Tuesday, October 18, 2016

کنسرت‌ها فقط آهنگ گوش دادن و کف زدن نیست، دختر و پسر معصیت و گناه می‌کنند
 کنسرت‌ها فقط آهنگ گوش دادن و کف زدن نیست، دختر و پسر معصیت و گناه می‌کنند
 به گزارش ایرنا آخوند محمد علی نکونام در نشست ماهانه ائمه جمعه استان گفت :به کنسرت های موسیقی به عنوان اینکه یک عده دور هم جمع می شوند و یک آهنگی گوش می کنند و کفی هم زده می شود، نگاه نکنید بلکه کنسرت هایی که امروز شاهد برگزاری آن هستیم اگر در موسیقی آن هیچ حرام و گناهی وجود نداشته باشد که متأسفانه موسیقی آن هم در بسیاری از مواد حرام است، در حواشی این کنسرت ها و اجتماع دختر و پسر شاهد گناه و معصیت هستیم و این ها برکسی پوشیده نیست.

وی با تاکید بر این که یقین داشته باشید که کنسرت های موسیقی سوغات غرب است، افزود: اگر وضعیت برگزاری کنسرت های موسیقی به همین شکل ادامه پیدا کند طولی نخواهد کشید که کنترل و هدایت آن به طور کامل از دست خارج می شود، کما این که در حال حاضر نیز نمی توانند آن را کنترل کنند و بتدریج همان مسامحه ای که نسبت به حجاب صورت گرفت و چادر به عنوان حجاب برتر کنار گذاشته شد و ضایعات فراوانی را بر جامعه تحمیل کرد با مسئله کنسرت ها پیش خواهد آمد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در جمع بندی این بخش از سخنان گفت: کنسرت های موسیقی را که امروز در کشور با این شرایط نامناسب برگزار می شود به عنوان یک آفت قلمداد کنید و نسبت به این مساله و در مجموع مسائل فرهنگی حساس باشیم و تقوا را ملاک و معیار کارها قرار دهیم.

تجاوز به دختر مترجم افغان در اردوگاه مهاجران در فرانسهدر اردوگاه مهاجران در شهر "کاله" در فرانسه، سه مهاجر از افغانستان به یک روزنامه نگار و مترجم حمله نمودند.

به گزارش خبرگزاری TASS، گزارشگری از کانال تلوزیونی فرانسه، به تحقیق در خصوص وضعیت مهاجران زیر سن قانونی در اردوگاه می پردازد. در روند تهیه این گزارش، یک دختر مترجم افغان 38 ساله از شهر پشتوهمراه این گزارشگر بود. یک شب در ساعت 3، سه مهاجر مسلح به سلاح سرد، این گزارشگر و مترجم را غافلگیر نمودند. این افراد پس از تهدید نمودن این دو، تجهیزات فیلمبرداری را از آنها گرفته و در عین حال یکی از این مهاجمان به دختر مترجم تجاوز نمود. در حال حاضر پلیس در حال بررسی پرونده این جنایت می باشد

منبع خبرگزاری روسیه

خبرگزاری‌های قوه قضائیه و بسیج خواستار شدند: نشریه صدا به اتهام توهین به رهبر توقیف شود
خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه و خبرگزاری رسمی بسیج با انتشار گفت‌و‌گو‌ها و گزارش‌هایی خواستار توقیف نشریه «صدا» شده‌اند.

خبرگزاری بسیج با انتشار گفت‌و‌گویی از احمد سالک٬ نماینده مجلس به نقل از وی نوشته که «شورای نظارت بر مطبوعات و دستگاه‌های قضایی باید در این نشریه را گل بگیرند.»

سالک گفته «نشریه صدا وقیحانه و صریح به مقام معظم رهبری توهین کرده است و این اتفاق را شدیدا محکوم می‌کنیم.»

محافظه‌کاران می‌گویند که نشریه «صدا» با انتشار متنی علی خامنه‌ای را به «گالیور» و محمود احمدی‌نژاد را به «رابین هود» تشبیه کرده است.

سالک گفته «در ایران ولایت فقیه خط قرمز ما است؛ قوه قضاییه باید هر چه سریع‌تر به این مساله ورود کند.»

خبرگزاری «میزان» هم روز سه‌شنبه با انتشار چندین گفت‌و‌گو و گزارش خواستار برخورد با نشریه «صدا» و ممنوعیت فعالیت رسانه‌ای محمد قوچانی شده است

منبع دیگربان

عملیات سریع بازپس گیری موصل
پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، می گوید که نیروهای عراقی در عملیات بازپس گیری موصل که صبح دوشنبه شروع شد "سریع تر از برنامه جلو رفته اند".

منابع آگاه در عراق و خبرنگاران هم می گویند که نیروهای دولتی در آغاز این عملیات گسترده پیشرفت داشته اند.

حدود ۳۰ هزار سرباز دولتی عراق همراه با نیروهای کرد و شبه‌نظامیان شیعه در اطراف آخرین پایگاه اصلی داعش در عراق گرد آمده‌اند.

با این حال پیتر کوک سخنگوی پنتاگون اخطار داد که این نبرد "ممکن است مدتی زمان ببرد" چون باید دید آیا جنگجویان گروه داعش "می ایستند و می جنگند" یا نه.