Monday, October 3, 2016

برای اولین بار درمان ایدزپزشکان دانشگاه آکسفورد و کمبریج اعلام کردند که برای اولین بار یک بیمار بزرگسال مبتلا به ایدز درمان شده است.

به گزارش اسپوتنیک، این شخص که آقای 44 ساله اهل بریتانیا است به ویروس ایدز مبتلا شده بود. او اولین نفر از 50 بیماری است که با موفقیت دوره درمان را پشت سر گذاشت. به گفته پزشکان شیوه جدید درمان کمک می کند تا ویروس ایدز را در تمام ارگان ها بلافاصله نابود کنند و نه تنها در قسمت هایی که فعال شده است. تحقیقات نشان دده که میزان وجود ویروس در خون بعد از دوره درمان بسیار کم شده و در آزمایش ها نتیجه منفی بوده است. در روش معمول از بین بردن ویروس ها، سلول های آلوده را درمان می کردند اما سایر لیمفوزهای بیمار دست نخورده می ماند. در حال حاضر داروهایی تهیه شده اند که قادر به کنترل فعالیت ویروس ایدز هستند اما آنها را نابود نمی کنند. دانشمندان می گویند که ادامه استفاده از این داروها فعلا در حال بررسی است و هنوز به تمام مراکز توصیه نشده است.


سرقت میلیون‌ها دلار جواهر از کیم کارداشیان در پاریس
سرقت میلیون‌ها دلار جواهر از کیم کارداشیان در پاریس
دویچه وله آلمان - کیم کارداشیان، سلبریتی سرشناس، در محل اقامتش در پاریس مورد دستبرد پنج مرد مسلح قرار گرفت. در این حادثه به کارداشیان آسیبی نرسید اما جواهرات او به ارزش چند میلیون دلار به سرقت رفت.
خبرگزاری آسوشیتدپرس از پاریس گزارش داده که محل اقامت لوکس و مجلل کیم کارداشیان در پاریس، سلبریتی سرشناس مورد حمله پنج مرد مسلح نقاب‌دار که اونیفرم پلیس بر تن داشته‌اند قرار گرفته است.

به گفته سخنگوی کارداشیان در جریان این دستبرد که ساعت ۳ صبح دوشنبه (۳ اکتبر/ ۱۲ مهر) روی داده به او آسیبی وارد نشده اما میلیون‌ها دلار جواهراتش به سرقت رفته و این سلبریتی معروف نیز به شدت دچار شوک شده است.