Friday, October 21, 2016

قاضی آرژانتینی در پی بازداشت علی اکبر ولایتیخبرگزاری دولتی آرژانتین (تلام) گزارش داده است که یک مقام قضایی ارشد این کشور از عراق تقاضای استرداد علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین المللی رهبر ایران را کرده است.

به گزارش بی بی سی، ولایتی روز پنجشنبه برای شرکت در نشست شورای عالی «مجمع جهانی بیداری اسلامی» به بغداد سفر کرد.

قاضی فدرال «رودولفو کانیکوبا کورال» مامور رسیدگی به پرونده بمبگذاری سال ۱۹۹۴ در انجمن همیاری اسرائیل و آرژانتین (آمیا) در بوئنوس آیرس است. در آن انفجار دست کم ۸۵ نفر کشته شدند.

آرژانتین در سال ۲۰۰۶ میلادی رسما چند مقام ارشد جمهوری اسلامی و گروه حزب الله لبنان را به طراحی و اجرای آن حمله متهم کرد.


کاسبی بس است آقایان ! اسلام را به خانه‌ها برگردانید، مجتبی واحدی
به عنوان یک فرد پایبند به احکام ‌دینی، تصور می‌کنم برای کسانی که دغدغه دین دارند تنها یک راه وجود دارد: اصرار بر پایان دادن به کاسبی‌های دینی، جمع کردن ‌بساط دین‌فروشی در عرصه‌های حکومتی و بازگرداندن‌ دین به خانه‌های متدینان

بیش از سی و هفت سال از آغاز حکومت دینی در ایران گذشته است و اکنون بعید می دانم‌ کسی جز منتفعان از این‌حکومت ، همچنان بر استقرار حکومت دینی اصرار داشته باشد؛ اگر چه اصولا من‌حکومت مستقر در ایران را "دین سوار " و نه " دینی " می دانم. بحث بر سر مبانی دین و حکومت دینی ، امری علیحده هست. ممکن است برخی افراد ، اشکال اساسی را در ساختار دین و اصول و فروع آن بدانند. گروهی دیگر شاید معتقد باشند " اسلام‌به ذات خود ندارد عیبی / هر عیب که هست در مسلمانی ماست " اما هر کدام‌از دو نگاه به دین که درست باشد تجربه استقرار سی و هفت ساله جمهوری اسلامی به همه افراد بی طرف ثابت کرد سپردن حکومت به دست متولیان امور دینی ، خطایی بزرگ‌است که نه تنها آخرت مردم را آباد نمی کند بلکه دنیای ایشان را نیز به نابودی می کشاند . در این دوره پر ظلم و فساد ، دین نه مبنای حکومت بلکه ابزار فریب ساده لوحان و تقویت نظام‌ولایت فقیه بوده است. اما بیایید چند دقیقه ، چشمان خود را بر تباهی های پایان ناپذیر حکومت جمهوری اسلامی ببندیم و از نگاه یک طرفدار " تلفیق دین و سیاست " به دنبال راهکار برای " آباد کردن دین و دنیای ایرانیان از طریق سپردن‌حکومت به" مفسران خود خوانده تشیع " باشیم.

طرح ترور سعید طوسی براى مختومه کردن پرونده‌ی تجاوزهای جنسی
طرح ترور سعید طوسی براى مختومه کردن پرونده‌ی تجاوزهای جنسی 
دبی-العربیه.نت، فارسی
يک سايت نزديک به اصلاح طلبان از طرح یک قرارگاه امنیتی براى مختومه کردن پرونده‌ی سعید طوسی، قاری قرآن بیت رهبر ايران که متهم به تجاوز جنسى به شاگردانش است، خبر داد.

به گزارش سايت " آمد نيوز"، یک قرارگاه امنيتى که آن را " بصیرتی – عملیاتی" توصيف کرده اما نامش را نبرده، با حضور اعضای شورای مرکزی خود تشکیل جلسه داده تا درباره‌ معضل سعيد طوسى، تصمیم اتخاذ کند.

بنا به اين گزارش ، در این جلسه که مدت دو ساعت به طول انجامید، با تحلیل و بررسی نوار یک‌ساعته‌ی برنامه‌ی صدای آمریکا (صفحه آخر، مهدی فلاحتی) و سخنان یکی از شکايان، تصمیم به «حذف و ترور سعید طوسی» اتخاذ شده است.

در اين گزارش آمده است که شورای مرکزی این «قرارگاه بصیرتی - عملیاتی» هم‌چنین با تحلیل فایل صوتی «سعید طوسی در گفت‌وگو با یکی از شاهدین»، سخنان طوسی مبنی بر به زیر کشیدن ۱۰۰نفر با خود و بررسی پرونده‌ی وی با حضور یکی از مسئولین قوه‌ی قضاییه، تصمیم به «ترور سعید طوسی» گرفته تا هم از علنی شدن پرونده‌ی «تجاوزات گروهی وی با برخی افراد ذی‌نفوذ به برخی نوجوانان» خودداری کند، هم مسئولیت این ترور را با توجه به سخنان یکی از شکات در برنامه‌ی تلوزیونی، به گردن شکات بیندازد و زمینه بازداشت و اعدام آن‌ها را فراهم کند".

سايت "آمدنیوز" گفته که با قبول مسئولیت انتشار این تصمیم محرمانه‌ی «قرارگاه بصیرتی- عملیاتی» و آگاهی از میزان فشارها و تخریب‌های پس از انتشار این خبر اعلام می‌دارد؛ هرگونه خدشه به امنیت جانی «سعید طوسی» بر عهده‌ی مقامات این «قرارگاه بصیرتی - عملیاتی» است و تنها راه نجات «طوسی» و «نظام» از این بی‌حیایی و اعمال غیرشرعی و قبیحه، «برپایی دادگاهی عادل و صالح با حضور هیئت منصفه» و «اجرای عدالت» در این خصوص است.

همه ده زنی که ترامپ را به «تعرض جنسی» متهم کرده اندهنگامی که در سومین و آخرین مناظره اانتخاباتی، میزبان از آقای ترامپ درباره اتهامات وارد شده به او مبنی بر تعرض جنسی به زنان را مطرح کرد، آقای ترامپ در پاسخ گفت بیشتر این اتهامات رد شده اند.

اما «لس انجلس تایمز» می نویسد در حالیکه ستاد انتخاباتی ترامپ این اتهامات را رد کرده، این اتهامات هنوز پا برجا هستند. «لس انجلس تایمز» نگاهی دارد به زنانی که ترامپ را به تعرض جنسی متهم کرده اند:

۱- جسیکا لیدز: او زنی ۷۴ ساله اهل نیویورک است که می گوید در اوایل دهه ۱۹۸۰ هنگامی که با ترامپ در هواپیما همسفر بوده، دونالد بدون اجازه به او تعرض کرده است. ترامپ این اتهام را به شدت رد کرده است.