Sunday, September 18, 2016

رفیق شفیق پنجاه‌ساله علی خامنه‌ای، احمد مروی کیست؟
رفیق شفیق پنجاه‌ساله علی خامنه‌ای، احمد مروی کیست؟
یوحنا نجدی – سعید قاسمی‌نژاد، سایت تقاطع
در میان افراد نزدیک به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، چهره‌هایی را می‌توان یافت که اگرچه قریب به بیست سال از حضورشان در بیت وی می‌گذرد اما هنوز برای رسانه‌ها و جامعه کمتر شناخته شده هستند. “احمد مروی” از جمله همین چهره‌ها است که رفاقتش با خامنه‌ای، به اوایل دهه پنجاه خورشیدی و زمانی باز می‌گردد که نوجوان بود. او هم‌چون خامنه‌ای، زاده‌ی مشهد است. در سال‌های پیش از انقلاب، پدرش (یحیی مروی) و برادرش (محمدهادی مروی) گاه میزبان روحانی جوان و لاغراندامی بودند که سعی می‌کرد خود را اهل ادبیات، هنر و به نوعی متفاوت از دیگر روحانیون نشان دهد؛ خامنه‌ای جوان گاه در خانه مروی‌ها منبر می‌رفت و ذکر مصیبت می‌کرد. این چنین بود که احمد مروی از دوران نوجوانی با این روحانی سخنور آشنا شد و پای خطبه‌هایش می‌نشست؛ آن‌چنان‌که هنوز نیز در بر همین منوال می‌چرخد.
پدر خانواده، یحیی مروی که طلبگی را به دلیل مشکلات اقتصادی، ناتمام رها کرده و بازاری شده بود، در سال ۱۳۵۶ درگذشت. محمدهادی، برادر بزرگتر احمد، اما خیلی زود وارد حوزه علمیه مشهد و سپس قم شد و از نیمه دهه چهل تا انقلاب سال ۱۳۵۷ درگیر فعالیت‌های انقلابی بود. او در شهر قم، با دختر روحانی تندرو، آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی ازدواج کرد. محمدهادی مروی بعد از انقلاب، با روحانیون سرشناسی همچون محمد بهشتی و مرتضی مطهری همنشین شد و البته به مناصب مهمی به ویژه در قوه قضاییه دست یافت. علاوه بر تدریس در دانشگاه “امام صادق“، ریاست “دادگاه عالی انتظامی قضات“، ” معاونت اول قوه قضاییه” و ریاست “کمیسیون نقل و انتقالات قضات” از مهمترین مسوولیت‌های او محسوب می‌شود. وی در سال ۱۳۸۶ بر اثر خونریزی مغزی درگذشت و علی خامنه‌ای در پیامی، با القابی پرطمطراق درگذشت او را تسلیت گفت.

«شوهرعمه ۳۷ ساله» در نیشابور به اتهام تجاوز و قتل کیانای هفت ساله بازداشت شد
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار بهمن امیری‌مقدم، فرمانده انتظامی خراسان رضوی، اظهار کرد: صبح روز چهارشنبه هفته گذشته خانواده‌ای در تماس با فوریت‌های پلیس ۱۱۰ از مفقود شدن دختر بچه ۷ ساله‌‌شان که خانه مادربزرگش بوده خبر دادند.

افزود: خانواده این کودک اظهار داشتند فرزند آنان نیمه‌های شب گذشته از خانه مادربزرگ ربوده شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و از طرفی نگرانی شدید و استرس و اضطراب خانواده دختر بچه بلافاصله دستورات لازم برای پیگیری موضوع صادر شد و کارآگاهان مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: تحقیقات علمی پرونده برای کشف راز معادله مجهول این پرونده در کمتر از ۴۸ ساعت به سرنخ‌‌هایی رسید که نشان می‌داد شوهر عمه این کودک او را ربوده است، پلیس متهم پرونده که ۳۷ سال دارد و دارای سوابق کیفری است را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کرد.

وی افزود: این مرد جوان که در برابر شواهد و ادله موجود راهی جز بیان حقیقت نداشت در اعترافاتی هولناک، گفت: با خانواده همسرم اختلافاتی داشتیم شب حادثه از طریق پشت‌بام وارد خانه مادر همسرم شدم، کودک خوابیده بود، او را بغل کردم و با موتورسیکلت به خانه خودم بردم، در آنجا پس از آزار و اذیت کودک، کیانا را خفه کردم، جسدش را به باغ پدرش در روستای صومعه انتقال دادم و در آنجا زیر مصالح ساختمان مدفون کردم.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در پی این اعترافات، جسد دختربچه‌ کشف و به پزشکی قانونی انتقال یافت.