم‌ربایی، سرقت، تهدید به قتل و در اختیار داشتن غیرمجاز اسلحه است.

آقای راشدی دانش آموخته رشته دندانپزشکی است و در همین رشته فعالیت داشته است. مشخص نیست وی در هنگام اقدام به جنایت در حالت عادی قرار داشته است یا نه؟ همچنین از مشخصات قربانی اطلاعاتی منتشر نشده است.

تنها دادستان برگن کانتی اعلام کرد، قربانی با مراجعه به مقر پلیس میدلند پارک، گزارش داده که از لحاظ جسمی و جنسی توسط یک مهاجم به شدت مورد حمله قرار گرفته است. تحقیقات بیشتر توسط واحد ویژه قربانیان پلیس میدلند پارک ادامه دارد. 

منبع خبرگزاری ایرانشهر