Monday, October 24, 2016

امام جمعه همدان: ٣٢ درصد زنان و مردان جوان کشور
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: 32 درصد زنان و مردان جوان کشور عقیم هستند، و یکی از دلایل عقیم شدن مردان، پوشیدن لباس‎های تنگ است.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی، ظهر امروز در گردهمایی ائمه جماعات بخش مرکزی همدان با موضوع نقش حفظ کاربری اراضی کشاورزی در اقتصاد مقاومتی، با انتقاد از ساخت ویلاهای مجلل در باغ‎های همدان، گفت: با جمع‎آوری پولی که برای ساخت ویلاها هزینه شده، امکان ایجاد چندین کارخانه در استان فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر یک نفر با لباس دین بر تن طبیب‌الدوار نباشد به خود، مردم و دین خدا لطمه زده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: اگر هر باید و نباید و تکلیف اجتماعی، سیاسی، اخلاقی، تربیتی و... در کپسول دین به خورد مردم ارائه شود مردم بهتر آن را می‎پذیرند.

وی با اشاره به اینکه ارائه مسائل با چاشنی دین به مردم بسیار اثرگذار است، ادامه داد: باید هر روحانی و طلبه به همه مسایل اشراف داشته باشد.

محمدی با بیان اینکه در کشور در بسیاری از قسمت‎ها از جمله آب اسراف وجود دارد، افزود: بسیاری از مردم در زمان غسل و یا وضو گرفتن متوجه اسراف خود نیستند.

وی در خصوص مصرف شکر و نمک در کشور نیز گفت: پزشکان معتقدند نمک و شکر سم سفید است اما در مصرف در این دو محصول نیز در کشور شاهد افزایش هستیم.


کشف سکه های فرازمینی در مصر
 کشف سکه های فرازمینی در مصر
 گزارش روزنامه «دیلی استار»، سکه هایی در مصر یافت شده که روی آنها تصاویری از موجودات فضایی و بشقاب های پرنده  به چشم می خورد.

بنا به ادعای این روزنامه، سکه ها نشان  می دهد که موجودات فضایی در زمان های گذشته به زمین آمده و از آن دیدن کرده اند.  این سکه ها توسط یک شهروند مصری در منطقه صعید (جنوب مصر) و زمانی که در حال بازسازی خانه اش بوده یافت شده است.

شورای نگهبان بر نمایندگان مجلس "نظارت مستمر" خواهد داشت
با حکم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نظارت استصوابی شورای نگهبان بر نمایندگان مجلس شورای اسلامی تا پایان دوره چهارساله نمایندگی آنان ادامه خواهد داشت.
هفته گذشته نمایندگان مجلس طرحی را تصویب کردندکه بر اساس آن شورای نگهبان نمی‌تواند پس از اعلام صحت انتخابات در هر حوزه، صلاحیت منتخبان را رد کرده و آرای آنها را باطل کند.

ظاهرا ابلاغیه جدید خامنه‌ای پاسخی غیرمستقیم به این طرح نمایندگان مجلس و به منظور گسترش دامنه اختیارات شورای نگهبان است.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به مصوبه اخیر مجلس گفت: «مجلس نیز در این باره ورود کرد که البته نتوانست قوانین را به گونه‌ای اصلاح کند که آن‌طور که باید و شاید با نیازهای امروز منطبق باشد. ما بحث‌هایی در رابطه با تبلیغات، هزینه‌های انتخاباتی و احراز صلاحیت‌ها داشتیم که در این‌باره ضعف‌هایی ناشی از قوانین وجود دارد چرا که این قوانین، حداقلی و برای سه دهه قبل است.»

بررسی "دقیق‌تر" شرایط کاندیداها

علاوه بر گسترده‌تر کردن دامنه نظارت استصوابی شورای نگهبان بر نمایندگان مجلس، ابلاغیه اخیر رهبر جمهوری اسلامی نظارت دقیق‌تر شورای نگهبان بر شرایط نامزدهای انتخابات را نیز شامل می‌شود.

به گفته عباسعلی کدخدایی، سخنگوی این شورا، تنها گذاشتن شرایط حداقلی مثل سن و مدرک تحصیلی برای اینکه کسی بتواند به عنوان نامزد در انتخابات ثبت‌نام کند کافی نیست.

کدخوایی در این باره گفت: «در حوزه‌های سیاسی مثلا احزاب یک مکانیزم پالایش را برای ورود به نهادهای سیاسی دارد که ما این امر را نداشتیم. ما شرایطی مثل مدارک تحصیلی و سن را داشتیم که خیلی از افراد با داشتن این شرایط ثبت نام می‌کردند که مشکلاتی را برای خود و نظام ایجاد می‌کردند

منبع دویچه وله آلمان