Tuesday, October 25, 2016

پاسخ نرگس محمدی به دادستانی: سخت مشتاقم تخلفاتم را برملا کنیدپاسخ نرگس محمدی به دادستانی: سخت مشتاقم تخلفاتم را برملا کنید

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن نوشته نرگس محمدی خطاب به دادستان کل کشور به شرح زیر است
جناب آقای جعفر منتظری
دادستان محترم کل کشور
با سلام و احترام

فرمایشات حضرتعالی را در تاریخ بیست و نهم مهرماه سال ۱۳۹۵ در یکی از جراید خواندم. حضرتعالی با کلامی عتاب‌آلود و تهدیدآمیز نسبت به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که نامه‌ای برای رسیدگی مجدد به پرونده‌ام مرقوم فرموده بودند، مرا "ضلع شوم مثلثی" ( فرضی از منظر جنابعالی)، فردی که "پرونده‌ای دارم که از وضعیت مناسبی برخوردار نیست" و "عنصر مطرود" خطابم کرده‌اید. تهدید کرده‌اید که "اگر قوه قضائیه اسناد تخلفم را بر ملا نمی‌کند دلیل بر این نیست که انسان خوبی هستم" و با الفاظی که نه در شأن نمایندگان و منتخبان ملت است و نه شنوندگان فرمایشات دادستان کل، نمایندگان و مسئولانی را که انتقاد می‌کنند را مسئولانی دانسته‌اید "که از سر جهل و غفلت حرکت می‌کنند و جامعه و نظام را دچار مصیبت بزرگی می‌کنند." بی‌مقدمه خدمتتان عرض می‌کنم، سخت مشتاقم و درخواست عاجل دارم هر آنچه نسبت به تخلفات شرعی، قانونی، انسانی اینجانب در دست دارید، از طریق تمام رسانه‌هایی که در اختیار دارید، برملا بفرمائید. به‌یاد داشته باشید، او که اصرار برعلنی بودن دادگاه داشت، من متهم بودم و آنکه اصرار بر خفا و پنهان بودن آن داشت، قوه قضائیه بود.

امروزه 'زنان هم تقریبا به اندازه مردان' مشروب می‌خورند

نتیجه تحقیقی که در باره میزان مصرف نوشیدنی‌های الکلی در کشورهای مختلف دنیا انجام شده نشان می‌دهد که اکنون زنان هم تقریبا به اندازه مردان مشروب می‌خورند.

بررسی حدود چهار میلیون نفر که بین سال‌های ١٨٩١ و ٢٠٠١ متولد شده بودند نشان داد که مردان به مقدار قابل توجهی بیش از زنان مشروب الکلی می‌نوشیده‌اند اما در نسل امروزی، زنان هم تقریبا پا به پای مردان دمی به خمره می‌زنند.

این تحقیق نشان داد که مردانی که در اوایل دهه ١٩٠٠ میلادی متولد شده بودند:

    دو برابر زنان ممکن بوده نوشیدنی الکلی مصرف کنند
    سه برابر زنان احتمال داشته در حد مشکل ساز مشروب بنوشند
    ٣.٦ برابر زنان احتمال داشته دچار بیماری‌های ناشی از مصرف بی‌رویه الکل مثل سیروز کبد بشوند

اما در دهه‌های بعد بتدریج این اختلاف کم شده و در پایان قرن بیستم:


محکومیت یک دوتابعیتی {رضا شاهینی} به 18 سال حبس
محکومیت یک دوتابعیتی {رضا شاهینی} به 18 سال حبس
روابط عمومی سپاه نینوا اوایل شهریور اعلام کرده بود که سازمان اطلاعات سپاه نینوا استان گلستان، فردی با دو تابعیت ایرانی - آمریکایی را دستگیر کرد.

فرد مذکور در اواخر تیر در گرگان به اتهام همکاری با دولتهای متخاصم، اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با عناصر و رسانه‌های ضد انقلاب، به محض ورود به کشور شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

به دنبال انتشار این خبر بود که رسانه‌ها نام این فرد مذکور را «رضا روبین شاهینی» اعلام کردند.

گلرخ ابراهیمی ایرایی بازداشت و به اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – گلرخ ابراهیمی ایرایی صبح امروز با «شکستن درب منزل» توسط نیروهای امنیتی و بدون احضاریه کتبی جهت حکم شش سال حبس بازداشت شد. نام این فعال مدنی در لیست زندانیان جدیدالورود زندان اوین ثبت نشده بنابراین احتمال می رود به بند دو-الف سپاه در این زندان منتقل شده باشد. آرش صادقی همسر زندانی وی نیز با نوشتن نامه‌ای به این اقدام واکنش نشان داده است. از سوی دیگر سازمان عفو بین الملل در قالب بیانیه ای این بازداشت بدون احضاریه و خشونت‌آمیز را محکوم و خواستار آزادی و لغو محکومیت خانم ایرایی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز سوم آبان‌ماه گلرخ ابراهیمی ایرایی جهت اجرای شش سال حکم حبس بدون دریافت احضاریه کتبی و با شکستن درب منزل توسط ماموران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، اما نام او در لیست زندانیان جدیدالورود زندان اوین ثبت نشده بنابراین احتمال می رود به بند دو-الف سپاه در این زندان منتقل شده باشد.

سازمان عفو بین الملل در قالب بیانیه ای با عنوان «بازداشت نویسنده ایرانی با حمله به منزلش جهت اجرای حکم حبس برای نوشتن داستانی در مورد سنگسار» این بازداشت بدون احضاریه و خشونت‌آمیز را محکوم و خواستار آزادی و لغو محکومیت خانم ایرایی شد.