Thursday, November 3, 2016

خامنه ای به طور تلویحی از دونالد ترامپ حمایت کرد
صدای آمریکا - آیت‌‌ اﻟله علی خامنه‌ای روز چهارشنبه ۱۲ آبان در مراسمی که به مناسبت روز ۱۳ آبان برگزارشد، در بیان مواضع ضد آمریکایی خود به مطالب رد و بدل شده بین دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا استناد کرد و گفت: «حقایقی که اینها بر زبان راندند دیدید؟ شنیدید؟ اینها آمریکا را افشا کردند. چند برابر چیزهایی را که ما می‌گفتیم و بعضی باور نمی‌کردند و نمی‌خواستند باور کنند، خود اینها گفتند.»
رهبر جمهوری اسلامی به طور تلویحی از دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان حمایت کرد و او را مردی که واضح‌تر و صریح‌تر سخن می‌گوید نامید و گفت به همین دلیل «مردم آمریکا بیشتر به او توجه کردند.»

آقای خامنه‌ای همچنین «پوپولیست» و «عوام‌گرا» نامیده شدن ترامپ را رد کرد و گفت: «چرا عوام‌گرایانه؟ برای خاطر اینکه حرفهایش را مردم نگاه می‌کردند، می‌دیدند درست است؛ در واقعیات زندگی خودشان آن را می‌دیدند. ارزش‌های انسانی در آن کشور نابودشده و لگدمال‌ شده است؛ تبعیض نژادی وجود دارد. همین چند روز قبل آن مرد در تبلیغات انتخاباتی‌اش ایستاد و گفت شما اگر رنگین‌پوست هستید، اگر سیاه‌پوست و سرخ‌پوست هستید، در خیابان های نیویورک و شیکاگو و واشنگتن و کالیفرنیا و غیره ذلک وقتی راه می‌روید، نمی‌توانید مطمئن باشید که تا چند دقیقه‌ دیگر زنده‌اید.»

استناد رهبر جمهوری اسلامی به سخنان دونالد ترامپ درحالی صورت می‌گیرد که او در شهریور ماه امسال گفته بود بین حزب دموکرات و جمهوریخواه در آمریکا «ترجیحی» قائل نیست و مذاکره با آمریکا را بی‌فایده می‌داند.

پس از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، آقای خامنه‌ای حتی بیشتر از گذشته بر «دشمن» نامیدن آمریکا اصرار می‌کندو چندین بار خطاب به دولت حسن روحانی گفته که در نظر او «هیچ‌ یک از دو حزب مطرح در آمریکا، از لحاظ صلاحیت اخلاقی، ترجیحی بر دیگری ندارد» و تصور این که می‌توان با مذاکره با آنها به تفاهم رسید، «اشتباه» است.پلیس آلمان «هفت پناهجوی افغان» را به اتهام تجاوز به یک نوجوان ایرانی بازداشت کرد
پلیس آلمان روز پنجشنبه ۱۳ آبان در جریان حمله به چند سکونتگاه پناهجویان هفت متقاضی پناهندگی افغان را به ظن تجاوز مکرر به یک دختر نوجوان ایرانی و فیلمبرداری از صحنه تجاوز بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس آلمان اعلام کرد بیش از ۳۰ مامور در حمله به ده اتاق در سکونت‌گاه‌های مختلف پناهجویان در ایالت بادن وورتمبرگ شرکت داشتند.

پلیس و دادستانی در بیانیه مشترکی گفتند: «این هفت افغان به تجاوز مکرر به یک دختر پناهجوی ۱۷ ساله ایرانی و فیلمبرداری از صحنه تجاوز متهم شده‌اند».

آلمان طی سال گذشته حدود ۹۰۰ هزار پناهجو را پذیرفته که نیمی از آنها اهل کشورهای جنگزده‌ای مثل سوریه، عراق و افغانستان هستند. این جمعیت در سکونت‌گاه‌های مختلفی در سراسر این کشور از جمله مسافرخانه‌ها، مغازه‌ها، ساختمان‌های ورزشی و پادگان‌های نظامی سابق اسکان داده شده‌اند.

در این سکونت‌گاه‌های پر ازدحام تاکنون موارد زيادی از تنش و درگیری گزارش شده است. پناهجویان در این مراکز فضای خصوصی بسیار محدودی دارند و ماهها انتظار برای رسیدگی به پرونده‌ها و تقاضای پناهندگی، آنها را کلافه می‌کند.