Tuesday, December 13, 2016

جیغ ناطق نوری هم از فساد در ایران در آمد علی‌اکبر ناطق نوری در همایش مبارزه با فساد که در اتاق بازرگانی تهران در حال برگزاری است، در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور فرزندان و بستگانش در فعالیت‌های اقتصادی گفت: من دو پسر دارم و به آنها گفته‌ام که نه در سازمان‌های دولتی کار کنند و نه فعالیت تجاری داشته باشند.

رئیس دفتر بازرسی رهبری ادامه داد: هفته‌ای دو گزارش به حراست رهبری ارسال می‌شود مبنی بر این که از اسم من استفاده شده است. من همین جا اعلام می‌کنم هر کسی مدرکی از فساد اقتصادی فرزندان یا داماد و سایر بستگان من دارد، می‌تواند آن را منتشر کند.

وی ادامه داد: این که عده‌ای فقط حرف می‌زنند که فلانی یا فرزندانش از فلان رانت استفاده کرده‌اند و مدرکی ارائه نمی کنند، خود نشان‌دهنده عمق فساد در جامعه است.

رئیس دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی با انتقاد از جلسات و سمینارهای متعدد در دولتها برای مقابله با فساد گفت: به عنوان مثال از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی چه چیزی در آمده است؟ دو سال قبل نیز من این نکته را گفتم که برای بنده هزینه‌های زیادی ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: ۳ چیز مثل موریانه مشغول پوک کردن انقلاب است؛ تملق، رودربایستی و سوم خط‌بازی و تا زمانی که این ۳ مورد وجود داشته باشد اگر ۱۰ هزار ماده قانونی نیز تصویب شود هیچ دردی از کشور دوا نخواهد شد.

ناطق نوری در بخش دیگری اظهار داشت: بعد از آیات قرآن مثل اینکه آیات جدیدی نازل شده است؛ السابقون السابقون اولئک المقربون ظاهرا شده الرابطون، الرابطون، اولئک المرتبطون، زمانی که رابطه جای ضابطه را بگیرد چه کسی می تواند رقابت کند؟

وی افزود: می گوییم که اسلام دین کامل است، چه بلایی سر دین کامل آورده ایم که مقام ما در دنیا از رتبه ۸۷ به ۱۳۶ رسیده است؟

ناطق در پاسخ به حاضرینی که او را آیت‌الله خطاب می‌کردند، گفت: خواهش می‌کنم به من آیت‌الله نگویید چون گویا امروز همه چیز از جمله عنوان دکتر و آیت‌الله ارزان شده و من نگرانم اگر چندین بار به من آیت‌الله بگویند و در جایی دیگر من را حجت‌الاسلام خطاب کنند این تصور برایم ایجاد شود که آنها با من خصومتی دارند

انتخاب


ديوانه خانه جمهورى اسلامى!؛ ف. م. سخن
عجيب غريب است به خاطر اين كه در همه جاى دنيا، انسان را به ديوانه خانه مى برند تا حال او را خوب كنند و به جامعه بر گردانند؛ در ديوانه خانه ى جمهورى اسلامى اما، انسان هاى سالم را آن قدر در وسط مشتى ديوانه نگه مى دارند كه آن ها هم ديوانه شوند و يا به هر طريق هست، راه گريزى بيابند و از اين وحشتكده در بروند.

اگر هم كسى بگويد اين جا ديوانه خانه است و من سالم هستم و نمى خواهم در ديوانه خانه زندگى كنم، با دستبند و پابند او را مجبور مى كنند كه قوانين اين ديوانه خانه را بپذيرد والا بايد شلاق و كتك بخورد. حتى در درمانگاه اين ديوانه خانه كه به بيمارى

بازداشت عوامل شبکه قاچاق مهاجران ایرانی به انگلیس
تصور می شود که مظنونان "اعضای کلیدی" یک شبکه جرایم سازمان یافته باشند که صدها نفر را با استفاده از اسناد جعلی از سراسر اروپا به بریتانیا قاچاق کرده اند.
به گفته این سازمان ۲۴ نفر از بازداشتی ها در پی یورش هایی در عملیات مشترک با پلیس یونان در شهر آتن دستگیر شدند. این افراد ۲۶ تا ۴۵ ساله هستند.
در این بیانیه آمده است: "کلیه این ۲۴ نفر به ظن مشارکت در فعالیت های یک گروه جرایم سازمان یافته فراملی که تصور می شود مهاجران ایرانی را به طور غیرقانونی از طریق ترکیه، یونان، اسپانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، بلژیک، اتریش، سوئیس و هلند به بریتانیا می آورد دستگیر شده اند."
براساس این گزارش محققان بر این باورند که این گروه تا ده هزار یورو از هر مهاجر می گرفت تا مدارک جعلی شناسایی در اختیار آنها بگذارد و ترتیب سفر آنها به بریتانیا را بدهد.
به گفته ان سی ای 4 کارگاه جعل سند که ادعا می شود اعضای این گروه در آنجا فعالیت می کردند در این عملیات از بین رفت.
تجهیزات جعل سند، ۵۰ هزار یورو پول نقد و صدها سند هم ضبط شد.
ان سی ای افزود: مقام های مهاجرت بریتانیا هفته پیش ۹ نفر را به ظن عضویت در این گروه مستقر در بریتانیا دستگیر کرده بود.
آن بازداشت ها در جریان عملیات پلیس در گلاسکو، منچستر، در شمال انگلستان، و نورتهمپتون در مرکز انگلستان انجام شد.

گزارش ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه